joomla templates top joomla templates template joomla

Premiera opery "Łaskawość Tytusa" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W sobotę (16.01) na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie wystawiona została sztuka "Łaskawość Tytusa". Jest to jedno z ostatnich dzieł Mozarta, które kompozytor ukończył dwa miesiące przed śmiercią. Operę wyreżyserował Ivo van Hove.

Strzelanina pod Warszawą. Dwóch policjantów rannych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W gminie Konstancin Jeziorna podczas próby zatrzymania poszukiwanego listem gończym padły strzały. Dwóch policjantów z niegroźnymi ranami postrzałowymi trafiło do szpitala. Ranny został też napastnik. - Policjanci weszli na posesję, gdzie miał przebywać poszukiwany listem gończym. 

Miał być prestiżowy i szybki pociąg Łódź - Warszawa. "Uszatek" wiecznie spóźniony

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

"Uszatek" miał być szybkim pociągiem łączącym Łódź z Warszawą. Jednak pociąg z szybkością nie ma nic wspólnego, bo ciągle się spóźnia. Pasażerowie są zawiedzeni, bo po siedmiu latach remontu linii liczyli, że PKP spełni obietnice dojazdu z centrum Łodzi do Warszawy w 84 minuty. 

Warszawa rezygnuje z soli na chodnikach. Zastąpi ją piasek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Drogowcy kontra zima - już bez soli. Na razie tylko w Warszawie. I na razie tylko na chodnikach. Sól niszczy buty i rani psy, więc zmiana witana jest z zadowoleniem. Tym bardziej, że w prognozach nie brakuje śniegu.

Wiosłują na rzecz WOŚP. Poznań, Warszawa i Gdańsk biją rekord na ergometrze

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mieszkańcy Poznania, Gdańska i Warszawy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wiosłując na ergometrze. Te trzy miasta biorą udział w dwunastogodzinnym biciu rekordu w zakresie liczby osób, które przepłyną 500 metrów na ergometrze wioślarskim. Organizatorzy zapraszają do sportowej akcji każdego chętnego, nie tylko profesjonalnych wioślarzy.

W Warszawie powstaje wyjątkowa kawiarnia. Gości obsłużą osoby z autyzmem

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W Warszawie powstanie wkrótce kawiarnia, w której będą pracować osoby z autyzmem. W lokalu niebawem ruszy remont, a przyszli pracownicy już biorą udział w specjalnych zajęciach i szkoleniach. Kawiarnia o nazwie "Życie jest fajne" będzie działać przy głównej ulicy na warszawskiej Ochocie, w lokalu wynajętym od miasta.

Ulicami Warszawy przeszedł orszak Trzech Króli. W pochodzie prezydent Duda

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

To jedno z najstarszych Świąt chrześcijańskich. Było obchodzone dużo wcześniej niż Święta Bożego Narodzenia. Dziś na pamiątkę wędrówki trzech mędrców do Betlejem w całej Polsce odbywają się orszaki Trzech Króli. Nie mogło go zabraknąć i w warszawie, gdzie w pochodzie pojawił się prezydent Andrzej Duda.

Intensywne opady śniegu w stolicy. 30 autobusów utknęło w centrum miasta

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Po intensywnych opadach śniegu w Warszawie, problemy mieli nie tylko kierowcy aut osobowych, ale i komunikacji miejskiej. Kilkanaście autobusów nie mogło podjechać ul. Belwederską, która została zablokowana w obie strony. Sparaliżowało to także ruch w Al. Ujazdowskich, gdzie utknęło około 30 autobusów.

Wykolejony tramwaj w Warszawie zablokował Marszałkowską

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Po zderzeniu z samochodem osobowym wykoleił się tramwaj linii 15. Zablokowane były wszystkie pasy ul. Marszałkowskiej w kierunku Żoliborza. Nie jeździły też tramwaje. Jedna osoba została ranna. Przez kilka godzin kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. W korkach stanęły m.in. ul. Koszykowa i Piękna, pl. Zbawiciela czy pl. Konstytucji.

"Światełko do nieba" zakończyło 24. finał WOŚP

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Warszawa, Poznań, Białystok. 10 stycznia o godzinie 20:00 w kilkudziesięciu miastach, m. in. Warszawie, Poznaniu i Białymstoku, odbyły się pokazy sztucznych ogni. "Światełko do nieba" było zwieńczeniem 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

Od dwóch lat bez domu. Teraz mieszkają w przyczepie kempingowej

TVN Warszawa/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Tuż obok jednego z nowych ursynowskich osiedli, w małej przyczepie kempingowej mieszka matka z synem. Pani Bronisława z synem Sebastianem są bezdomni od dwóch lat. Wpadli w spiralę długów i przez to wylądowali na ulicy. - Straż miejska pomaga nam, jak może. 

Kilometr ścieżki i 38 przejść dla pieszych. Rowerowy absurd na Pradze

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na drodze rowerowej o długości jednego kilometra wymalowano 38 przejść dla pieszych. Tak wygląda nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Łukowskiej na odcinku od Zamienieckiej do Rodziewiczówny na warszawskiej Pradze. To jeden ze zwycięskich projektów budżetu partycypacyjnego, na który głosowało prawie 500 osób. Koszt budowy wyniósł 400 tys. złotych.