joomla templates top joomla templates template joomla

Panorama Warszawy na barwnej akwareli

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na artystycznym ujęciu Warszawy Michała Suffczyńskiego wszystko musi się zgadzać: kolory dachów, liczba pięter w malowanych budynkach... Będzie nawet palma z Alej Jerozolimskich czy zaparkowany na środku ronda przy Rotundzie samochód policyjny. Na wielkiej weducie widać zarówno budynki istniejące, jak i te, które dopiero powstaną, np. Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad. Najbardziej cieszy definitywne zniknięcie Kupieckich Domów Towarowych.

Czy w Warszawie będzie mniej banków?

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Będą ulgi podatkowe i mniejsze czynsze dla restauratorów i księgarzy - zapowiadają urzędnicy. Ratusz szykuje rewolucyjny projekt, kończący z dotychczasowymi preferencjami dla bankowców. Czy Warszawa wygra z bankami? Na Grójeckiej pełno banków. Tak samo na Puławskiej i Marszałkowskiej. Tylko na odcinku między Al. Jerozolimskimi a pl. Konstytucji jest 17 banków. Od grudnia przybyły cztery nowe. Niektóre banki mają na tym odcinku nawet po dwa oddziały. Z ulic zajętych przez banki uciekają ludzie, wieczorem nie mają tam czego szukać.

Pół miliarda za biurowce Telekomunikacji Polskiej

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Fundusz Baltic Property Trust z duńskim kapitałem kupił trzy warszawskie biurowce Telekomunikacji Polskiej: 120-metrową wieżę przy Twardej, w pobliżu ronda ONZ, 70-metrowy budynek przy ul. Moniuszki na tyłach pl. Powstańców Warszawy oraz pięciopiętrowy biurowiec przy ul. Obrzeźnej na Służewcu. Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu. Fundusz ujawnił, że za wszystkie trzy budynki zapłacił w sumie 168 mln euro, czyli prawie 550 mln zł.

Nowe tramwaje dla Warszawy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała wieloletnią umowę pomiędzy stołecznym ratuszem a Tramwajami Warszawskimi na zakup nowego taboru i usług. Dzisiejszy dzień oznacza rewolucję w transporcie publicznym, ponieważ pierwszy raz w historii została podpisana umowa, która zabezpiecza Tramwajom Warszawskim funkcjonowanie spółki na lata 2008-2027. Do tej pory takiej umowy nie było. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Oczekujemy bardzo wysokich standardów.

Roboty ciepłownicze na warszawskich ulicach

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W tym tygodniu ciepłownicy przystąpią do wymiany magistrali ciepłowniczych w dwóch miejscach – na ul. Kopernika i ul. Żwirki i Wigury. Od jutra, 6 sierpnia, SPEC rozpocznie prace związane z wymianą magistrali ciepłowniczej (dwie rury o średnicy 60 cm) przebiegającej pod ul. Żwirki i Wigury, w poprzek jezdni w pobliżu ul. 1 Sierpnia (na wysokości Novotelu). Najpierw, do ok. 22 sierpnia, ciepłownicy wybudują dwie tymczasowe jezdnie (w obydwu kierunkach po jednym pasie ruchu) na pasie zieleni dzielącym jezdnie ul. Żwirki i Wigury.

PWPW - 64 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

warszawa.pl ; Marcin Kaleta włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

1 sierpnia w PWPW S.A. odbyły się obchody upamiętniające zdobycie przez powstańców warszawskich budynku Wytwórni. Obchodom towarzyszyło otwarcie wystawy powstańczych fotografii na ogrodzeniu firmy przy ul. Sanguszki 1. W piątek, 1 sierpnia, o godzinie 11.15 do siedziby Wytwórni przy ul. Sanguszki 1 przybyli  przedstawiciele różnych ugrupowań powstańczych, a wśród nich członkowie oddziału Podziemnej Wytwórni Banknotów PWB/17/S. Uroczystość rozpoczęła się pod pamiątkową tablicą upamiętniającą walki powstańcze w Wytwórni.

