joomla templates top joomla templates template joomla

Park Sztuki już działa 

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zarząd Transportu Miejskiego wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie otworzył dziś (15 czerwca) Park Sztuki, który znajduje się na terenie węzła komunikacyjnego Młociny. Patronat nad Parkiem objęła stacja TVP Kultura.

Pół setki busów od Mobilisu

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Firma Mobilis wygrała (15 stycznia) elektroniczną aukcję na wybór prywatnego przewoźnika autobusowego. Dzięki temu do końca roku na warszawskie ulice wyjedzie 50 nowych autobusów.

Park Kulturowy Twierdzy Warszawa - otwarte warsztaty projektowe

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W ramach prac nad stworzeniem planu ochrony parku kulturowego zespołu XIX-wiecznych fortyfikacji Twierdzy Warszawa zapraszamy na dwudniowe seminarium, dyskusję oraz warsztaty projektowe w sali teatralnej Fortu Sokolnickiego w dniach 20-21 czerwca 2009 roku.

Wieści z kraju - Piecki

Katarzyna Dral , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altNasi zdobywają pierwsze miejsca w kolarskim wyścigu szosowym o puchar Wójta Gminy Piecki. Kategoria „Wszyscy na wszystkim” – dwa pierwsze miejsca zajęli warszawiacy.

Piknik „Dołącz do nas – Polećmy Latawcem”

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altNa warszawskim Podzamczu odbył się piknik „Dołącz do nas – Polećmy Latawcem”. Był on początkiem przygotowań młodzieży do przyjęcia 1600 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną biorących udział w przyszłorocznych Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które będą trwały od 18 do 24 września 2010 roku w Warszawie.

Dzień Dziecka 2009

Maja Gottesman ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

6 czerwca 2009 roku (sobota) na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy przy ul. Nowowiejskiej 37b w godzinach 11:00 – 15:00 odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka pt. Dzień Dziecka 2009.

Mufmi_wieczór

Agnieszka Kminikowska , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altStara Prochoffnia oraz warszawski Teatr Mufmi zaprasza w najbliższą niedzielę (7 czerwca) na wieczór z teatrem tańca – przedsmak zbliżającego się V Festiwalu Teatrów Tańca Europy Zawirowania 2009.

Urząd przyjazny rodzicom i dzieciom

Eliza Jarmolińska ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Wilanowski urząd dzielnicy został uznany za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc rodzicom i dzieciom w Warszawie.Fundacja MaMa od dwóch lat prowadzi ranking takich miejsc. Choć urząd w Wilanowie przy ul. Kostki Potockiego 11 nie jest duży, to dzieci i ich rodzice mogą czuć się tu komfortowo.

10 milionów na integrację społeczną w Warszawie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało w tym roku ponad 10,6 mln zł dofinansowania ze środków unijnych na realizację projektu „Integracja dla samodzielności”. Jest to jeden z największych projektów z obszaru polityki społecznej realizowanych przez samorząd w Polsce.

Mokotowski Festyn Wakacyjny

Jacek Dzierżanowski , Agnieszka Janicka-Kłos ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Występy zespołów wokalnych i tanecznych, mnóstwo quizów oraz konkursów z nagrodami, a dla odważnych także zawody w ujeżdżaniu byka oraz skoki na euro bungy – to wszystko można było zobaczyć i przeżyć podczas 5. Mokotowskiego Festynu Wakacyjnego.

Zawirowania 2009

Agnieszka Kminikowska , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altV Festiwal Teatrów Tańca Europy Środkowej
W dniach 21-28 czerwca 2009 roku Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania już po raz piąty zagości w Warszawie. Na osiem kolejnych dni Warszawa stanie się europejską stolicą tańca.

Nowy most dla Warszawy – rozpoczęcie budowy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Budowa Mostu Północnego wystartowała. Dziś, tj. w środę, 3 czerwca, o godz. 12.00, rozpoczęły się prace nad tą największą samorządową inwestycją w przeprawę mostową w Polsce, o wartości blisko miliarda złotych. Na konferencji prasowej inicjującej budowę Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że wystąpi do Rady Warszawy z wnioskiem o nadanie Mostu Północnemu imienia Jana Pawła II.

Wspólna akcja ZTM, policji i straży miejskiej przeciwko wandalom

Konrad Klimczak; Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wspólna akcja ZTM, policji i straży miejskiej przeciwko wandalom. Nie toleruj - reaguj, Ponad 50 tys. ulotek w taborze, informacje na monitorach w metrze, komunikaty na monitorach LED oraz plakaty na przystankach to tylko niektóre z elementów kampanii społecznej  pod hasłem „Reaguj - Nie toleruj”, mającej  na celu ograniczenie liczby aktów wandalizmu w komunikacji miejskiej. Akcja ruszyła 3 czerwca br.