joomla templates top joomla templates template joomla

"Włochy pod Warszawą”

Daria Porębska ; um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Fundacja Scena Współczesna przy współudziale Biblioteki Publicznej we Włochach oraz Urzędu Dzielnicy Włochy organizuje cykl spotkań „Włochy pod Warszawą” poświęconych tradycji dzielnicy Włochy. Na każdym spotkaniu można wysłuchać historii zaproszonego gościa oraz obejrzeć pokaz specjalnie przygotowanych zdjęć. Rodzinny klimat sprzyja rozmowie!

"Mumia – tajemnice starożytnego Egiptu" - wystawa

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

18 września 2008 (czwartek) - 30 czerwca 2009 (Wystawa czynna: wt-pt 9.00-18.00; sb, nd 10.00-18.00)
Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1 (Plac przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Alej Jerozolimskich. Wielkie przedsięwzięcie w formie nowoczesnej, multimedialnej wystawy, która ma na celu w pełni, za pomocą wielu różnych technik wizualnych, przekazać wszystkim zainteresowanym wiedzę na temat starożytnego Egiptu.

Otwarcie sezonu na innowacje

Tomasz Brejnak , Michał Pawlik ; warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W imieniu Niezależnego Zrzeszenia Studentów Szkoły Głównej Handlowej oraz fundacji Polska Przedsiębiorcza mam przyjemność przedstawić Państwu czwartą edycję projektu "Startery Biznesu" które w tym roku odbędą się pod nazwą "Sezon na Innowacje" w dniach 20 - 21 kwietnia 2009r. w Szkole Głównej Handlowej.

Wilcza Wyspa

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Miałem niewątpliwą przyjemność, uczestniczyć dziś w szczególnym rejsie po Wiśle Tramwajem Wodnym „Stalmach”. Odbyło się tam spotkanie z Tomaszem Konatkowskim - autorem ksiązki "Wilcza Wyspa" oraz "Przystanek Śmierć". Fabuła tych powieści ma barwę kryminalną, jednak jej najlepszym, choć niejako "drugoplanowym", bohaterem jest miasto stołeczne Warszawa. Autor swym piórem świetnie promuje miasto, jego zakątki i historię. Potrafi z przekąsem i "pod wąsem" otworzyć czytelnikowi oczy na uroki Warszawy

Międzynarodowy turniej Taekwondo

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W dniach 13 - 14 września br. w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Pileckiego 122 na Ursynowie odbędzie się w Warszawie międzynarodowy turniej Taekwondo Olimpijskiego XI Warsaw Cup pod patronatem prezydent m.st Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz Waltz. Zawody te są od wielu lat największym i najlepiej zorganizowanym turniejem Taekwondo Olimpijskiego w Polsce i posiadają wysoką rangę wśród zawodów międzynarodowych w naszej części Europy. W zawodach weźmie udział kilkuset zawodników z Polski i całej Europy.

Nowy rok szkolny w praskich szkołach

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Bardzo uroczyście rozpoczął się rok szkolny w praskich placówkach oświatowych. Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego w najlepszym praskim liceum, podpisanie umowy patronackiej z firmą Vattenfall w Zespole Szkół nr 40, pięciolatki z programu „Słoneczko” na Namysłowskiej 1, i wielka radość z nowo oddanych klas, świetlicy i stołówki w ZSP Nr 45, przy Jagiellońskiej. Wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego, które odbyło się w Auli VIII. LO im. Władysława IV, uświetnili swoją obecnością m.in.: Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Hoser ....

Sto lat Warszawy na płocie

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Rok 1904: damy wychodzą ze sklepu Wedla z paczuszkami smakołyków. Rok 1951: budujemy socjalistyczną stolicę. To dwa ze "Snów o Warszawie" - wystawy 50 plakatów dokumentujących życie warszawiaków Grzegorz Miecznikowski. Plakaty wiszą na ogrodzeniu Łazienek. Przywędrowały tu z Wilanowa, bo mieszkańcy stolicy skarżyli się, że Muzeum Plakatu jest daleko od centrum, a taką wystawę chciałby zobaczyć każdy. Pół setki plakatów, wszystkie to reprodukcje o wymiarach 100 na 70 cm, powstało między 1904 a 2006r.

