joomla templates top joomla templates template joomla

Warszawskie Notting Hill

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Warszawskie Street Party, kolorowy pokaz wielokulturowości, wypadło drętwo i blado, choć idea imprezy była szczytna: "Promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę". Ulicą Świętokrzyską miała przejść wielobarwna parada nawiązująca do karnawału w Rio i Notting Hill Carnival w Londynie. Rzeczywistość była inna. Wielokulturowe Warszawskie Street Party wystartowało z ponadgodzinnym opóźnieniem. Na czele jechała niewielka ciężarówka, której jedyną karnawałową ozdobą był banner reklamujący szkołę tańców karaibskich.

Nowy Punkt paszportowy przy pl. Starynkiewicza

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a Miastem st. Warszawa, w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy przy pl. Starynkiewicza 7/9 uruchomiony został Terenowy Punkt Paszportowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego dla Ochoty, Ursusa i Włoch. Od początku września mieszkańcy mogą składać wnioski paszportowe oraz odbierać gotowe dokumenty w poniedziałki – w godzinach 10.00 – 17.30 – a od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 15.30.

Orange Warsaw Festival  kolejny krok Warszawy do otrzymania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 201

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Już 6 września w centrum stolicy, w ramach pierwszej edycji Orange Warsaw Festival wystąpią gwiazdy światowej oraz polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie, które ma na stałe wpisać się w mapę największych europejskich festiwali, jest zarazem jednym z elementów strategii uzyskania przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Orange Warsaw Festival to pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w stolicy. W trakcie otwartej, bezpłatnej imprezy, na dwóch scenach publiczność będzie mogła zobaczyć znanych artystów muzyki popularnej.

Warszawa szlakiem Jana Pawła II

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W Bibliotece Centrum Myśli Jana Pawła II, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbara Tekieli razem z dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II Piotrem Dardzińskim zaprezentowała nowy przewodnik po Warszawie – „Warszawa. Jan Paweł II”. Dyrektor Barbara Tekieli zwracała uwagę na to, że Warszawa jest, była i będzie ważnym miejscem w historii pontyfikatu Jana Pawła. Folder ma pomóc w dotarciu do miejsc bliskich Ojcu Świętemu, nie tylko Polakom, ale również turystom z zagranicy. Amerykanie, Niemcy, Włosi, Francuzi, Hiszpanie – to narodowości najczęściej podążające szlakiem Ojca Świętego.

Autobusowa linia 521 wraca na starą trasę

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Uwzględniając ostatnio pojawiające się postulaty pasażerów dotyczące powrotu autobusów linii 521 na starą trasę, od dnia 1 września br. linia ta ponownie – jak przed remontem - przebiega przez most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie.

Wczasy na działkach

um.warszawa.pl ; Maja Gottesman włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

21 sierpnia (czwartek) o godzinie 15.00 na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rakowiec” przy ul. Żwirki i Wigury 26 (wejście od ul. Rostafińskich) odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu 2008 - wczasów na działkach pt. „Nie jesteś sam”. W zakończeniu weźmie udział Zarząd Dzielnicy Ochota, sekretarz generalny PKPS Ewa Kuruliszwili, prezes Mazowieckiego Zarządu PKPS – Ewa Radziak, dyrektor Biura Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy – Bogdan Jaskołd, przedstawiciele władz Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rakowiec” i inni.

Hostel interwencyjny na Wspólnej stoi pusty

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Po zamknięciu jedynego w Warszawie hostelu interwencyjnego jego podopieczni nie mają gdzie się podziać. Miasto jest bezradne, bo prawo nie przewiduje istnienia takich miejsc. A znajdowali tam schronieni m.in. nieletni, którzy prostytuują się na Centralnym. Mógł tu przyjść każdy, kto znalazł się na zakręcie. Przemoc w domu, problemy w szkole, narkotyki, eksperymenty z seksem w postaci prostytucji - mówi Monika Siuchta, jedna ze streetworkerek, która pracowała w hostelu. - Byli 20-latkowie, ale też osoby młodsze. Uciekinierzy z domów, którzy nie mieli gdzie pójść. Kradli albo prostytuowali się na Centralnym.

