joomla templates top joomla templates template joomla

Latające piłki golfowe na Polu Mokotowskim

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W samym centrum parku na Polu Mokotowskim działa pole golfowe. Piłki wylatujące z ogromną szybkością poza porwane ogrodzenie uderzają w samochody i przelatują obok ludzi. Kilka dni temu wracałam ze spaceru ulicą Rokitnicką z siedmioletnim dzieckiem. Nagle przeleciała obok nas piłeczka golfowa. Córka bardzo się wystraszyła, ja podobnie – opowiada nasza czytelniczka Anna Maj. – Zdarzyło mi się to nie pierwszy raz. Czy nikt nie kontroluje tam bezpieczeństwa? Jak to się stało, że nie ma odpowiednich zabezpieczeń w miejscu, gdzie spacerują setki warszawiaków?

Mieszkańcy przeciwni remontowi ulicy Złotej

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mieszkańcy ulicy Złotej niechętnie patrzą na plany zmian na ulicy: kameralny plac i odnowiony tunel prowadzący do placu Defilad. Projekt budowy placu mieszkańcy zaskarżyli do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Nikt o nas nie pomyślał, kiedy go rysował. Jeśli plac powstanie, to nasza ulica zostanie skrócona o ok. 40 – 50 metrów. Nie będziemy mieli gdzie parkować samochodów – mówi Adam Rokiciński ze wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Złotej 11. Prace remontowe miały ruszyć jeszcze w tym roku. Śródmiejscy urzędnicy chcieli odnowić tunel pod Marszałkowską, łączący ul. Złotą z pl. Defilad.

Zakończenie remontu mostu Poniatowskiego

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Most po tak długim czasie eksploatacji wymagał gruntownego remontu. Zakres projektu był zatem bardzo szeroki tym większe moje zadowolenie, że udało nam się skończyć z pracami przed czasem. Korzyści to przede wszystkim, dzięki nowej nawierzchni, poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz komfortu jazdy – powiedział zastępca prezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podczas spaceru po wyremontowanym wiadukcie i moście Poniatowskiego.

Tydzień Obywatelski w Warszawie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 13 do 20 września 2008 r. w stolicy będzie trwał Tydzień Obywatelski zorganizowany w ramach V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Głównym celem jest spotkanie się organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich, wymiana doświadczeń na temat społeczeństwa oraz miejsca i roli jaką powinni w nim pełnić zaangażowani obywatele. W trakcie Tygodnia Obywatelskiego odbędzie się szereg imprez, spotkań, prezentacji oraz dyskusji, których pomysłodawcami, organizatorami i gospodarzami będą instytucje zarówno pozarządowe jak i miejskie....

Marzenia się spełniają

warszawa.pl ; Anna Krawczyńska włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, radca w wydziale ruchu drogowego stołecznej komendy, jest zapalonym żeglarzem. Każdy urlop, każdą wolną chwilę spędza na jachcie. Nieraz zdarzyło mu się zaraz po pracy jechać nad zalew, żeby trochę pożeglować, a następnego dnia prosto z łódki wrócić do komendy. Siedzimy przy stole, laptop otwarty, oglądamy zdjęcia. Ocean. Potężne spienione fale. Trzy wieloryby, towarzysze podróży. Pióropusze wody. Upragniony przylądek Horn. A dalej: olbrzymie bloki skalne, foki na krze...

Dzień Pamięci Starówki

um.warszawa.pl ; Urszula Majewska włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W ramach obchodów 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Dzielnica Śródmieście tradycyjnie 13 sierpnia w dzień eksplozji w 1944r. czołgu-pułapki na ul. Kilińskiego święci Dzień Pamięci Starówki. Obchody zwieńczy spektakl muzyczny „Starówka 1944 - tak było...". Na ul. Kilińskiego 64 lata temu wybuchł niemiecki czołg-pułapka, zabijając kilkaset osób. W rocznicę tych wydarzeń już po raz szesnasty Dzielnica Śródmieście wraz ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Starego i Nowego Miasta zaprasza na obchody Dnia Starówki dla uczczenia pamięci i oddania hołdu poległym...

