joomla templates top joomla templates template joomla

Komunikat ZTM - zmiany w związku z remontem nawierzchni ul. Andersa

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W związku z remontem nawierzchni jezdni ul. Gen. Władysława Andersa na odcinku od al. Solidarności do ul. Muranowskiej, od 11 września od godz. 22 do 14 września linie autobusowe: 100, 107, 111, 127, 180, Z-3 i N41 zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

Zielona karta tylko przez 5 dni

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a także przypadającego 22 września Europejskiego Dnia bez Samochodu, Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Ministerstwem Środowiska przygotował okolicznościowy wzór Warszawskiej Karty Miejskiej. „Ekologiczną” kartę będzie można wyrobić tylko w dniach 21 - 25 września.

Po kartę na stację Ratusz

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

POP zyskał nie tylko nowy wygląd. W środku jest teraz więcej miejsca dla pasażerów. Można w nim kupić bilety, uzyskać informacje o komunikacji miejskiej, wyrobić spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską, złożyć odwołanie lub wniosek. Punkt, który mieści się w pawilonie 09 czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 7-20.

200 tysięcy na liczniku

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zarząd Transportu Miejskiego wyrobił już ponad dwieście tysięcy osobistych Warszawskich Kart Miejskich. To efekt intensywnej, skierowanej do różnych grup społecznych, kampanii promującej personalizację WKM. Kampania pod hasłem „Warszawska Karta Miejska...

Warszawski "Super Żłobek" - jutro rozstrzygnięcie konkursu

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W piątek, 18 września o godz. 12.00 (Ratusz, pl. Bankowy 3/5, II piętro, sala 228) dowiemy się, która warszawska placówka została wybrana przez rodziców „Super Żłobkiem 2009”. W rozstrzygnięciu konkursu uczestniczyć będą szefowe wszystkich miejskich żłobków, Bożena Przybyszewska – dyrektor Zespołu Żłobków m. st. Warszawy, przedstawiciele Biura Polityki Społecznej.

Popraw klimat swojego miasta podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, w środę 16 września br., o godzinie 13.00, przy wyjściu ze stacji metra Młociny odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prof. Macieja Nowickiego - Ministra Środowiska i przedstawicieli Urzędu m.st. Warszawy.

Zawieszona! Nie zlikwidowana

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Pasażerów, którzy korzystali z linii 408, ucieszy na pewno informacja, że ich autobus  powróci na warszawskie ulice. Stanie się to już jesienią – po zakończeniu remontów. Decyzja o utrzymaniu zawieszenia kursowania linii 408 wynikała z faktu, że...

Złóż wniosek o bilet dla dziecka

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zbliża się koniec ważności biletów dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o tym jak można je przedłużyć bądź wyrobić. Dzieci z rodzin wielodzietnych, czyli takich gdzie jest czworo lub więcej dzieci, które nie ukończyły 20 roku życia, uczą się i są na utrzymaniu rodziców lub opiekunów prawnych, mają uprawnienia do przejazdów bezpłatnych.

Karty dla melomanów (i nie tylko)

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 14 września do pięciu stałych wzorów osobistej WKM dołączy nowy, przygotowany przez ZTM w związku z przypadają w przyszłym roku 200. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina. Karta upamiętnia również 160. rocznicę śmierci wielkiego kompozytora, którą obchodzimy w tym roku. Ponadto dzięki współpracy ZTM i Ministerstwa Środowiska już niebawem dostępny będzie kolejny okolicznościowy wzór WKM.

Uczta kreatywności

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Projektujesz, fotografujesz, malujesz, tworzysz...? Pokaż na co cię stać i jak najszybciej zgłoś swój pomysł na pierwszą w Warszawie prestiżową imprezę Pecha Kucha Night. Prezentacja najciekawszych prac odbędzie się 22 października w mokotowskim domu kultury Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). Start o godz. 20.20. Wstęp wolny.

Festiwal RocKolekcja T09

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

20 września na warszawskim Targówku odbędzie się kolejne święto polskiej muzyki rockowej. Fani na pewno pamiętają świetny koncert Comy z ubiegłorocznego Festiwalu. Podczas 3. edycji RocKolekcji zagrają między innymi Strachy na Lachy oraz Cool Kids of Death. Impreza po raz pierwszy odbędzie się na ogromnym zielonym terenie bródnowskiego PGRu.

Koncert jubileuszowy Haendla

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W bieżącym roku mija 250 rocznica śmierci Georga Friedricha Haendla. Z tej okazji odbędzie się kolejny koncert poświęcony jego twórczości, podczas którego wykonane zostaną znane, ale rzadko wykonywane utwory tego wybitnego kompozytora dedykowane księciu Chandos...

Zmiany komunikacyjne w Wawrze

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mieszkańcy Wawra i Rembertowa w konsultacjach społecznych zgłosili opinie i propozycje zmian komunikacyjnych, które w wielu punktach okazały się sprzeczne. Dlatego w najbliższej przyszłości możliwe będzie jedynie zrealizowanie postulatów, dotyczących wprowadzenia komunikacji na ulicach dotąd nią nie obsługiwanych.