joomla templates top joomla templates template joomla

Wyróżnienie Stowarzyszenia „Damy radę”

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altPrezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzymała od stowarzyszenia „Damy radę” wyróżnienie za działalność społeczną i charytatywną na rzecz walki z wykluczeniem społecznym.

Los dueños de la pelota - Właściciele piłki

Anna Belka , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

O Warszawie i Chowańczakach piszą w Argentynie!
Artykuł napisała Gabriela Cabezon Camara, a ukazał się 25 maja 2009 w argentyńskiej Vivie, którą tam czyta ponad 40 000 osób. To jeden z największych tekstów o Warszawie od lat.

„Bezpieczne wakacje 2009” – kontrole autobusów przed wakacyjnymi wyjazdami

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Jak co roku przed wakacyjnymi wyjazdami dzieci i młodzieży zachęcamy do korzystania z możliwości skontrolowania kierowców i pojazdów w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2009”. Kontrole trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i młodzież z terenu Warszawy do miejsc czasowego wypoczynku przeprowadzać będą:

Park Sztuki już działa 

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zarząd Transportu Miejskiego wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie otworzył dziś (15 czerwca) Park Sztuki, który znajduje się na terenie węzła komunikacyjnego Młociny. Patronat nad Parkiem objęła stacja TVP Kultura.

Urząd przyjazny rodzicom i dzieciom

Eliza Jarmolińska ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Wilanowski urząd dzielnicy został uznany za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc rodzicom i dzieciom w Warszawie.Fundacja MaMa od dwóch lat prowadzi ranking takich miejsc. Choć urząd w Wilanowie przy ul. Kostki Potockiego 11 nie jest duży, to dzieci i ich rodzice mogą czuć się tu komfortowo.

10 milionów na integrację społeczną w Warszawie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało w tym roku ponad 10,6 mln zł dofinansowania ze środków unijnych na realizację projektu „Integracja dla samodzielności”. Jest to jeden z największych projektów z obszaru polityki społecznej realizowanych przez samorząd w Polsce.

Mokotowski Festyn Wakacyjny

Jacek Dzierżanowski , Agnieszka Janicka-Kłos ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Występy zespołów wokalnych i tanecznych, mnóstwo quizów oraz konkursów z nagrodami, a dla odważnych także zawody w ujeżdżaniu byka oraz skoki na euro bungy – to wszystko można było zobaczyć i przeżyć podczas 5. Mokotowskiego Festynu Wakacyjnego.

Spacer szlakiem wielokulturowej Pragi

Beata Bielińska - Jacewicz ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Stołeczne Biuro Turystyki wraz z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy zapraszają już po raz czwarty na wycieczkę po warszawskiej Pradze. Tym razem uczestnicy spaceru przejdą trasę świadczącą o tolerancji religijnej na Pradze.

Szwenkier - nowa warszawska restauracja

Magdalena Parjaszewska , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altPrzyjazne miejsce na Pradze.Otwarcie podczas Jarmarku Floriańskiego. 20 czerwca 2009 roku przy ul. Jagiellońskiej 26 (wejście od ul. Kłopotowskiego) zostanie otwarta restauracja Szwenkier. Serwować będzie potrawy kuchni polskiej, warszawskiej a nawet praskiej.

Pół setki busów od Mobilisu

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Firma Mobilis wygrała (15 stycznia) elektroniczną aukcję na wybór prywatnego przewoźnika autobusowego. Dzięki temu do końca roku na warszawskie ulice wyjedzie 50 nowych autobusów.

Park Kulturowy Twierdzy Warszawa - otwarte warsztaty projektowe

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W ramach prac nad stworzeniem planu ochrony parku kulturowego zespołu XIX-wiecznych fortyfikacji Twierdzy Warszawa zapraszamy na dwudniowe seminarium, dyskusję oraz warsztaty projektowe w sali teatralnej Fortu Sokolnickiego w dniach 20-21 czerwca 2009 roku.

Wieści z kraju - Piecki

Katarzyna Dral , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altNasi zdobywają pierwsze miejsca w kolarskim wyścigu szosowym o puchar Wójta Gminy Piecki. Kategoria „Wszyscy na wszystkim” – dwa pierwsze miejsca zajęli warszawiacy.

Piknik „Dołącz do nas – Polećmy Latawcem”

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altNa warszawskim Podzamczu odbył się piknik „Dołącz do nas – Polećmy Latawcem”. Był on początkiem przygotowań młodzieży do przyjęcia 1600 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną biorących udział w przyszłorocznych Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które będą trwały od 18 do 24 września 2010 roku w Warszawie.