joomla templates top joomla templates template joomla

W poniedziałek "Dzień bez samochodu"

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zachęcamy mieszkańców stolicy do nie korzystania ze swoich aut w poniedziałek, 22 września. Wtedy przypada „Dzień bez samochodu”. Właściciele aut będą mogli korzystać w tym dniu z bezpłatnej komunikacji miejskiej. „Biletem” będzie zabrany ze sobą dowód rejestracyjny. Chcemy, aby mieszkańcy przesiadali się także na rowery. Tego dnia będą czynne trzy ich wypożyczalnie – poinformował Paweł Lisicki, zastępca dyrektor Biura Ochrony Środowiska, Wypożyczalnie będą działać od godz. 8.00 do 18.00 na Krakowskim Przedmieściu (przy pomniku Kopernika i przy kościele św. Anny...

Wilcza Wyspa

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Miałem niewątpliwą przyjemność, uczestniczyć dziś w szczególnym rejsie po Wiśle Tramwajem Wodnym „Stalmach”. Odbyło się tam spotkanie z Tomaszem Konatkowskim - autorem ksiązki "Wilcza Wyspa" oraz "Przystanek Śmierć". Fabuła tych powieści ma barwę kryminalną, jednak jej najlepszym, choć niejako "drugoplanowym", bohaterem jest miasto stołeczne Warszawa. Autor swym piórem świetnie promuje miasto, jego zakątki i historię. Potrafi z przekąsem i "pod wąsem" otworzyć czytelnikowi oczy na uroki Warszawy

Międzynarodowy turniej Taekwondo

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W dniach 13 - 14 września br. w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Pileckiego 122 na Ursynowie odbędzie się w Warszawie międzynarodowy turniej Taekwondo Olimpijskiego XI Warsaw Cup pod patronatem prezydent m.st Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz Waltz. Zawody te są od wielu lat największym i najlepiej zorganizowanym turniejem Taekwondo Olimpijskiego w Polsce i posiadają wysoką rangę wśród zawodów międzynarodowych w naszej części Europy. W zawodach weźmie udział kilkuset zawodników z Polski i całej Europy.

Nowy rok szkolny w praskich szkołach

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Bardzo uroczyście rozpoczął się rok szkolny w praskich placówkach oświatowych. Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego w najlepszym praskim liceum, podpisanie umowy patronackiej z firmą Vattenfall w Zespole Szkół nr 40, pięciolatki z programu „Słoneczko” na Namysłowskiej 1, i wielka radość z nowo oddanych klas, świetlicy i stołówki w ZSP Nr 45, przy Jagiellońskiej. Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego, które odbyło się w Auli VIII. LO im. Władysława IV, uświetnili swoją obecnością m.in.: Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Hoser ....

Sto lat Warszawy na płocie

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Rok 1904: damy wychodzą ze sklepu Wedla z paczuszkami smakołyków. Rok 1951: budujemy socjalistyczną stolicę. To dwa ze "Snów o Warszawie" - wystawy 50 plakatów dokumentujących życie warszawiaków Grzegorz Miecznikowski. Plakaty wiszą na ogrodzeniu Łazienek. Przywędrowały tu z Wilanowa, bo mieszkańcy stolicy skarżyli się, że Muzeum Plakatu jest daleko od centrum, a taką wystawę chciałby zobaczyć każdy. Pół setki plakatów, wszystkie to reprodukcje o wymiarach 100 na 70 cm, powstało między 1904 a 2006r.

Jazzowe gwiazdy w Fabryce Trzciny

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Wiemy już, kto zagości na scenie Fabryki Trzciny po wakacyjnej przerwie. Już 14 września wystąpi Marcin Wasilewski Trio. 12 października wystąpi Animal Collectiva łączący amerykańską muzykę folkową z awangardowymi brzmieniami. Warto też zajrzeć 25 lub 26 października, gdy wystąpi Tord Gustavsen Trio, a także 7 listopada na koncert jazzującej Norweżki Solveig Slettahjell. 14 listopada zagra pochodzący z Nashville Lambchop, a 30 listopada Aronas, którego muzyka określana jest mianem punkowego jazzu, Fabryka Trzciny ul. Otwocka 14

Nocna awantura kibiców Legii z policją

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Ponad 700 kibiców zatrzymała policja przed derbami stolicy w Pucharze Ekstraklasy. Zatrzymani kibice do późnej nocy byli rozwożeni grupami w miejsca zatrzymań w całej Warszawie. Żeby rozładować korek zatrzymanych, w akcji pomagała straż miejska. Zaczęło się ok. godz. 19.30 w okolicach stadionu Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej. Według policji eskortowana przez nią grupa kibiców w pewnym momencie obrzuciła funkcjonariuszy petardami i kamieniami. W odpowiedzi mundurowi zepchnęli kilkusetosobową grupę ulicą Sanguszki na Podzamcze.

