joomla templates top joomla templates template joomla

Jazzowe gwiazdy w Fabryce Trzciny

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Wiemy już, kto zagości na scenie Fabryki Trzciny po wakacyjnej przerwie. Już 14 września wystąpi Marcin Wasilewski Trio. 12 października wystąpi Animal Collectiva łączący amerykańską muzykę folkową z awangardowymi brzmieniami. Warto też zajrzeć 25 lub 26 października, gdy wystąpi Tord Gustavsen Trio, a także 7 listopada na koncert jazzującej Norweżki Solveig Slettahjell. 14 listopada zagra pochodzący z Nashville Lambchop, a 30 listopada Aronas, którego muzyka określana jest mianem punkowego jazzu, Fabryka Trzciny ul. Otwocka 14

Wystawa portretów i rysunków Witkacego na Starym Mieście

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W placówce przy Rynku Starego Miasta trwa wystawa "Witkacy ze zbiorów Muzeum Literatury". Celem ekspozycji jest zaprezentowanie Stanisława Ignacego Witkiewicza jako wybitnego teoretyka sztuki, malarza, rysownika, ale przede wszystkim portrecistę. Witkacy to postać niezwykła. Dlatego nie dziwi, że często organizowane wystawy prezentujące jego dorobek niezmiennie przyciągają rzesze widzów. Artysta przyszedł na świat w Warszawie. Ojciec - malarz i pisarz, matka - nauczycielka muzyki, miłość do sztuki zaszczepili swojemu synowi już w wieku dziecięcym.

Metro z opóźnieniem na stacji Młociny

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Stacja i węzeł przesiadkowy Młociny miały być oddane pasażerom do końca sierpnia. Według innych zapowiedzi władz miasta, ostatni odcinek pierwszej linii metra miał zostać otwarty na przełomie września i października. Teraz już nie ma na to żadnych szans. Na budowie stacji i ogromnego węzła przesiadkowego zostało jeszcze bardzo dużo zrobienia. Na poziomie peronów brakuje jeszcze całego wystroju. Zaś w pawilonach, przez które będzie się wchodzić pod ziemię, zastaliśmy wczoraj nieotynkowane cegły. Rozgrzebana jest pętla tramwajowa i autobusowa.

Nowy Punkt paszportowy przy pl. Starynkiewicza

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a Miastem st. Warszawa, w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy przy pl. Starynkiewicza 7/9 uruchomiony został Terenowy Punkt Paszportowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego dla Ochoty, Ursusa i Włoch. Od początku września mieszkańcy mogą składać wnioski paszportowe oraz odbierać gotowe dokumenty w poniedziałki – w godzinach 10.00 – 17.30 – a od wtorku do piątku w godzinach 8.00 – 15.30.

Orange Warsaw Festival  kolejny krok Warszawy do otrzymania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 201

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Już 6 września w centrum stolicy, w ramach pierwszej edycji Orange Warsaw Festival wystąpią gwiazdy światowej oraz polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie, które ma na stałe wpisać się w mapę największych europejskich festiwali, jest zarazem jednym z elementów strategii uzyskania przez Warszawę tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Orange Warsaw Festival to pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w stolicy. W trakcie otwartej, bezpłatnej imprezy, na dwóch scenach publiczność będzie mogła zobaczyć znanych artystów muzyki popularnej.

Warszawa szlakiem Jana Pawła II

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W Bibliotece Centrum Myśli Jana Pawła II, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Barbara Tekieli razem z dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II Piotrem Dardzińskim zaprezentowała nowy przewodnik po Warszawie – „Warszawa. Jan Paweł II”. Dyrektor Barbara Tekieli zwracała uwagę na to, że Warszawa jest, była i będzie ważnym miejscem w historii pontyfikatu Jana Pawła. Folder ma pomóc w dotarciu do miejsc bliskich Ojcu Świętemu, nie tylko Polakom, ale również turystom z zagranicy. Amerykanie, Niemcy, Włosi, Francuzi, Hiszpanie – to narodowości najczęściej podążające szlakiem Ojca Świętego.

