joomla templates top joomla templates template joomla

Ta ściana nie wybacza. Bouldering - dla tych, dla których zwykła wspinaczka to za mało

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa sport

Kilkuset zawodników i zawodniczek, w tym polska i światowa czołówka wzięła udział w największej boulderingowej imprezie w Polsce. Chodzi o szczególny rodzaj wspinaczki, uprawianej na specjalnych ok. 4,5-metrowych ściankach bez pomocy liny. Co ważnie, zawodnicy nie znają wcześniej układu stopni i w krótkim czasie muszą obrać strategię zdobycia ścianki. 

Gigantyczny sopel pod mostem Poniatowskiego

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Olbrzymi sopel zwisający z mostu Poniatowskiego mogą zobaczyć mieszkańcy spacerujący po prawej stronie Wisły. Najprawdopodobniej ma on od 6 do 8 metrów.

"Pacjenci krócej będą czekać na pomoc pogotowia lotniczego". Ruszają nowe stacje LPR

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Pacjenci krócej będą czekać na pomoc pogotowia lotniczego. W tym roku ruszą cztery nowe stacje LPR. Nowe maszyny dla nowych baz są już w Warszawie, a pierwsi piloci zaczęli szkolenia. - Czas gra najważniejszą rolę, liczą się sekundy. Te cztery bazy dają nam uzupełnienie istniejących luk - mówi Krzysztof Zyska, kierownik szkolenia.

Niewidomych nie wpuszczono z psem do restauracji. Sąd: Nie uwłaczono im

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

- Jestem niezadowolona z ogłoszonego wyroku - mówi niewidoma Dorota Ziental-Sobkowicz, która oskarżyła warszawską restaurację Blue Cactus o dyskryminację. Kobiecie i jej znajomemu, również osobie niewidomej, w 2013 roku odmówiono wejścia z psem przewodnikiem do środka lokalu i zaproponowano stolik na zewnątrz. 

Najlepsi specjaliści na żywo ćwiczyli leczenie zaburzeń rytmu serca. Warsztaty ablacji w Warszawie

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Elektrofizjolodzy z kraju i zagranicy spotkali się na warsztatach ablacji, czyli operacyjnej metody leczenia zaburzeń rytmu serca. Do Warszawy przyjechało ok. 150 specjalistów kardiologów. - Jest to unikatowa okazja, żeby podyskutować nad najtrudniejszymi pacjentami, jak im pomóc - przekonuje kardiolog prof. Łukasz Szumowski. 

Pod wpływem narkotyków potrącił 13-latkę w Warszawie. Ukrainiec trafi do aresztu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie na trzy miesiące obywatela Ukrainy, który na warszawskim Ursynowie potrącił 13-latkę, a następnie uciekł. Jak się okazało, w chwili wypadku był pod wpływem marihuany. - Przedstawiliśmy mu zarzut spowodowania wypadku, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu u poszkodowanej 13-letniej dziewczynki.

Potrącił 13-latkę na przejściu i uciekł. Stołeczna policja szuka bordowego BMW

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Trwają poszukiwania kierowcy, który potrącił 13-latkę na przejściu dla pieszych w al. Komisji Edukacji Narodowej na warszawskim Ursynowie. Dziewczyna z urazem głowy trafiła do szpitala. Kierowca wszedł w zakręt ze zbyt dużą prędkością, wpadł w poślizg i wjechał na chodnik. 

Wypadek Dawida Ogrodnika w Warszawie. Rozbił audi na Mokotowie

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym doszło na ul. Batorego na warszawskim Mokotowie. Kierujący audi aktor Dawid Ogrodnik jechał ulicą w kierunku ul. Waryńskiego, a kierowca samochodu dostawczego w przeciwnym kierunku i próbował skręcić w lewo. Wtedy doszło do zderzenia. Nikomu nic się nie stało. 

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Miasteczko Wilanów bez ogrzewania

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Do północy z piątku na sobotę (23.01.) potrwa usuwanie skutków awarii ciepłowniczej w Wilanowie. Ogrzewania nie ma w kilkudziesięciu budynkach, w tym w prywatnym szpitalu i dwóch przedszkolach. - Jest bardzo zimno i ledwo wytrzymujemy - przyznają mieszkańcy okolicy ul. Branickiego i al. Rzeczypospolitej, gdzie doszło do uszkodzenia sieci ciepłowniczej.

"Najbliższa tego typu inwestycja jest w USA". Największe w Europie Centrum Turbin Gazowych otwarte w stolicy

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W Instytucie Lotnictwa w Warszawie otwarto pierwsze w Europie Centrum Turbin Gazowych, w którym znajduje się m.in. największa komora próżniowa w kraju. - Możemy w tej komorze badać największe silniki lotnicze, które są w tej chwili eksploatowane na świecie - mówi dr inż. Rafał Kajka, zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa w Warszawie. 

W polonezie najważniejsze jest, by pięknie zaprezentować sylwetkę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Jak studniówka to polonez - ten polski taniec narodowy stał się również symbolem przedmaturalnych balów. Zanim jednak maturzyści staną przed wyzwaniem wypełniania kart egzaminacyjnych, właśnie teraz mają czas na zabawę. Choreograf Agustin Egurrola podkreśla, że w polonezie, zwanym "chodzonym", najistotniejsze jest, aby tańczący pięknie zaprezentowali swoją sylwetkę.