joomla templates top joomla templates template joomla

Zawirowania 2009

Agnieszka Kminikowska , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altV Festiwal Teatrów Tańca Europy Środkowej
W dniach 21-28 czerwca 2009 roku Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania już po raz piąty zagości w Warszawie. Na osiem kolejnych dni Warszawa stanie się europejską stolicą tańca.

Dzień Dziecka 2009

Maja Gottesman ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

6 czerwca 2009 roku (sobota) na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy przy ul. Nowowiejskiej 37b w godzinach 11:00 – 15:00 odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka pt. Dzień Dziecka 2009.

Mufmi_wieczór

Agnieszka Kminikowska , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altStara Prochoffnia oraz warszawski Teatr Mufmi zaprasza w najbliższą niedzielę (7 czerwca) na wieczór z teatrem tańca – przedsmak zbliżającego się V Festiwalu Teatrów Tańca Europy Zawirowania 2009.

IX Międzynarodowy Rajd Warszawsko-Nowodworski

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W najbliższą sobotę, tj. 6 czerwca, odbędzie się wielka parada pojazdów zabytkowych, w ramach IX Międzynarodowego Rajdu Warszawsko - Nowodworskiego. Tegoroczny rajd Warszawski jest szczególnym wydarzeniem dla Polskiego Automobilklubu. Klub w tym roku obchodzi stulecie swojej działalności, a zawody stanowią jeden z elementów jubileuszowych obchodów.

XI Prezentacje Szkół

Małgorzata Franaszczak ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W sobotę, 30 maja, zapraszamy na kolejne prezentacje wilanowskich placówek oświatowych, tym razem połączone z Festynem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Imprezy będą odbywały się na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Powsinie, przy ul. Przyczółkowej 27, w godzinach 11.00-18.00.

Dzień Dziecka na Choszczówce

Dorota Nowakowska ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Mali warszawiacy będą mogli w poniedziałek, 1 czerwca, bawić się na IV Wielkim Festynie z okazji Dnia Dziecka. Zabawa rozpocznie się o godzinie 11.00 i zakończy się ok. godziny 19.00 w klubie „Dziki Zakątek” przy ul. Chlubnej 1a (Choszczówka).

Przestrzeń Ożywiona

Dominika Kaczorek , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

 Jednodniowa, studencka akcja kulturalna "Przestrzeń ożywiona” jest jednodniową akcją kulturalną, której głównym zadaniem jest zintegrowanie środowiska warszawskich szkół wyższych i uzupełnienie repertuaru równolegle odbywających się imprez:

Nowy most dla Warszawy – rozpoczęcie budowy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Budowa Mostu Północnego wystartowała. Dziś, tj. w środę, 3 czerwca, o godz. 12.00, rozpoczęły się prace nad tą największą samorządową inwestycją w przeprawę mostową w Polsce, o wartości blisko miliarda złotych. Na konferencji prasowej inicjującej budowę Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że wystąpi do Rady Warszawy z wnioskiem o nadanie Mostu Północnemu imienia Jana Pawła II.

Wspólna akcja ZTM, policji i straży miejskiej przeciwko wandalom

Konrad Klimczak; Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wspólna akcja ZTM, policji i straży miejskiej przeciwko wandalom. Nie toleruj - reaguj, Ponad 50 tys. ulotek w taborze, informacje na monitorach w metrze, komunikaty na monitorach LED oraz plakaty na przystankach to tylko niektóre z elementów kampanii społecznej  pod hasłem „Reaguj - Nie toleruj”, mającej  na celu ograniczenie liczby aktów wandalizmu w komunikacji miejskiej. Akcja ruszyła 3 czerwca br.

Syrenka Warszawska - usypana

Katarzyna Starosta , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altNa Placu Teatralnym dobiegł końca happening SYRENKA JEST GRANA . Przez kilka godzin można było dorzucić własne wiaderko kolorowego piasku do 35 m długości symbolu Warszawy.

Konkurs: Pamiątka ze stolicy Unii Europejskiej

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Tegoroczna edycja konkursu na nowoczesną pamiątkę z Warszawy jest przygotowaniem do objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej. 1 lipca 2011 roku na pół roku stolica Polski stanie się stolicą zjednoczonej Europy. Termin zgłaszania prac mija 1 lipca 2009 r.

O warszawskim rynku pracy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W hotelu Holiday Inn odbyła się konferencja prasowa poświęcona warszawskiemu rynkowi pracy. Miasto Stołeczne Warszawa czynnie go wspiera proponując różnorodne projekty aktywizujące zawodowo warszawiaków, wzmacniające sektor małych i średnich przedsiębiorstw oraz przeprowadzając kompleksowe i prognostyczne badania potrzeb pracodawców i osób poszukujących pracy.

Premier Tusk otworzył mokotowski „Orlik”

Jacek Dzierżanowski ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Premier RP Donald Tusk wspólnie z premierem Republiki Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem oraz prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz uroczyście otworzyli przy ul. Kazimierzowskiej 60 mokotowski kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Otwarty 14 maja „Orlik” jest pierwszym otwartym w tym roku w Warszawie.