joomla templates top joomla templates template joomla

Oszczędności w Urzędzie m.st. Warszawy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altPrezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz, po spotkaniu z burmistrzami dzielnic, przedstawiła dziennikarzom informację o oszczędnościach w administracji Urzędu m. st. Warszawy.

399 rocznica bitwy pod Kłuszynem

Bartosz Siedlar , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Jednego z największych zwycięstw husarii i jedno z najważniejszych zwycięstw w historii Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników husarii i historii w dniu 4 lipca 2009 (sobota) o 12:00 pod Kolumnę Zygmunta, a o 15:00 Muzeum Wojska Polskiego.

Kolejny POP na Dworcu Wschodnim

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dziś (18 czerwca) stały Punkt Obsługi Pasażera na Dworcu Wschodnim. To pierwsza tego typu placówka w prawobrzeżnej Warszawie. Dzięki niemu mieszkańcy Białołęki, Pragi Północ i Pragi Południe, Targówka, Wesołej, Rembertowa oraz Wawra nie będą już musieli jeździć do POP-ów działających przy stacjach metra lub siedziby ZTM przy ul. Senatorskiej.

Kyeva i Jakubczak triumfatorami 3. Biegu Ursynowa

Martyna Pawełczyk ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W niedzielę, 21 czerwca, odbył się 3. Bieg Ursynowa, w ramach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy „Dni Ursynowa”. Słoneczna pogoda sprawiła, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem biegaczy i kibiców.

Mokotowskie, piłkarskie "Lato w Mieście 2009"

Jacek Dzierżanowski ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Urząd Dzielnicy Mokotów zaprasza dzieci i młodzież z mokotowskich szkół do udziału w letnim szkoleniu piłkarskim. Bezpłatne zajęcia szkoleniowe pod opieką wykwalifikowanych instruktorów odbywają się na boisku piłkarskim "Orlik 2012" u zbiegu ul. Kazimierzowskiej i ul. Madalińskiego w okresie wakacji letnich, tj...

Los dueños de la pelota - Właściciele piłki

Anna Belka , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

O Warszawie i Chowańczakach piszą w Argentynie!
Artykuł napisała Gabriela Cabezon Camara, a ukazał się 25 maja 2009 w argentyńskiej Vivie, którą tam czyta ponad 40 000 osób. To jeden z największych tekstów o Warszawie od lat.

„Bezpieczne wakacje 2009” – kontrole autobusów przed wakacyjnymi wyjazdami

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Jak co roku przed wakacyjnymi wyjazdami dzieci i młodzieży zachęcamy do korzystania z możliwości skontrolowania kierowców i pojazdów w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2009”. Kontrole trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i młodzież z terenu Warszawy do miejsc czasowego wypoczynku przeprowadzać będą:

Szpital Czerniakowski - otwarcie zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Jutro, 26 czerwca, o godzinie 12:00 odbędzie się otwarcie zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Czerniakowskiego, przy ul. Stępińskiej 19/25 w Warszawie. Wraz z nowym sprzętem, w szpitalu zainstalowany został największy w Polsce i najbardziej zaawansowany technicznie system obrazowania medycznego oraz przesyłania i zarządzania informacją obrazową.

Wyróżnienie Stowarzyszenia „Damy radę”

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altPrezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzymała od stowarzyszenia „Damy radę” wyróżnienie za działalność społeczną i charytatywną na rzecz walki z wykluczeniem społecznym.

Spacer szlakiem wielokulturowej Pragi

Beata Bielińska - Jacewicz ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Stołeczne Biuro Turystyki wraz z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy zapraszają już po raz czwarty na wycieczkę po warszawskiej Pradze. Tym razem uczestnicy spaceru przejdą trasę świadczącą o tolerancji religijnej na Pradze.

Szwenkier - nowa warszawska restauracja

Magdalena Parjaszewska , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altPrzyjazne miejsce na Pradze.Otwarcie podczas Jarmarku Floriańskiego. 20 czerwca 2009 roku przy ul. Jagiellońskiej 26 (wejście od ul. Kłopotowskiego) zostanie otwarta restauracja Szwenkier. Serwować będzie potrawy kuchni polskiej, warszawskiej a nawet praskiej.