Pierwsza szkoła modułowa w stolicy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W szkole podstawowej im. Marii Kownackiej na Białołęce otwarto pierwszą w Warszawie szkołę modułową. Specyfika dużego miasta powoduje, że potrzebne są w nim różne rozwiązania. Budowy modułowe to jest rozwiązanie elastyczne – jeśli za rok zmieni się zapotrzebowanie, np. będzie potrzebna szkoła w innym miejscu, lub zamiast szkoły będzie potrzebne przedszkole – możemy szybko temu zaradzić – zachwalał nowe rozwiązanie wiceprezydent Warszawy Włodzimierze Paszyński.

Przemoc pod lupą

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W czwartek, 4 września, odbędzie się seminarium poświęcone problematyce realizacji i monitorowania Miejskiego Przeciwdziałania Pomocy w Rodzinie do roku 2011 (godz. 9.00- 13.00, Akademia Pedagogiki Społecznej, aula A, ul. Szczęśliwicka 40). W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ponad stu instytucji i organizacji, stołecznego ratusza i dzielnic. Na seminarium zostanie zaprezentowany sondaż dotyczący problematyki przemocy w rodzinie, który przeprowadzono w ramach badania „Barometr Warszawski” ....

Otwarte Dni Małych Jachtów 2008

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Sezon Żeglarski dobiega już końca trzeba się powoli decydować na czym popływać w przyszłym roku. My proponujmy dla Państwa bezpośredni kontakt z wodą, który dostarcza niesamowitą dawkę adrenaliny oraz przede wszystkim jest świetną zabawą. Już w najbliższy weekend 6-7 września 2008 w ramach Otwartych Dni Małych Jachtów będzie niepowtarzalna okazja do zapoznania się z jachtami tymi najmniejszymi, które będą prezentowane na wodzie oraz lądzie. Podczas szóstego już Tygodnia Warszawskiego....

Lodowisko w środku lata

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowego m. st. Warszawy w Dzielnicy Bielany serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy na syntetycznym lodowisku, które od 24 sierpnia działać będzie na tyłach pływalni CRS Bielany przy ul. Conrada 6. W dniu 25 sierpnia br (poniedziałek) w godz. 11.00 – 13.00 odbędzie się impreza inaugurująca otwarcie lodowiska. Ta nietypowa atrakcja niezależnie od pogody i temperatury powietrza cieszyć będzie amatorów jazdy na łyżwach codziennie od 24 sierpnia do 21 września 2008 roku.

Zawody we freestylu rolkarskim

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

23 i 24 sierpnia w Parku Szczęśliwickim odbędą się zawody we freestylu rolkarskim. Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Ochota oraz Polskie Stowarzyszenie Freeskate wraz z portalem JaNaRolki.pl. Freestyle Slalom Battle Warsaw 2008 to pierwsze zawody slalomowe w naszym kraju. Zawodnicy konkurować będą w slalomie szybkim oraz w slalomie stylowym – w dwóch klasach: amatorskiej i profesjonalnej. Planowane są również pokazy i warsztaty slalomowe. Będą to zawody o charakterze międzynarodowym, wpisane do kalendarza World Slalom Series....

Będą apartamenty, a był akademik

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na miejscu zburzonego akademika SGGW stanie apartamentowiec.Sześciopiętrowy budynek stanie przy Kazimierzowskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Madalińskiego. Jeszcze dwa lata temu, w tym miejscu, w akademiku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego mieszkali studenci. Sprzedaliśmy budynek, bo postanowiliśmy skupić wszystkie budynki uczelni na naszym kampusie na Ursynowie - tłumaczy Krzysztof Szwejk, rzecznik SGGW. - Mamy tam 11 akademików na ponad cztery tysiące miejsc. Akademiki poza uczelnią były niepopularne, studenci nie chcieli tam mieszkać.