joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe lokalizacje dla buspasów

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Kolejne dwie lokalizacje dla stałych pasów, przeznaczonych dla autobusów komunikacji miejskiej pozytywnie zaopiniował miejski Zespół Koordynacyjny. Nowe buspasy powstaną w alei Solidarności i na ulicy Puławskiej.

Leworęczni z wszystkich stron Polski – łączcie się. .. i bawcie!

Matylda Czesak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

alt13 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Leworęcznych.  Z tej okazji organizatorzy kampanii Leworecznosc.pl oraz sklepy Zygzak zapraszają 8 sierpnia do wzięcia udziału w obchodach tego święta. Międzynarodowy Dzień Leworęcznych, przypadający na 13 sierpnia, będzie w Polsce obchodzony po raz czwarty.

Powstaje kolejna plaża nad Wisłą

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altNad Wisłą przy ul. Wał Miedzeszyński, na wysokości ul. Krynicznej powstaje plaża. Do jej utworzenia potrzebnych było 300 ton piasku oraz koparko-ładowarka.
- Prace nad plaża rozpoczęliśmy w zeszły czwartek. Mamy zarezerwowane 1900 ton piasku.

Nadanie odznaczeń państwowych Powstańcom Warszawskim

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altW Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się uroczystość nadania odznaczeń państwowych Powstańcom Warszawskim. W wydarzeniu udział wzięli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz Prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Umowa na wiaty podpisana

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał z firmą Budotechnika z Pilchowic umowę na dostawę stu nowych wiat. Zadaszenia pojawią się na przystankach na jesieni. Nowe wiaty będą montowane na warszawskich przystankach w czwartym kwartale tego roku.

Konkurs Teatralny na inscenizację wspólczesnego polskiego autora

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

alt7 lutego (sobota) - 15 listopada 2009
Dom Kultury "Rakowiec", ul. Wiślicka 8 - park im.Zasława Malickiego. Wstęp wolny. To wydarzenie jest częścią: "Brombolandia" - Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.

Mural Powstańczy odsłonięty

Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altDziś o 17:00, na ul. Konwiktorskiej, odbyło się uroczystość odsłonięcia jednego z największych graffiti w Warszawie o tematyce nawiązującej do Powstania Warszawskiego. W uroczystości uczestniczyli Powstańcy Warszawscy pan Juliusz Kulesza oraz  pan Stanisław Potocki z małżonką.

„Indyjski Ogród” w Parku Szymańskiego

Marta Jerin ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Joga, bellydance, malowanie dłoni. Urząd Dzielnicy Wola organizuje pierwsze niedzielne spotkanie w Parku Szymańskiego przy ul. Elekcyjnej tym razem pod hasłem: „Indyjski Ogród”. Zaczynamy 9 sierpnia w niedzielę o godz. 12.00.

Unikatowa akcja ZTM - Czyli reklama firmy GG

Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

alt"Celem wspólnej akcji ZTM i GG jest sprowokowanie tysięcy pasażerów do niezobowiązujących pogadanek w drodze do pracy, na zakupy. Jak nigdy dotąd, warszawianie będą mieli możliwość anonimowej zaczepki, rozmowy, zagadnięcia z inną osobą, podróżującą parę metrów dalej...''

Łączność w Powstaniu Warszawskim

Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wirtualne Muzeum na stronach UKE
Z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Urząd Komunikacji Elektronicznej, uruchomił serwis pokazujący jak ważną rolę odegrała łączność w czasie trwania PW.

Ursus odda hołd Powstańcom

Łukasz Prokop ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Bogdan Olesiński zapraszają na obchody 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się w sobotę, 1 sierpnia 2009 roku.

Wizyta Jego Świątobliwości Dalajlamy w Warszawie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniach 28-29 lipca po raz kolejny Jego Świątobliwość Dalajlama odwiedzi Warszawę. Głównym punktem pobytu Jego Świątobliwości w stolicy będzie uroczystość na Zamku Królewskim (29 lipca, godz. 9.30), podczas której znakomity gość odbierze ...