Koncert "Zakazane piosenki

um.warszawa.pl ; Małgorzata Franaszczak włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W niedzielę, 3 sierpnia, o godzinie 20.30, burmistrz Dzielnicy Wilanów zaprasza na koncert pt.: "Zakazane piosenki". Koncert upamiętni bohaterów Warszawy. Zostaną w nim wykorzystane m.in. fragmenty książki Anny Branickiej - Wolskiej pt.: „Listy nie wysłane” oraz fragmenty filmu "Zakazane piosenki" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. W koncercie kontynuowane będą wątki związku Wilanowa z Powstaniem Warszawskim podjęte w ubiegłorocznym projekcie „..szkło bolesne”.

 

Stare lokomotywy pociągną nowe wagony

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Przetarg na wynajem lokomotyw rozstrzygnięto niemal w ostatniej chwili i kupione w Niemczech piętrowe pociągi Kolei Mazowieckich nie będą stać na bocznicy. Od września na trasach do Radomia i Siedlec pociągną je lokomotywy wynajęte od spółki PKP Cargo. Nie wiadomo było do końca, czy wypali, bo zgłosiła się tylko jedna firma. To spółka PKP Cargo, która za dwuletnią usługę chce ponad 35 mln zł - czyli o blisko 10 mln więcej, niż planowały na to przeznaczyć Koleje Mazowieckie. Ich właściciel - samorząd województwa - uznał jednak, że trzeba znaleźć brakujące pieniądze.

Wizyta Mera Lwowa u Prezydent Warszawy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się z przebywającym w stolicy Andrejem Sadowym Merem Lwowa. Podczas spotkania rozmawiano na temat organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku oraz budowie stadionów i organizacji stref dla kibiców a także kwestii połączenia Polski z Lwowem linią kolejową zgodną ze standardami europejskimi. Obie strony zgodziły się, że w Warszawie pod koniec października tego roku powinno odbyć się posiedzenie Rady Merów Miast Euro 2012.

Ratusz inwestuje w komunikację miejską

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W środę, 6 sierpnia, o godz. 10.30, na terenie zajezdni tramwajowej (ul. Woronicza), zostanie podpisana umowa wieloletnia stołecznego ratusza z Tramwajami Warszawskimi na zakup usług. Udział: Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta oraz członkowie zarządu Tramwajów Warszawskich Sp. z o.o. – Joanna Baczewska i Krzysztof Mordziński.

Powstańcza pamięć Strażaków

warszawa.pl ; Michał Pawlik włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

1 sierpnia 2008 na Powązkach Wojskowych Komendanci Państwowej Straży Pożarnej oddali hołd Strażakom poległym w Powstaniu Warszawskim. 1 sierpnia 2008 roku na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbywały się uroczystości poświęcone pamięci tak drogim nam naszytm przodkom, którzy zginęli w czasie Powstania Warszawskiego. I w tym dniu, jak co roku, kwaterę warszawskich Strażaków odwiedzili komendanci Państwowej Straży Pożarnej.

Święto policji

um.warszawa.pl ; Martyna Pawełczyk włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W sobotę, 2 sierpnia, w godz. 11.00 – 17.00 w Parku Kultury w Powsinie z okazji Święta Policji burmistrz Dzielnicy Ursynów Tomasz Mencina wręczy listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe najlepszym funkcjonariuszom. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji między innymi: pokazy sprzętu policyjnego, techniki obrony, pokazy tresury psów, prezentacja straży miejskiej, występy artystyczne, konkursy i zabawy, malowanie twarzy, zabawy w pianie dla dzieci, jarmark ludowy itd.

 

Kukiełki pod Barykadą - powstańczy teatr satyryczny

kulturalna.warszawa.pl/; Agnieszka Janicka-Kłos włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Muzeum Powstania Warszawskiego i Grupa Teatralna Bez Ziemi serdecznie zapraszają do udziału w imprezie „Kukiełki pod Barykadą”, która odbędzie się na Powiślu w niedzielę, 3 sierpnia, w ramach obchodów 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.