joomla templates top joomla templates template joomla

Reforma miejskiej polityki lokalowej

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Kolejny etap reformy miejskiej polityki lokalowej – teraz łagodniejsze warunki przydziału mieszkań komunalnych. W ostatni czwartek, 9 lipca, Rada Warszawy przyjęła nową uchwałę dotyczącą warszawskich mieszkań komunalnych. Radni uchwalili przepisy korzystne m.in. dla wszystkich mieszkańców zreprywatyzowanych kamienic.

Lato Filmów już za nami

Blanka Zawada włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zakończył się 15 Festiwal Filmowy i Artystyczny. Jubileuszowa edycja Festiwalu odbyła się w dniach 5 - 12 lipca w Warszawie. Łączna liczba widzów projekcji filmowych oraz imprez towarzyszących wyniosła ponad 27 tysięcy.

Kameralne pogawędki o żegludze warszawskiej

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Co to jest kilometraż Wisły? Jak go liczymy? Czym się różni żeglowność od spławności? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać w niedzielę, 12 lipca o godz. 19.00, na barce „Sandomierz” przy pomniku Syrenki.

Taniej specjalnie dla pasażerów ZTM Fotograficzna promocja

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 1 lipca w czternastu profesjonalnych studiach fotograficznych na terenie Warszawy będzie można zrobić cyfrowe zdjęcie do osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej w promocyjnej cenie 10 zł.

Spotkanie informacyjne „Warszawa stolicą ambitnego biznesu”

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

8 i 14 lipca, o godz. 17.00 w Centrum Konferencyjno-Kongresowym Fundacji „Polska - wiek XXI”, przy ul. Bobrowieckiej 9 (sala ONZ, IV piętro, budynek A, wejście bramą nr. 2) odbędą się spotkania informacyjne na temat „Projekt Warszawa stolicą ambitnego biznesu” – szkolenia oraz dotacje na zakładanie własnej działalności gospodarczej.

Zabytkowe „ogórki” na Pradze „Warszawa mniej znana

Agnieszka Janicka-Kłos ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W najbliższą sobotę, 4 lipca, Fundacja „Centrum Europy” organizuje wycieczki zabytkowymi autobusami po stolicy pn.: „Warszawa mniej znana”.
Przejazd inauguracyjny odbędzie się o godzinie 10.00 z placu Piłsudskiego, ale już o 14.00 ogórek pojedzie na Pragę.

399 rocznica bitwy pod Kłuszynem

Bartosz Siedlar , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Jednego z największych zwycięstw husarii i jedno z najważniejszych zwycięstw w historii Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników husarii i historii w dniu 4 lipca 2009 (sobota) o 12:00 pod Kolumnę Zygmunta, a o 15:00 Muzeum Wojska Polskiego.

Warszawska Informacja Turystyczna na Pradze

Beata Bielińska - Jacewicz ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Jedyny na prawym brzegu Wisły punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej, przy ulicy Okrzei 30, serdecznie zaprasza warszawiaków i turystów w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00 po interesujące materiały informacyjne poświęcone Pradze, Warszawie i Mazowszu oraz praskim i warszawskim wydarzeniom kulturalnym.

Konkurs Graffiti 1944 rozstrzygnięty

Jacek Kamiński , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altMur Polonii zmieni swój wizerunek
Dziś, we wtorek, 7 lipca w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego odbyło się zebranie jury powołanego dla wyłonienia zwycięskiej pracy w konkursie na wykonanie powstańczego graffiti na murze stadionu Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej.

„Skład bajek” po raz drugi

Beata Bielińska-Jacewicz , Agnieszka Janicka-Kłos ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W każdy czwartek, od 2 lipca do 20 sierpnia, o godz. 11.00, w podwórku przy ul. 11 Listopada 22, rozgości się letni „Skład bajek” czyli przegląd najciekawszych spektakli teatralnych dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Scena oraz Skład Butelek.

Jak warszawiacy korzystają z biletomatów

Mariusz Przybylski , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altW czerwcu 2009 roku ponad 400 tysięcy biletów kupili pasażerowie transportu miejskiego stolicy w biletomatach Mennicy Polskiej. W biletomatach przez całą dobę można doładować Warszawską Kartę Miejską, czy kupić tradycyjne bilety kartonikowe.

Oszczędności w Urzędzie m.st. Warszawy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altPrezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz, po spotkaniu z burmistrzami dzielnic, przedstawiła dziennikarzom informację o oszczędnościach w administracji Urzędu m. st. Warszawy.