joomla templates top joomla templates template joomla

Nadmiar żywności z restauracji trafia do potrzebujących. Akcja społeczna "Feed them up"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

"Feed them up", czyli "nakarmy ich", to akcja społeczna zachęcająca do przekazywania nadmiaru żywności przez restauracje na cele charytatywne. Jedzenie, które miałoby zostać wyrzucone jest przekazywane na rzecz ubogich i najbardziej potrzebujących, którzy mieszkają w Warszawie. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce

Śmiertelne potrącenie w Warszawie. Zginęła starsza kobieta

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Samochód osobowy śmiertelnie potrącił 75-letnią kobietę na warszawskiej Saskiej Kępie. Piesza najprawdopodobniej przechodziła przez oświetlone przejście dla pieszych. W momencie wypadku kierowca był trzeźwy.

Pamięć o bliskich czy bezpieczeństwo kierowców? ZDM zajmie się pamiątkami po zmarłych w wypadkach

TVN Turbo/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Usuwanie krzyży, zniczy, czy tablic pamiątkowych z miejsc przydrożnych to sprawa bardzo delikatna, bo dotyczy miejsc, w których doszło do ludzkich tragedii. Urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich zajmą się jednak tymi miejscami. W pierwszej kolejności będą usuwane te, któ®e zagrażają bezpieczeństwu dla ruchu kołowego i pieszych.

Razem z Kajetanem P. woził ciało ofiary po mieście. Taksówkarz cichym bohaterem afery kryminalnej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Właściwym bohaterem tej całej afery kryminalnej jest m.in. taksówkarz, który, gdy usłyszał o zbrodni, skojarzył dwa fakty: pasażera z tą podejrzaną paczką - mówi kryminolog prof. Brunon Hołyst, pytany o sprawę Kajetana P. Jak podkreślił, przestępstwo, którego dokonał 27-latek, przejdzie do annałów kryminalistyki jako "wyjątkowy przypadek". 

Stołeczni policjanci zlikwidowali laboratorium amfetaminy. "Chemikom" grożą co najmniej 3 lata więzienia

Komenda Stołeczna Policji/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyzn zajmujących się nielegalną produkcją narkotyków. W zlikwidowanym laboratorium funkcjonariusze zabezpieczyli prekursory narkotykowe, z których można było uzyskać nawet 180 kilogramów amfetaminy. Nielegalne laboratorium znajdowało się w miejscowości na terenie powiatu garwolińskiego. 

Strażnicy podejrzewani o pobicie już w warszawskiej prokuraturze. Dziś zarzuty?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Dwaj strażnicy miejscy, którzy mieli brutalnie pobić przechodnia, zostali już przewiezieni do praskiej prokuratury. Ruszyły przesłuchania. Prawdopodobnie jeszcze dziś wyrzuceni ze służby funkcjonariusze usłyszą zarzuty. - Za chwilę zaczną się czynności procesowe. 

Najdroższa i zarazem najstarsza amerykańska moneta do obejrzenia w Warszawie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Warta ponad 10 mld dolarów moneta została wystawiona na Zamku Królewskim w Warszawie. - Władza nie miała jako takich kruszców, żeby wybić monety i zwróciła się do obywateli: "Dajcie, co macie". Dali, co mieli, monety wybito - opowiada Marcin Galewicz ze Skarbnicy Narodowej.

Koczują w centrum Warszawy cały tydzień. Kolejka po buty od Kanye Westa

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Koczowali kilka dni pod sklepem na rogu Chmielnej i Szpitalnej w Warszawie, by zdobyć wymarzone buty. Choć najnowszy model od popularnego rapera Kanye Westa do najtańszych nie należy, to dla kolekcjonerów stanowi nie lada gratkę. - Szansa na zakup w pierwszej cenie jest mała, dlatego później osiągają tak niesamowite ceny na rynku wtórnym - tłumaczy Adam Zdziech z Warsaw Sneaker Store.

Prokuratura: Termin ekstradycji Kajetana P. zależny od złożenia przez niego zażalenia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Termin ekstradycji Kajetana P. nie jest jeszcze znany - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Data zależy od stanowiska podejrzanego, zależy od tego czy, będzie składał zażalenie - wyjaśnia Przemysław Nowak i dodaje, że wszystkie dokumenty niezbędne do przekazania 27-latka, zatrzymanego w środę (17.02) na Malcie, zostały już przesłane do właściwego sądu.

Wielka bitwa na poduszki w Warszawie. Zabawa przednia, cel - szczytny

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wielka Warszawska Bitwa na poduszki za nami. W starciu wzięły udział i dzieci i dorośli, a efektem walki było pierze unoszące się dosłownie wszędzie. Ale to nie jedyny efekt. Zabawa bowiem połączona była ze zbiórką pieniędzy dla osób ubogich i bezdomnych.

"Nazywam się miliard". Taneczny flash mob przeciw przemocy seksualnej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na całym świecie kobiety – i mężczyźni – po raz czwarty przygotowują się, by z okazji walentynek zatańczyć i zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Do akcji włączyło się już 200 krajów. Tegoroczna edycja poświęcona jest molestowaniu seksualnemu kobiet i dziewczyn.