joomla templates top joomla templates template joomla

Spacer Grójecką i okolicami

Hania Dzielińska ,Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altW sobotę 25 kwietnia o godzinie 11.00 Stowarzyszenie Miłośników Warszawy i Mazowsza zaprasza na spacer w te okolice. Niedzielny spacer prowadzi Kamila Zarębska.
Cena spaceru: 4 zł.

Otwarcie ochockiej mediateki

Maja Gottesman ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W czwartek, 16 kwietnia, o godz.12.00, zapraszamy na otwarcie pierwszej ochockiej mediateki „Przystanek książka”, która mieści się przy ul Grójeckiej 42.
Oprócz tradycyjnych wydawnictw książkowych i czasopism będą w niej także zbiory muzyczne i filmowe. Poprzez bezpieczny dostęp do internetu będzie można dotrzeć do specjalistycznych baz danych oraz oprogramowania multimedialnego.

Skradziono obrazy Malczewskiego i Witkacego

wirtualnawarszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altAlarm w siedzibie Domu Aukcyjnego "Desa" przy Marszałkowskiej włączył się dokładnie o godz. 2.37 w nocy z poniedziałku na wtorek. Złodzieje najpierw przepiłowali kraty, potem wybili szybę. To właśnie wtedy do centrali firmy ochroniarskiej dotarł sygnał o włamaniu. Patrol dotarł na miejsce po zaledwie pięciu minutach, ale po włamywaczach nie było już śladu. Po dwóch obrazach też. Straty wyceniono na pół miliona złotych. Takiej kradzieży nie było w stolicy od lat.

Co się dzieje w Warszawie

Radek Gajda , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Dyskusja środowiskowa na Wydziale Architektury PW.
We wtorek, 21 kwietnia w audytorium 103 o godzinie 12:15 odbędzie się druga dyskusja środowiskowa organizowana przez Pana Grzegorza Buczka.

"Mumia – tajemnice starożytnego Egiptu" - wystawa

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

18 września 2008 (czwartek) - 30 czerwca 2009 (Wystawa czynna: wt-pt 9.00-18.00; sb, nd 10.00-18.00)
Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1 (Plac przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Alej Jerozolimskich. Wielkie przedsięwzięcie w formie nowoczesnej, multimedialnej wystawy, która ma na celu w pełni, za pomocą wielu różnych technik wizualnych, przekazać wszystkim zainteresowanym wiedzę na temat starożytnego Egiptu.

Otwarcie sezonu na innowacje

Tomasz Brejnak , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W imieniu Niezależnego Zrzeszenia Studentów Szkoły Głównej Handlowej oraz fundacji Polska Przedsiębiorcza mam przyjemność przedstawić Państwu czwartą edycję projektu "Startery Biznesu" które w tym roku odbędą się pod nazwą "Sezon na Innowacje" w dniach 20 - 21 kwietnia 2009r. w Szkole Głównej Handlowej.

Wilcza Wyspa

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Miałem niewątpliwą przyjemność, uczestniczyć dziś w szczególnym rejsie po Wiśle Tramwajem Wodnym „Stalmach”. Odbyło się tam spotkanie z Tomaszem Konatkowskim - autorem ksiązki "Wilcza Wyspa" oraz "Przystanek Śmierć". Fabuła tych powieści ma barwę kryminalną, jednak jej najlepszym, choć niejako "drugoplanowym", bohaterem jest miasto stołeczne Warszawa. Autor swym piórem świetnie promuje miasto, jego zakątki i historię. Potrafi z przekąsem i "pod wąsem" otworzyć czytelnikowi oczy na uroki Warszawy

"Kompania Dropsa" w Teatrze Bajka

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Pierwsza z dwóch części cyklu "Brzechwa dla wszystkich".
Historia Tomka Dropsa, który wyrzucony z domu przez swych pięciu braci, wyrusza z grupą przyjaciół – Bocianem, Wiewiórą, Myszą, Ślimakiem i Stonogą na podbój świata. Próbując zarobić na życie, zakłada z nimi wędrowną kompanię teatralną. Ich pierwsze przedstawienie na rynku w Klimontowie - „Pan Soczewka na dnie oceanu” - okazuje się wielkim sukcesem. Z pomocą biednym artystom przychodzi wszechwładny wojewoda…

Dodatkowe pieniądze na frezowanie ulic

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

- W projekcie uchwały, który przedstawimy Radzie Warszawy będą dodatkowe środki w wysokości 40 mln złotych na prace związane z frezowaniem ulic. - powiedział Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podczas spotkania z dziennikarzami na skrzyżowaniu remontowanej ul. Bora-Komorowskiego i Afrykańskiej. - Myślę, że w czerwcu zwiększymy tę sumę do około 100 milionów, tak aby na remonty nawierzchni było środków co w roku poprzednim.

"Włochy pod Warszawą”

Daria Porębska ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Fundacja Scena Współczesna przy współudziale Biblioteki Publicznej we Włochach oraz Urzędu Dzielnicy Włochy organizuje cykl spotkań „Włochy pod Warszawą” poświęconych tradycji dzielnicy Włochy. Na każdym spotkaniu można wysłuchać historii zaproszonego gościa oraz obejrzeć pokaz specjalnie przygotowanych zdjęć. Rodzinny klimat sprzyja rozmowie!

Komisja Dialogu Społecznego przy Koordynacji Remontów

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wczoraj, tj. 16 kwietnia, pod auspicjami Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Urzędu Miasta, odbyło się już drugie spotkanie z organizacjami pozarządowymi zainteresowanymi udziałem w konsultacjach projektów komunikacyjnych w mieście. Ustalono na nim, że przy biurze powstanie Komisja Dialogu Społecznego.

W poniedziałek "Dzień bez samochodu"

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zachęcamy mieszkańców stolicy do nie korzystania ze swoich aut w poniedziałek, 22 września. Wtedy przypada „Dzień bez samochodu”. Właściciele aut będą mogli korzystać w tym dniu z bezpłatnej komunikacji miejskiej. „Biletem” będzie zabrany ze sobą dowód rejestracyjny. Chcemy, aby mieszkańcy przesiadali się także na rowery. Tego dnia będą czynne trzy ich wypożyczalnie – poinformował Paweł Lisicki, zastępca dyrektor Biura Ochrony Środowiska, Wypożyczalnie będą działać od godz. 8.00 do 18.00 na Krakowskim Przedmieściu (przy pomniku Kopernika i przy kościele św. Anny...

Serce Warszawy

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

„Serce Warszawy” profesora Marka Kwiatkowskiego to kolejna już pozycja tego wyśmienitego varsavianisty, historyka sztuki, muzealnika i od 48 lat dyrektora najpiękniejszego Zespołu Pałacowo-Ogrodowego Łazienki Królewskie. Oczywiście poświęcona, a jakże by inaczej, Jego ukochanym Łazienkom. Tym razem mamy jednak do czynienia z książką, w której mniej jest o pięknie stanisławowskiej rezydencji, a więcej o zagrożeniach jej istnienia. Mało kto wie, że w chwili obecnej jedynie część Łazienek znajduje się w Zespole Pałacowo-Ogrodowym.