Autobusowa linia 521 wraca na starą trasę

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Uwzględniając ostatnio pojawiające się postulaty pasażerów dotyczące powrotu autobusów linii 521 na starą trasę, od dnia 1 września br. linia ta ponownie – jak przed remontem - przebiega przez most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie.

Nocna awantura kibiców Legii z policją

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Ponad 700 kibiców zatrzymała policja przed derbami stolicy w Pucharze Ekstraklasy. Zatrzymani kibice do późnej nocy byli rozwożeni grupami w miejsca zatrzymań w całej Warszawie. Żeby rozładować korek zatrzymanych, w akcji pomagała straż miejska. Zaczęło się ok. godz. 19.30 w okolicach stadionu Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej. Według policji eskortowana przez nią grupa kibiców w pewnym momencie obrzuciła funkcjonariuszy petardami i kamieniami. W odpowiedzi mundurowi zepchnęli kilkusetosobową grupę ulicą Sanguszki na Podzamcze.

Warszawskie Notting Hill

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Warszawskie Street Party, kolorowy pokaz wielokulturowości, wypadło drętwo i blado, choć idea imprezy była szczytna: "Promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę". Ulicą Świętokrzyską miała przejść wielobarwna parada nawiązująca do karnawału w Rio i Notting Hill Carnival w Londynie. Rzeczywistość była inna. Wielokulturowe Warszawskie Street Party wystartowało z ponadgodzinnym opóźnieniem. Na czele jechała niewielka ciężarówka, której jedyną karnawałową ozdobą był banner reklamujący szkołę tańców karaibskich.

Pierwsza szkoła modułowa w stolicy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W szkole podstawowej im. Marii Kownackiej na Białołęce otwarto pierwszą w Warszawie szkołę modułową. Specyfika dużego miasta powoduje, że potrzebne są w nim różne rozwiązania. Budowy modułowe to jest rozwiązanie elastyczne – jeśli za rok zmieni się zapotrzebowanie, np. będzie potrzebna szkoła w innym miejscu, lub zamiast szkoły będzie potrzebne przedszkole – możemy szybko temu zaradzić – zachwalał nowe rozwiązanie wiceprezydent Warszawy Włodzimierze Paszyński.

Przemoc pod lupą

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W czwartek, 4 września, odbędzie się seminarium poświęcone problematyce realizacji i monitorowania Miejskiego Przeciwdziałania Pomocy w Rodzinie do roku 2011 (godz. 9.00- 13.00, Akademia Pedagogiki Społecznej, aula A, ul. Szczęśliwicka 40). W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ponad stu instytucji i organizacji, stołecznego ratusza i dzielnic. Na seminarium zostanie zaprezentowany sondaż dotyczący problematyki przemocy w rodzinie, który przeprowadzono w ramach badania „Barometr Warszawski” ....

Otwarte Dni Małych Jachtów 2008

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Sezon Żeglarski dobiega już końca trzeba się powoli decydować na czym popływać w przyszłym roku. My proponujmy dla Państwa bezpośredni kontakt z wodą, który dostarcza niesamowitą dawkę adrenaliny oraz przede wszystkim jest świetną zabawą. Już w najbliższy weekend 6-7 września 2008 w ramach Otwartych Dni Małych Jachtów będzie niepowtarzalna okazja do zapoznania się z jachtami tymi najmniejszymi, które będą prezentowane na wodzie oraz lądzie. Podczas szóstego już Tygodnia Warszawskiego....

Lodowisko w środku lata

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowego m. st. Warszawy w Dzielnicy Bielany serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy na syntetycznym lodowisku, które od 24 sierpnia działać będzie na tyłach pływalni CRS Bielany przy ul. Conrada 6. W dniu 25 sierpnia br (poniedziałek) w godz. 11.00 – 13.00 odbędzie się impreza inaugurująca otwarcie lodowiska. Ta nietypowa atrakcja niezależnie od pogody i temperatury powietrza cieszyć będzie amatorów jazdy na łyżwach codziennie od 24 sierpnia do 21 września 2008 roku.