Serce Warszawy

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

„Serce Warszawy” profesora Marka Kwiatkowskiego to kolejna już pozycja tego wyśmienitego varsavianisty, historyka sztuki, muzealnika i od 48 lat dyrektora najpiękniejszego Zespołu Pałacowo-Ogrodowego Łazienki Królewskie. Oczywiście poświęcona, a jakże by inaczej, Jego ukochanym Łazienkom. Tym razem mamy jednak do czynienia z książką, w której mniej jest o pięknie stanisławowskiej rezydencji, a więcej o zagrożeniach jej istnienia. Mało kto wie, że w chwili obecnej jedynie część Łazienek znajduje się w Zespole Pałacowo-Ogrodowym.

Impreza pn. "Onko-Bieg"

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Mięsaki "SARCOMA" zapraszają wszystkich na imprezę sportowo-rekreacyjną pn. "Onko-Bieg". Pragniemy, aby stał się on kontynuacją idei jaka przyświecała wygasłemu już biegowi im. legendarnego Terry Foxa. Impreza, skierowana zarówno do pojedynczych uczestników, jak i całych rodzin, odbędzie się w dniu 7 września 2008 r. o godz. 10.00 przy Centrum Onkologii - Instytucie Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (ul. Roentgena 5).

Nowy autobus na Ochocie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Komorowski burmistrz dzielnicy Ochota oraz Leszek Ruta dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego dokonają uroczystego otwarcia nowej linii autobusowej 208. Zapewni ona dojazd m.in. mieszkańcom ulicy Włodarzewskiej, którzy do tej pory byli odcięci od komunikacji miejskiej.To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ochoty – linia 208 połączy osiedla na ulicy Włodarzewskiej z systemem komunikacji miejskiej. Tym samym będzie lepszy dojazd do kościoła, parku Szczęśliwickiego, stoku narciarskiego, kolejki WKD jak również Dworca Zachodniego (PKP i PKS).

Afryka ludzi i uczuć

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Tylko do 5 września w Green Gallery na Starym Mieście można oglądać wystawę fotografii Olgi Białostockiej "Poza ciszą" - to fragment jej pracy dyplomowej. Jedna z fotografii Olgi BiałostockiejKilkanaście fotografii z namibijskich wiosek to fragment jej pracy dyplomowej zatytułowanej "Cisza" przygotowanej w pracowni fotografii ekspresyjnej dr. hab. Mariana Schmidta w Warszawskiej Szkole Fotografii. - Na wystawie, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary galerii, mogłam pokazać część dyplomu, który liczy ponad sto zdjęć.

Wystawa portretów i rysunków Witkacego na Starym Mieście

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W placówce przy Rynku Starego Miasta trwa wystawa "Witkacy ze zbiorów Muzeum Literatury". Celem ekspozycji jest zaprezentowanie Stanisława Ignacego Witkiewicza jako wybitnego teoretyka sztuki, malarza, rysownika, ale przede wszystkim portrecistę. Witkacy to postać niezwykła. Dlatego nie dziwi, że często organizowane wystawy prezentujące jego dorobek niezmiennie przyciągają rzesze widzów. Artysta przyszedł na świat w Warszawie. Ojciec - malarz i pisarz, matka - nauczycielka muzyki, miłość do sztuki zaszczepili swojemu synowi już w wieku dziecięcym.

Metro z opóźnieniem na stacji Młociny

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Stacja i węzeł przesiadkowy Młociny miały być oddane pasażerom do końca sierpnia. Według innych zapowiedzi władz miasta, ostatni odcinek pierwszej linii metra miał zostać otwarty na przełomie września i października. Teraz już nie ma na to żadnych szans. Na budowie stacji i ogromnego węzła przesiadkowego zostało jeszcze bardzo dużo zrobienia. Na poziomie peronów brakuje jeszcze całego wystroju. Zaś w pawilonach, przez które będzie się wchodzić pod ziemię, zastaliśmy wczoraj nieotynkowane cegły. Rozgrzebana jest pętla tramwajowa i autobusowa.