joomla templates top joomla templates template joomla

Spacery po Mokotowie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Zarząd Dzielnicy Mokotów zaprasza na jesienne spacery po Mokotowie. Imprezy odbywają się w każdą sobotę i niedzielę od września do końca listopada. Wycieczki prowadzą wykwalifikowani przewodnicy. Udział w spacerach jest bezpłatny.

50 lat Kampinoskiego Parku Narodowego - Konferencja popularnonaukowa

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

We wtorek, 22 września, o godzinie 10.00 (Sala Koncertowa PKiN), Jarosław Kochaniak – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy otworzy obrady konferencji organizowanej przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy w ramach obchodów 50-lecia Kampinoskiego Parku Narodowego.

Komunikat ZTM - zmiany w związku z remontem nawierzchni ul. Andersa

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W związku z remontem nawierzchni jezdni ul. Gen. Władysława Andersa na odcinku od al. Solidarności do ul. Muranowskiej, od 11 września od godz. 22 do 14 września linie autobusowe: 100, 107, 111, 127, 180, Z-3 i N41 zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

Złóż wniosek o bilet dla dziecka

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zbliża się koniec ważności biletów dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o tym jak można je przedłużyć bądź wyrobić. Dzieci z rodzin wielodzietnych, czyli takich gdzie jest czworo lub więcej dzieci, które nie ukończyły 20 roku życia, uczą się i są na utrzymaniu rodziców lub opiekunów prawnych, mają uprawnienia do przejazdów bezpłatnych.

Karty dla melomanów (i nie tylko)

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 14 września do pięciu stałych wzorów osobistej WKM dołączy nowy, przygotowany przez ZTM w związku z przypadają w przyszłym roku 200. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina. Karta upamiętnia również 160. rocznicę śmierci wielkiego kompozytora, którą obchodzimy w tym roku. Ponadto dzięki współpracy ZTM i Ministerstwa Środowiska już niebawem dostępny będzie kolejny okolicznościowy wzór WKM.

Uczta kreatywności

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Projektujesz, fotografujesz, malujesz, tworzysz...? Pokaż na co cię stać i jak najszybciej zgłoś swój pomysł na pierwszą w Warszawie prestiżową imprezę Pecha Kucha Night. Prezentacja najciekawszych prac odbędzie się 22 października w mokotowskim domu kultury Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). Start o godz. 20.20. Wstęp wolny.

Festiwal RocKolekcja T09

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

20 września na warszawskim Targówku odbędzie się kolejne święto polskiej muzyki rockowej. Fani na pewno pamiętają świetny koncert Comy z ubiegłorocznego Festiwalu. Podczas 3. edycji RocKolekcji zagrają między innymi Strachy na Lachy oraz Cool Kids of Death. Impreza po raz pierwszy odbędzie się na ogromnym zielonym terenie bródnowskiego PGRu.

Europejski Dzień Bez Samochodu

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

22 września wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli komunikacją miejską w Warszawie podróżować bezpłatnie.Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego. To zachęta dla wszystkich zmotoryzowanych do tego by przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej.

Zielona karta tylko przez 5 dni

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a także przypadającego 22 września Europejskiego Dnia bez Samochodu, Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Ministerstwem Środowiska przygotował okolicznościowy wzór Warszawskiej Karty Miejskiej. „Ekologiczną” kartę będzie można wyrobić tylko w dniach 21 - 25 września.

Po kartę na stację Ratusz

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

POP zyskał nie tylko nowy wygląd. W środku jest teraz więcej miejsca dla pasażerów. Można w nim kupić bilety, uzyskać informacje o komunikacji miejskiej, wyrobić spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską, złożyć odwołanie lub wniosek. Punkt, który mieści się w pawilonie 09 czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 7-20.

200 tysięcy na liczniku

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zarząd Transportu Miejskiego wyrobił już ponad dwieście tysięcy osobistych Warszawskich Kart Miejskich. To efekt intensywnej, skierowanej do różnych grup społecznych, kampanii promującej personalizację WKM. Kampania pod hasłem „Warszawska Karta Miejska...

Warszawski "Super Żłobek" - jutro rozstrzygnięcie konkursu

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W piątek, 18 września o godz. 12.00 (Ratusz, pl. Bankowy 3/5, II piętro, sala 228) dowiemy się, która warszawska placówka została wybrana przez rodziców „Super Żłobkiem 2009”. W rozstrzygnięciu konkursu uczestniczyć będą szefowe wszystkich miejskich żłobków, Bożena Przybyszewska – dyrektor Zespołu Żłobków m. st. Warszawy, przedstawiciele Biura Polityki Społecznej.

Popraw klimat swojego miasta podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, w środę 16 września br., o godzinie 13.00, przy wyjściu ze stacji metra Młociny odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prof. Macieja Nowickiego - Ministra Środowiska i przedstawicieli Urzędu m.st. Warszawy.