Komisja Dialogu Społecznego przy Koordynacji Remontów

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wczoraj, tj. 16 kwietnia, pod auspicjami Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Urzędu Miasta, odbyło się już drugie spotkanie z organizacjami pozarządowymi zainteresowanymi udziałem w konsultacjach projektów komunikacyjnych w mieście. Ustalono na nim, że przy biurze powstanie Komisja Dialogu Społecznego.

W poniedziałek "Dzień bez samochodu"

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Zachęcamy mieszkańców stolicy do nie korzystania ze swoich aut w poniedziałek, 22 września. Wtedy przypada „Dzień bez samochodu”. Właściciele aut będą mogli korzystać w tym dniu z bezpłatnej komunikacji miejskiej. „Biletem” będzie zabrany ze sobą dowód rejestracyjny. Chcemy, aby mieszkańcy przesiadali się także na rowery. Tego dnia będą czynne trzy ich wypożyczalnie – poinformował Paweł Lisicki, zastępca dyrektor Biura Ochrony Środowiska, Wypożyczalnie będą działać od godz. 8.00 do 18.00 na Krakowskim Przedmieściu (przy pomniku Kopernika i przy kościele św. Anny...

Serce Warszawy

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

„Serce Warszawy” profesora Marka Kwiatkowskiego to kolejna już pozycja tego wyśmienitego varsavianisty, historyka sztuki, muzealnika i od 48 lat dyrektora najpiękniejszego Zespołu Pałacowo-Ogrodowego Łazienki Królewskie. Oczywiście poświęcona, a jakże by inaczej, Jego ukochanym Łazienkom. Tym razem mamy jednak do czynienia z książką, w której mniej jest o pięknie stanisławowskiej rezydencji, a więcej o zagrożeniach jej istnienia. Mało kto wie, że w chwili obecnej jedynie część Łazienek znajduje się w Zespole Pałacowo-Ogrodowym.

Impreza pn. "Onko-Bieg"

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Mięsaki "SARCOMA" zapraszają wszystkich na imprezę sportowo-rekreacyjną pn. "Onko-Bieg". Pragniemy, aby stał się on kontynuacją idei jaka przyświecała wygasłemu już biegowi im. legendarnego Terry Foxa. Impreza, skierowana zarówno do pojedynczych uczestników, jak i całych rodzin, odbędzie się w dniu 7 września 2008 r. o godz. 10.00 przy Centrum Onkologii - Instytucie Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (ul. Roentgena 5).

Nowy autobus na Ochocie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Komorowski burmistrz dzielnicy Ochota oraz Leszek Ruta dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego dokonają uroczystego otwarcia nowej linii autobusowej 208. Zapewni ona dojazd m.in. mieszkańcom ulicy Włodarzewskiej, którzy do tej pory byli odcięci od komunikacji miejskiej.To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ochoty – linia 208 połączy osiedla na ulicy Włodarzewskiej z systemem komunikacji miejskiej. Tym samym będzie lepszy dojazd do kościoła, parku Szczęśliwickiego, stoku narciarskiego, kolejki WKD jak również Dworca Zachodniego (PKP i PKS).

Afryka ludzi i uczuć

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Tylko do 5 września w Green Gallery na Starym Mieście można oglądać wystawę fotografii Olgi Białostockiej "Poza ciszą" - to fragment jej pracy dyplomowej. Jedna z fotografii Olgi BiałostockiejKilkanaście fotografii z namibijskich wiosek to fragment jej pracy dyplomowej zatytułowanej "Cisza" przygotowanej w pracowni fotografii ekspresyjnej dr. hab. Mariana Schmidta w Warszawskiej Szkole Fotografii. - Na wystawie, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary galerii, mogłam pokazać część dyplomu, który liczy ponad sto zdjęć.