ITD skontrolowała kierowców autobusów

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Przemęczeni kierowcy autobusów miejskich jeżdżą ponad normę, potrafią spędzić za kółkiem nawet ponad 40 godzin. Firmy posuwają się do fałszowania danych o pracy kierowców, by zapobiec upadkowi. Potwierdziły się ustalenia sprzed trzech miesięcy. Pisano wtedy o ukraińskich kierowcach, którzy skarżyli się, że pracują po 16 godzin dziennie. Mówili, że norma dla nich to 300 godzin za kierownicą w miesiącu. Dyspozytorzy, którzy kontrolują ruch na pętlach, potwierdzali, że wielokrotnie interweniowali u zwierzchników w sprawie przemęczonych kierowców.

64. rocznica zdobycia PAST-y

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z okazji 64. rocznicy zdobycia przez powstańców warszawskich budynku PAST-y, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wraz z przedstawicielami środowisk kombatanckich, złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą na budynku przy ul. Zielnej 37/39. Spotykamy się przed budynkiem Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, legendarnej PAST-y, by w 64. rocznicę jej zdobycia oddać hołd Powstańcom, których walkę zdeterminowały pragnienie wolności i wielka odwaga. Przywołajmy w pamięci te wydarzenia....

Kwiaty pod pomnikiem Stefana Starzyńskiego

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z okazji 115. rocznicy urodzin Stefana Starzyńskiego Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła kwiaty na pl. Bankowym pod pomnikiem 29. prezydenta naszej stolicy. Prezydent Starzyński był szczególną postacią, ponieważ był wizjonerem i reformatorem, a także bohaterem. Wiele rzeczy, które zaproponował nie zostały niestety zrealizowane z powodu wybuchu wojny. Niektóre z nich są ponadczasowe, jak np. budowa mostów. Dziś staramy się zbudować most Krasińskiego, zwrócić Warszawę ku Wiśle. Prezydent próbował na Wybrzeżu Kościuszkowskim stworzyć pierwszy deptak nad rzeką.

Zaginiony - poszukiwany

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Policjanci z sekcji kryminalnej bielańskiej komendy poszukują zaginionego Marcela Szymańskiego, który ostatni raz widziany był 27 października 2007 roku około godziny 19:00 w Centrum Handlowym "Arkadia". Mężczyzna wsiadł  do swojego samochodu marki Renault, odjechał w nieznanym kierunku i ślad po  nim zaginął. Jednocześnie 41-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę.

88. rocznica Cudu nad Wisłą

um.warszawa.pl ; Martyna Pawełczyk włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

15 sierpnia 1920 roku Wojsko Polskie pokonało kroczącą ku naszej stolicy Armię Czerwoną, niwecząc tym samym część imperialistycznych planów Rosji Radzieckiej. Uroczystość z okazji 88. rocznicy „Cudu nad Wisłą” rozpocznie się w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101, gdzie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i poległych w historycznej bitwie, po czym nastąpi złożenie wiązanek w Kaplicy Pamięci Narodowej.

Spotkanie z Tanecznymi Kawiarenkami

um.warszawa.pl ; Urszula Białas włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Tematem przewodnim Kawiarenek będzie szalona dekada lat 70. Będzie można usłyszeć m.in. o takich postaciach jak Maryla Rodowicz, Irena Jarocka czy już zapomniany Denis Rossman. Nie zabraknie opowieści o pierwszym wideo, wielkim otwarciu Disneylandu czy „urokach” PRL-u. W roli eksperta wystąpi wielbiciel zespołu ABBA i kolekcjoner starych pocztówek - Roman Czejarek. Zaskoczy niezwykłą wiedzą na temat festiwali w Sopocie, Opolu, Zielonej Górze, a także o festiwalu w Jarocinie. Będzie możliwość podyskutowania z ekspertem.

Brak winnego kompromitacji w tunelu średnicowym

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Nie ma winnego kolejnej kolejowej wpadki, tym razem z tunelem średnicowym. Mimo że został wyremontowany, nie zmieszczą się tam zakupione przez Mazowsze piętrowe pociągi firmy Bombardier. O tym, że piętrowe składy typu push & pull nie będą mogły pojechać podmiejskim tunelem średnicowym, napisaliśmy w sobotę. Okazało się, że po remoncie podziemnego przejazdu, który skończył się półtora roku temu, zakupione właśnie piętrowe pociągi nie zmieszczą się w nim. Roboty trwały wówczas ponad pół roku i kosztowały ponad 50 mln zł.