joomla templates top joomla templates template joomla

Umowa na dokumentację SDK podpisana

Jacek Dzierżanowski , Agnieszka Janicka-Kłos ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Na skraju malowniczego parku Dolina Służewska ma powstać nowoczesna, wielofunkcyjna placówka łącząca pomieszczenia do edukacji kulturalnej z ośrodkiem ekologicznym. W czwartek, 30 kwietnia, burmistrz Dzielnicy Mokotów Jan Rasiński i Jan Sukiennik reprezentujący konsorcjum firm architektonicznych 137kilo Architekci-Projektanci podpisali umowę na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury oraz lokalnego układu komunikacyjnego, oświetlenia, urządzenia przestrzeni publicznej i zieleni.

Koncert upamiętniający pięciolecie Polski w UE

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert muzyków pod dyrekcją Antoniego Witta, upamiętniający pięć lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Lekcja o Warszawie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Matematyczne pożegnanie Stadionu X-lecia, „Czytanie” rzeki, Kontynenty w mieście, czy Warszawskie feng shui – to tylko niektóre ze scenariuszy do wykorzystania podczas lekcji w stołecznych szkołach. W czwartek, 30 kwietna, o godz. 12.00 (Szkoła Podstawowa nr 85, ul. Narbutta 14) odbędzie się konferencja prasowa dotycząca publikacji „Warszawskiego Tryptyku Edukacyjnego” - czyli scenariuszy zajęć dotyczących stolicy wykorzystywanych podczas różnorodnych lekcji – np. matematyki, biologii czy fizyki.

„Włochy pod Warszawą”

Daria Porębska ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Fundacja Scena Współczesna przy współudziale Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy oraz Urzędu Dzielnicy Włochy organizuje cykl spotkań „Włochy pod Warszawą” poświęconych tradycji Dzielnicy Włochy. Na każdym spotkaniu można wysłuchać historii zaproszonego Gościa oraz obejrzeć pokaz specjalnie przygotowanych zdjęć. Rodzinny klimat sprzyja rozmowie!

Spacer Grójecką i okolicami

Hania Dzielińska ,Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altW sobotę 25 kwietnia o godzinie 11.00 Stowarzyszenie Miłośników Warszawy i Mazowsza zaprasza na spacer w te okolice. Niedzielny spacer prowadzi Kamila Zarębska.
Cena spaceru: 4 zł.

"Kompania Dropsa" w Teatrze Bajka

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Pierwsza z dwóch części cyklu "Brzechwa dla wszystkich".
Historia Tomka Dropsa, który wyrzucony z domu przez swych pięciu braci, wyrusza z grupą przyjaciół – Bocianem, Wiewiórą, Myszą, Ślimakiem i Stonogą na podbój świata. Próbując zarobić na życie, zakłada z nimi wędrowną kompanię teatralną. Ich pierwsze przedstawienie na rynku w Klimontowie - „Pan Soczewka na dnie oceanu” - okazuje się wielkim sukcesem. Z pomocą biednym artystom przychodzi wszechwładny wojewoda…

Dodatkowe pieniądze na frezowanie ulic

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

- W projekcie uchwały, który przedstawimy Radzie Warszawy będą dodatkowe środki w wysokości 40 mln złotych na prace związane z frezowaniem ulic. - powiedział Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podczas spotkania z dziennikarzami na skrzyżowaniu remontowanej ul. Bora-Komorowskiego i Afrykańskiej. - Myślę, że w czerwcu zwiększymy tę sumę do około 100 milionów, tak aby na remonty nawierzchni było środków co w roku poprzednim.

Polska. The best of…

Marta Kalita , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wyższa Szkoła Promocji zaprasza na koncert zespołu Biało-Czerwoni.
Koncert jest premierowym wykonaniem piosenek z płyty "Polska. The best of…"

Wielka majówka w SGGW

Krzysztof Szwejk,Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Pokazy barokowej jazdy konnej i jazdy kawaleryjskiej, tresura psów policyjnych, adopcja zwierząt ze schroniska, pokaz myszy i szczurów rasowych, gołębi, owiec i kóz burskich, pszczoły, karaczany, żaby i jadowite pająki oraz wiele innych atrakcji będzie można oglądać, podczas Dni SGGW, na które uczelnia zaprasza 15 i 16 maja br.

Absolutorium z wykonania budżetu za 2008 r. przyjęte

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altRada Warszawy przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu miasta stołecznego Warszawy w 2008 roku oraz udzieliła prezydentowi miasta stołecznego Warszawy absolutorium z tego tytułu. Za głosowało 36 radnych PO i LiD. Przeciw było 18 radnych PiS.

Otwarcie ochockiej mediateki

Maja Gottesman ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W czwartek, 16 kwietnia, o godz.12.00, zapraszamy na otwarcie pierwszej ochockiej mediateki „Przystanek książka”, która mieści się przy ul Grójeckiej 42.
Oprócz tradycyjnych wydawnictw książkowych i czasopism będą w niej także zbiory muzyczne i filmowe. Poprzez bezpieczny dostęp do internetu będzie można dotrzeć do specjalistycznych baz danych oraz oprogramowania multimedialnego.

Skradziono obrazy Malczewskiego i Witkacego

wirtualnawarszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altAlarm w siedzibie Domu Aukcyjnego "Desa" przy Marszałkowskiej włączył się dokładnie o godz. 2.37 w nocy z poniedziałku na wtorek. Złodzieje najpierw przepiłowali kraty, potem wybili szybę. To właśnie wtedy do centrali firmy ochroniarskiej dotarł sygnał o włamaniu. Patrol dotarł na miejsce po zaledwie pięciu minutach, ale po włamywaczach nie było już śladu. Po dwóch obrazach też. Straty wyceniono na pół miliona złotych. Takiej kradzieży nie było w stolicy od lat.

Co się dzieje w Warszawie

Radek Gajda , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Dyskusja środowiskowa na Wydziale Architektury PW.
We wtorek, 21 kwietnia w audytorium 103 o godzinie 12:15 odbędzie się druga dyskusja środowiskowa organizowana przez Pana Grzegorza Buczka.