joomla templates top joomla templates template joomla

Uroczystości Bożego Ciała. Wielka procesja na Krakowskim Przedmieściu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Warszawiacy tłumnie wzięli udział w centralnych uroczystościach Bożego Ciała. Po mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela i procesji na Krakowskim Przedmieściu wysłuchali homilii metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. 

Udaremniono zamach na komisariat w Warszawie. Trzy osoby zatrzymane

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Trzech mężczyzn wpadło w ręce policji podczas przygotowań ataku na komisariat policji na warszawskich Włochach. Próbowali podłożyć ładunki wybuchowe pod zaparkowane pod komendą radiowozy. Policjanci otrzymywali wcześniej ostrzeżenia o planowanym zamachu.

Wszechobecne uśmiechy i dobra zabawa. Festiwal Kolorów zawitał do Warszawy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Do tej imprezy regularnie dołączają kolejne miasta z całego kraju. Festiwal Kolorów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszechobecne kolory, dużo dobrej muzyki i mnóstwo uśmiechów. Tak było w sobotę na warszawskim stadionie Syrenki.

Nie tylko ogórki i kapusta czyli warsztaty z... kiszenia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Bez kiszenia Kolumb nie dopłynąłby do Ameryki, a Napoleon nie doszedłby do Moskwy. To jednak z najstarszych, najbardziej naturalnych, a przy tym niedocenianych technik konserwacji jedzenia. Jak splatają się i czym różnią polskie i izraelskie tradycje oraz metody kiszenia? 

Noc muzeów dwa razy do roku? Warszawiacy są "za"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Muzea, galerie, pracownie, a nawet instytucje państwowe - w sume ponad 250 placówek wzięło udział w tegorocznej warszawskiej edycji Nocy Muzeów. Oprócz Muzeum Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Historii Żydów Polskich POLIN.

Warszawskie psy pobiły rekord Polski. Obchody Dnia Zwierząt na Polu Mokotowskim

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Pokazy psich zaprzęgów i pierwszej pomocy dla zwierząt, porady weterynaryjne, bicie rekordu Polski w liczbie psów jednocześnie podających łapę. To tylko część atrakcji, których doświadczyli uczestnicy Warszawskiego Dnia Zwierząt na Polu Mokotowskim. 

Miłośnicy militariów zebrali się w warszawskiej Cytadeli na konwencie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Konwent Grenadier to miejsce, gdzie miłośnicy gier planszowych i strategicznych mogą spotkać się i wymienić doświadczeniami. Jest też okazją, aby zapoznać się z grami, o których do tej pory jedynie się słyszało lub czytało. 

”Jest to wystawa niezwykła”. Dzieła Henryka Siemiradzkiego w Sukiennicach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Obrazy słynnego polskiego akademika można już oglądać w Sukiennicach. To część kolekcji lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki. Henryk Siemiradzki w Krakowie ma miejsce szczególne - bo to jego wielkie płótno Pochodnie Nerona zapoczątkowało krakowskie Muzeum Narodowe.

Sensacji nie było. Legia Warszawa mistrzem Polski

Foto Olimpik/x-news.pl włącz . Opublikowano w Warszawa sport

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie 3:0 Pogoń Szczecin w meczu 37. kolejki Ekstraklasy i sięgnęła po 11. w historii mistrzostwo Polski. Wicemistrzem został Piast Gliwice, a na najniższym stopniu podium uplasowało się Zagłębie Lubin.