joomla templates top joomla templates template joomla

Orange Warsaw Festival  kolejny krok Warszawy do otrzymania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 201

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Już 6 września w centrum stolicy, w ramach pierwszej edycji Orange Warsaw Festival wystąpią gwiazdy światowej oraz polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie, które ma na stałe wpisać się w mapę największych europejskich festiwali, jest zarazem jednym z elementów strategii uzyskania przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Orange Warsaw Festival to pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w stolicy. W trakcie otwartej, bezpłatnej imprezy, na dwóch scenach publiczność będzie mogła zobaczyć znanych artystów muzyki popularnej.

Przemoc pod lupą

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W czwartek, 4 września, odbędzie się seminarium poświęcone problematyce realizacji i monitorowania Miejskiego Przeciwdziałania Pomocy w Rodzinie do roku 2011 (godz. 9.00- 13.00, Akademia Pedagogiki Społecznej, aula A, ul. Szczęśliwicka 40). W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ponad stu instytucji i organizacji, stołecznego ratusza i dzielnic. Na seminarium zostanie zaprezentowany sondaż dotyczący problematyki przemocy w rodzinie, który przeprowadzono w ramach badania „Barometr Warszawski” ....

Otwarte Dni Małych Jachtów 2008

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Sezon Żeglarski dobiega już końca trzeba się powoli decydować na czym popływać w przyszłym roku. My proponujmy dla Państwa bezpośredni kontakt z wodą, który dostarcza niesamowitą dawkę adrenaliny oraz przede wszystkim jest świetną zabawą. Już w najbliższy weekend 6-7 września 2008 w ramach Otwartych Dni Małych Jachtów będzie niepowtarzalna okazja do zapoznania się z jachtami tymi najmniejszymi, które będą prezentowane na wodzie oraz lądzie. Podczas szóstego już Tygodnia Warszawskiego....

Lodowisko w środku lata

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowego m. st. Warszawy w Dzielnicy Bielany serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy na syntetycznym lodowisku, które od 24 sierpnia działać będzie na tyłach pływalni CRS Bielany przy ul. Conrada 6. W dniu 25 sierpnia br (poniedziałek) w godz. 11.00 – 13.00 odbędzie się impreza inaugurująca otwarcie lodowiska. Ta nietypowa atrakcja niezależnie od pogody i temperatury powietrza cieszyć będzie amatorów jazdy na łyżwach codziennie od 24 sierpnia do 21 września 2008 roku.

Zawody we freestylu rolkarskim

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

23 i 24 sierpnia w Parku Szczęśliwickim odbędą się zawody we freestylu rolkarskim. Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Ochota oraz Polskie Stowarzyszenie Freeskate wraz z portalem JaNaRolki.pl. Freestyle Slalom Battle Warsaw 2008 to pierwsze zawody slalomowe w naszym kraju. Zawodnicy konkurować będą w slalomie szybkim oraz w slalomie stylowym – w dwóch klasach: amatorskiej i profesjonalnej. Planowane są również pokazy i warsztaty slalomowe. Będą to zawody o charakterze międzynarodowym, wpisane do kalendarza World Slalom Series....

Będą apartamenty, a był akademik

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na miejscu zburzonego akademika SGGW stanie apartamentowiec.Sześciopiętrowy budynek stanie przy Kazimierzowskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Madalińskiego. Jeszcze dwa lata temu, w tym miejscu, w akademiku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego mieszkali studenci. Sprzedaliśmy budynek, bo postanowiliśmy skupić wszystkie budynki uczelni na naszym kampusie na Ursynowie - tłumaczy Krzysztof Szwejk, rzecznik SGGW. - Mamy tam 11 akademików na ponad cztery tysiące miejsc. Akademiki poza uczelnią były niepopularne, studenci nie chcieli tam mieszkać.

