joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejna nowa PESA na torach

Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altJajeczniczka - tak nazwali ją Internauci. Eksperyment trwa. Choć na pisanki jest jeszcze za wcześnie. Ledwo dostrzegliśmy szaraczka, jaki wyjechał na tory o numerze taborowym 3113.Tak ładnie komponuje się z ulicą, smogiem niektórymi budynkami, że pasażerowie nie widzą go jak dojeżdża do przystanku.

Prezydent Warszawy na Święcie Policji

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altPrezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wzięła udział w centralnych uroczystościach z okazji 90-lecia powstania policji, które odbyły się na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Prezydent złożyła wieńce pod Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie dzisiaj wartę pełnili policjanci.

Zaginięcie Wojciecha Andrzeja Konarskiego

itaka włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniu 5 lipca br. w Warszawie zaginął Wojciech Andrzej Konarski.
Ma 27 lat, 182 cm wzrostu, piwne oczy i krótkie włosy w kolorze ciemny blond. Zaginiony posiada tatuaż na lewej piersi i barku.

Zmiana trasy linii T

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W związku z niską frekwencją na odcinku pomiędzy zespołami przystankowymi  PARK TRAUGUTTA – STAWKI oraz opóźnieniami wynikającymi z przejazdu przez rondo Zgrupowania AK „Radosław”, od 18 lipca do 30 sierpnia zmieniona zostaje trasa linii tramwajowej T.

Zmiany w układzie linii komunikacyjnych:

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2009 r. wprowadza się następujące zmiany w układzie linii komunikacyjnych:
- kursowanie linii 734 w dni robocze ulega zawieszeniu. W związku z powyższym autobusy linii 705 w dni robocze w wybranych godzinach wykonywać będą półkursy do krańca NOWE ZAŁUBICE  po trasie linii 734.

JakDojade.pl najdokładniejsza wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej wchodzi do stolicy

City-nav Sp. z o.o. włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zaczęło się we wrześniu 2008. Nieznany nikomu system JakDojade.pl umożliwił wyszukiwanie połączeń komunikacją miejską w Poznaniu. Założenia twórców (absolwentów Politechniki Poznańskiej) były proste: „Pragnęliśmy stworzyć najwyższej jakości, nowoczesny planer miejski, łączący wygodę użytkowania z niespotykaną dotąd dokładnością interpretacji rozkładu jazdy komunikacji miejskiej”.

Powstanie Warszawskie na Pradze – 65 lat później

Beata Bielińska - Jacewicz ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Uroczystości obchodów 65. Rocznicy Powstania Warszawskiego na Pradze, organizowane przez Dom Kultury Praga oraz Urząd Dzielnicy Praga Północ, odbywają się pod patronatem burmistrz Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy Jolanty Koczorowskiej.

Powstańcza linia tramwajowa

Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

31 lipca, z okazji obchodów 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa oznaczona symbolem Polski Walczącej.
Na ulice Warszawy wyjedzie zabytkowa „berlinka”, a przejazdy nią będą bezpłatne.

Ruszają remonty pętli

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Rozpoczęły się tegoroczne modernizacje autobusowych pętli. W tym roku wyremontowane będą pętle: Stare Bemowo, Międzylesie, Cm. Północny-Brama Główna oraz Wilanów.  Dziś (15 lipca) ruszyły prace na pętli w Międzylesiu. Lada moment rozpoczną się roboty również na Starym Bemowie. ZTM podpisał już umowę z wykonawcą remontu.

Wyłączenie ruch ul.Kawęczyńska

Andrzej Skwarek włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W związku z pracami torowymi, w dniach od 11.07.2009r (sobota) od godz. 00.00 do dnia 30.08.2009r (niedziela) do godz. 24.00 wyłączony będzie ruch tramwajowy na ciągu ul. Kawęczyńska - al. Tysiąclecia na odcinku od Dw. Wschodniego do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

Pociąg łatwiejszy do poznania

Andrzej Skwarek włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zarząd Transportu Miejskiego pracuje nad udoskonaleniem systemu oznakowania linii kolejowych i pociągów. Założenia projektu opracowywanego wspólnie z przewoźnikami kolejowymi, zostały zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji „Ujednolicone systemy informacyjne dla pasażerów na EURO 2012”.

Warszawska klinika braci Wójcik najmodniejszym miejscem stolicy

www.wojcikclinic.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altWarszawska klinika stomatologiczna Wójcik Dental Clinic została uznana przez polskie celebrities za najbardziej prestiżowe miejsce w tegorocznym plebiscycie Modnych Miejsc Warsow Fashion Street. Znana już doskonale w środowisku artystycznym, postanowiła uhonorować swoich ‘wyborców’ Dniem Otwartym, pod hasłem „Dzień Gwiazd”.

Zbigniew Zapasiewicz (1934 - 2009)

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

altZmarł wczoraj w Warszawie. Wybitny aktor teatralny i filmowy, pedagog, reżyser, twórca od półwiecza wyraźnie zaznaczający swą obecność w polskiej sztuce. Po ukończeniu warszawskiej PWST, w latach 1956 - 58 był aktorem Teatru Młodej Warszawy, a potem Klasycznego, w roku 1959 przeniósł się do Teatru Współczesnego.