joomla templates top joomla templates template joomla

Międzynarodowa konferencja „Europejska Sztuka Ilustracji”

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniach 21-22 maja, w Pałacu Staszica (Nowy Świat 72), odbędzie się międzynarodowa konferencja „Europejska Sztuka Ilustracji”. Celem konferencji jest zainicjowanie dyskusji na temat ilustracji książkowej oraz roli książki w kształtowaniu wyobraźni oraz zmysłu estetycznego i artystycznego młodego pokolenia.

TANGO laboratorium

Paulina Lukaszuk , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Takich wrażeń dostarcza widzom recital Marty Górnickiej „Tango Laboratorium” prezentowany w Laboratorium Dramatu. Jest to rewelacyjny spektakl nawiązujący do bogatej historii argentyńskiego tańca i związanej z nim literatury. Spektakl, który przenosi widzów do starych portowych dzielnic Buenos Aires.

Piknik rodzinny

Małgorzata Franaszczak ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W sobotę, 16 maja, od godziny 11.00, Biblioteka Publiczna przy ul. Radosnej 11 w Wilanowie zaprasza na „Piknik ze sztuką w tle”. Opowieści z Wyspy Bajek będą czytać przedstawiciele władz samorządowych oraz wiele warsztatów, gier, zabaw i działań animacyjnych dla całych rodzin.

Prezydent stolicy wręczyła nagrody „Ośmiu Wspaniałym”

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wręczyła w Sali Kongresowej PKiN nagrody laureatom konkursu „Ośmiu Wspaniałych” 2009. Uroczystość miała miejsce podczas Wielkiej Gali XVI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Warsztaty "Nadzieja dla serc"

Małgorzata Czerepak ,Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniach 30 –31 maja br., w ramach III edycji programu „Nadzieja dla serc”, odbędą się warsztaty dla młodzieży po przebytych operacjach wrodzonej wady serca oraz z chorobami serca z Warszawy.

Zagraj w kosza na Polonii

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Fundacja Polonia 2011 serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w turnieju streetballa w dniu 16 maja. Zawody dla wszystkich chętnych odbędą się przed stadionem warszawskiej Polonii przy ulicy Konwiktorskiej 6 od godz. 9.30 w czasie Soboty z Mistrzami - Rodzinnego Festynu Koszykarskiego.

Ponad 42 miliony dla stołecznych szpitali

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

We wtorek, 5 maja, o godz. 13.00 (Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny, ul. Madalińskiego 25, w pomieszczeniu Nowej Izby Przyjęć – Niski Parter) odbędzie się spotkanie prasowe na temat szczegółów wykorzystania dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w stołecznych szpitalach.

X Ogólnopolski Konkurs Wokalistów

Martyna Pawełczyk ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Jubileuszowa MUFKA zaprasza śpiewającą młodzież na otwarte eliminacje (bez nadsyłania nagrań demo), które odbędą się w dniach 12-13 czerwca, w godz. 12.00-20.00, w Domu Kultury STOKŁOSY, przy ul. Lachmana 5, na Ursynowie.

Oświadczenie Prezydent m.st. Warszawy w sprawie Pola Mokotowskiego

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Pole Mokotowskie często porównywane jest do nowojorskiego Central Parku. To trafne skojarzenie. Jego wartość jako miejsce odpoczynku, rekreacji czy sportu jest nieoceniona. Jako Prezydent m.st. Warszawy prezentowałam konsekwentnie pogląd, że ten szczególny i lubiany przez mieszkańców park, powinien być wolny od zabudowy.

ORGANY ARCHIKATEDRY

Anna Markiewicz , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Archikatedra Św. Jana Chrzciciela stanowi jedno z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej Polski.

Parada Orkiestr Dętych

Dorota Nowakowska ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Dzielnica Białołęka zaprasza na organizowaną po raz trzeci Paradę Orkiestr Dętych do Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56. Parada rozpocznie się o godzinie 15.00 w niedzielę 10 maja br. Wystąpią najlepsze orkiestry dęte z terenu Mazowsza.

Kontrowersyjna Nasza Klasa

Monika Rybarczyk , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

7 maja po południu watro odwiedzić warszawskie Państwowe Muzeum Etnograficzne.
Dyskusyjny Klub Filmowy Celuloid przygotował dla Was seans kontrowersyjnego filmu estońskiego pt. „Nasza Klasa”. Świetnie zrealizowany i kontrowersyjny film jest obrazem problemów we współczesnym środowisku nastolatków.