Mieszkańcy przeciwni remontowi ulicy Złotej

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mieszkańcy ulicy Złotej niechętnie patrzą na plany zmian na ulicy: kameralny plac i odnowiony tunel prowadzący do placu Defilad. Projekt budowy placu mieszkańcy zaskarżyli do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Nikt o nas nie pomyślał, kiedy go rysował. Jeśli plac powstanie, to nasza ulica zostanie skrócona o ok. 40 – 50 metrów. Nie będziemy mieli gdzie parkować samochodów – mówi Adam Rokiciński ze wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Złotej 11. Prace remontowe miały ruszyć jeszcze w tym roku. Śródmiejscy urzędnicy chcieli odnowić tunel pod Marszałkowską, łączący ul. Złotą z pl. Defilad.

Warszawa szlakiem Jana Pawła II

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W Bibliotece Centrum Myśli Jana Pawła II, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbara Tekieli razem z dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II Piotrem Dardzińskim zaprezentowała nowy przewodnik po Warszawie – „Warszawa. Jan Paweł II”. Dyrektor Barbara Tekieli zwracała uwagę na to, że Warszawa jest, była i będzie ważnym miejscem w historii pontyfikatu Jana Pawła. Folder ma pomóc w dotarciu do miejsc bliskich Ojcu Świętemu, nie tylko Polakom, ale również turystom z zagranicy. Amerykanie, Niemcy, Włosi, Francuzi, Hiszpanie – to narodowości najczęściej podążające szlakiem Ojca Świętego.

Autobusowa linia 521 wraca na starą trasę

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Uwzględniając ostatnio pojawiające się postulaty pasażerów dotyczące powrotu autobusów linii 521 na starą trasę, od dnia 1 września br. linia ta ponownie – jak przed remontem - przebiega przez most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie.

Wczasy na działkach

um.warszawa.pl ; Maja Gottesman włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

21 sierpnia (czwartek) o godzinie 15.00 na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rakowiec” przy ul. Żwirki i Wigury 26 (wejście od ul. Rostafińskich) odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu 2008 - wczasów na działkach pt. „Nie jesteś sam”. W zakończeniu weźmie udział Zarząd Dzielnicy Ochota, sekretarz generalny PKPS Ewa Kuruliszwili, prezes Mazowieckiego Zarządu PKPS – Ewa Radziak, dyrektor Biura Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy – Bogdan Jaskołd, przedstawiciele władz Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rakowiec” i inni.

Hostel interwencyjny na Wspólnej stoi pusty

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Po zamknięciu jedynego w Warszawie hostelu interwencyjnego jego podopieczni nie mają gdzie się podziać. Miasto jest bezradne, bo prawo nie przewiduje istnienia takich miejsc. A znajdowali tam schronieni m.in. nieletni, którzy prostytuują się na Centralnym. Mógł tu przyjść każdy, kto znalazł się na zakręcie. Przemoc w domu, problemy w szkole, narkotyki, eksperymenty z seksem w postaci prostytucji - mówi Monika Siuchta, jedna ze streetworkerek, która pracowała w hostelu. - Byli 20-latkowie, ale też osoby młodsze. Uciekinierzy z domów, którzy nie mieli gdzie pójść. Kradli albo prostytuowali się na Centralnym.

Latające piłki golfowe na Polu Mokotowskim

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W samym centrum parku na Polu Mokotowskim działa pole golfowe. Piłki wylatujące z ogromną szybkością poza porwane ogrodzenie uderzają w samochody i przelatują obok ludzi. Kilka dni temu wracałam ze spaceru ulicą Rokitnicką z siedmioletnim dzieckiem. Nagle przeleciała obok nas piłeczka golfowa. Córka bardzo się wystraszyła, ja podobnie – opowiada nasza czytelniczka Anna Maj. – Zdarzyło mi się to nie pierwszy raz. Czy nikt nie kontroluje tam bezpieczeństwa? Jak to się stało, że nie ma odpowiednich zabezpieczeń w miejscu, gdzie spacerują setki warszawiaków?

64. rocznica zdobycia PAST-y

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z okazji 64. rocznicy zdobycia przez powstańców warszawskich budynku PAST-y, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wraz z przedstawicielami środowisk kombatanckich, złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą na budynku przy ul. Zielnej 37/39. Spotykamy się przed budynkiem Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, legendarnej PAST-y, by w 64. rocznicę jej zdobycia oddać hołd Powstańcom, których walkę zdeterminowały pragnienie wolności i wielka odwaga. Przywołajmy w pamięci te wydarzenia....