joomla templates top joomla templates template joomla

Wszechobecne uśmiechy i dobra zabawa. Festiwal Kolorów zawitał do Warszawy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Do tej imprezy regularnie dołączają kolejne miasta z całego kraju. Festiwal Kolorów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszechobecne kolory, dużo dobrej muzyki i mnóstwo uśmiechów. Tak było w sobotę na warszawskim stadionie Syrenki.

Miłośnicy militariów zebrali się w warszawskiej Cytadeli na konwencie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Konwent Grenadier to miejsce, gdzie miłośnicy gier planszowych i strategicznych mogą spotkać się i wymienić doświadczeniami. Jest też okazją, aby zapoznać się z grami, o których do tej pory jedynie się słyszało lub czytało. 

”Jest to wystawa niezwykła”. Dzieła Henryka Siemiradzkiego w Sukiennicach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Obrazy słynnego polskiego akademika można już oglądać w Sukiennicach. To część kolekcji lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki. Henryk Siemiradzki w Krakowie ma miejsce szczególne - bo to jego wielkie płótno Pochodnie Nerona zapoczątkowało krakowskie Muzeum Narodowe.

Sensacji nie było. Legia Warszawa mistrzem Polski

Foto Olimpik/x-news.pl włącz . Opublikowano w Warszawa sport

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie 3:0 Pogoń Szczecin w meczu 37. kolejki Ekstraklasy i sięgnęła po 11. w historii mistrzostwo Polski. Wicemistrzem został Piast Gliwice, a na najniższym stopniu podium uplasowało się Zagłębie Lubin. 

Flisacy poprowadzili orszak drewnianych łodzi na Wiśle

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Flisacy poprowadzili orszak łodzi na Wiśle. Celem wspólnego rejsu jest integracja pasjonatów tradycyjnych drewnianych łodzi. - Tym wodnym orszakiem chcemy pokazać siłę obyczaju, który przetrwał i jest na etapie reaktywacji. 

Nie tylko ogórki i kapusta czyli warsztaty z... kiszenia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Bez kiszenia Kolumb nie dopłynąłby do Ameryki, a Napoleon nie doszedłby do Moskwy. To jednak z najstarszych, najbardziej naturalnych, a przy tym niedocenianych technik konserwacji jedzenia. Jak splatają się i czym różnią polskie i izraelskie tradycje oraz metody kiszenia? 

Noc muzeów dwa razy do roku? Warszawiacy są "za"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Muzea, galerie, pracownie, a nawet instytucje państwowe - w sume ponad 250 placówek wzięło udział w tegorocznej warszawskiej edycji Nocy Muzeów. Oprócz Muzeum Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Historii Żydów Polskich POLIN.

Motoryzacyjne perełki sprzed lat. Wystawa Auto Nostalgia 2016

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W Centrum Targowo-Kongresowym MT w Warszawie można podziwiać najpiękniejsze klasyczne auta - od malucha po Porsche i Ferrari. Na imprezę zjeżdżają się auto-kluby, producenci części i akcesoriów samochodowych oraz ludzie chcący pochwalić się swoimi autami.

Ekspansja FRAC w Warszawie: Sprawdzamy gospodarstwa, odwiedzamy wędzarnie. Jakość jest najważniejsza

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

- Towar dobrej jakości przyciągnie klientów. Może jest on nieco droższy, ale jakość jest dla nas najważniejszą rzeczą - przekonuje Andrzej Raus, rzecznik prasowy sieci FRAC. Otworzyła ona właśnie 21. sklep, z czego drugi w Warszawie. Delikatesy stawiają na sprawdzonych wytwórców, produkty lokalne i zdrową żywność.