joomla templates top joomla templates template joomla

ITD skontrolowała kierowców autobusów

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Przemęczeni kierowcy autobusów miejskich jeżdżą ponad normę, potrafią spędzić za kółkiem nawet ponad 40 godzin. Firmy posuwają się do fałszowania danych o pracy kierowców, by zapobiec upadkowi. Potwierdziły się ustalenia sprzed trzech miesięcy. Pisano wtedy o ukraińskich kierowcach, którzy skarżyli się, że pracują po 16 godzin dziennie. Mówili, że norma dla nich to 300 godzin za kierownicą w miesiącu. Dyspozytorzy, którzy kontrolują ruch na pętlach, potwierdzali, że wielokrotnie interweniowali u zwierzchników w sprawie przemęczonych kierowców.

Brak winnego kompromitacji w tunelu średnicowym

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Nie ma winnego kolejnej kolejowej wpadki, tym razem z tunelem średnicowym. Mimo że został wyremontowany, nie zmieszczą się tam zakupione przez Mazowsze piętrowe pociągi firmy Bombardier. O tym, że piętrowe składy typu push & pull nie będą mogły pojechać podmiejskim tunelem średnicowym, napisaliśmy w sobotę. Okazało się, że po remoncie podziemnego przejazdu, który skończył się półtora roku temu, zakupione właśnie piętrowe pociągi nie zmieszczą się w nim. Roboty trwały wówczas ponad pół roku i kosztowały ponad 50 mln zł.

Na Mokotowie wyrosną biurowce

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Duński inwestor, firma Sjaelso, jeszcze w tym roku zacznie budowę czterech gigantycznych biurowców u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu. - Budynki będą bardzo do siebie podobne, utworzą spójną całość – podkreśla Maciej Komarczuk reprezentujący Sjaelso. Budynki staną na działce o powierzchni ponad 5 tys. mkw. Łączna powierzchnia biurowa to ponad 28 tys. mkw.

Darmowe parkowanie dla uczestników walk o Warszawę

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 1 września uczestnicy Powstania Warszawskiego oraz uczestnicy innych walk o Warszawę w latach 1939-1945 zwolnieni będą z opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt. 2 i 3 uchwały Rady m. st. Warszawy nr XXXVI/1077/2008 z dnia 26 czerwca 2008 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego nr 138 z dnia 13.08.2008) w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania (...) uczestnicy Powstania Warszawskiego oraz uczestnicy (po stronie koalicji antyhitlerowskiej) innych walk o Warszawę w latach 1939-1945 są objęci zerową stawką opłaty za parkowanie.

Wisła - ostatnia taka rzeka w Europie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniach 15 -31 sierpnia odbędzie się plenerowa wystawa fotografii „Wisła - ostatnia taka rzeka Europy”. Zdjęcia dokumentują piękno i niepowtarzalny urok Wisły oraz jej otoczenia, promują także budowę Wiślanej Trasy Rowerowej - prowadzącej wzdłuż rzeki, drogi wydzielonej wyłącznie dla rowerzystów i pieszych. Ekspozycja prezentowana będzie w dziewięciu miastach położonych nad Wisłą oraz w Bielsku-Białej. W Warszawie wystawę zobaczyć będzie można 22 i 23 sierpnia na Placu Zamkowym - Płyta nad Trasą W-Z.

Jazz na Starówce

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

We wszystkie soboty lipca i sierpnia, w reprezentacyjnym miejscu stolicy, na Rynku Starego Miasta, odbędzie się plenerowy międzynarodowy festiwal jazzowy. Jest to jeden z najdłuższych festiwali w Europie, którego celem jest promocja różnorodnych nurtów i stylów w jazzie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Koncerty Chopinowskie 2008

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Spotkania z twórczością Fryderyka Chopina odbywające się w Łazienkach Królewskich mają już 49-letnią tradycję. Miłośnicy muzyki poważnej spotykają się w letnie niedzielne popołudnia pod pomnikiem kompozytora. Jak co roku Koncerty Chopinowskie rozbrzmiewają w każdą niedzielę dwukrotnie w ciągu dnia - o godz. 12.00 i 16.00. Recitale pianistyczne w Łazienkach Królewskich są wizytówką Warszawy i jedną z najważniejszych imprez kulturalnych odbywających się w kraju. Pianiści światowej sławy....

Most Poniatowskiego nie dla rowerów!

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Kapitalny remont jezdni i chodników na moście Poniatowskiego ma się skończyć do 21 sierpnia. Nasi czytelnicy są zaniepokojeni, dlaczego przy okazji robót nie wybudowano ścieżek rowerowych. – Teraz przejazd przez przeprawę to rosyjska ruletka. Chodnik nie jest oddzielony od ulicy, którą pędzą samochody – mówi rowerzysta Rafał Gajewski.  Ścieżki nie będzie – rozwiewa nadzieje cyklistów rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken. – Prowadzimy remont kapitalny zabytkowego mostu. Wykonawca odtworzy więc stan sprzed rozpoczęcia prac.

Przyłącz się do największego biegu na świecie - Human Race

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Kolejny raz Miasto Stołeczne Warszawa wspiera największy na świecie bieg jednodniowy. Start w Warszawie: 31 sierpnia, godz. 17.30, park Agrykola. Dziesięciokilometrowy bieg odbędzie się jednocześnie na kilku kontynentach, w 25 miastach, m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Madrycie, Paryżu, Istambule, Melbourne, Szanghaju, Sao Paulo, czy Vancouver. Znalezienie się w grupie tak prestiżowych miast jest dla Warszawy wielkim wyróżnieniem. Świadczy to o docenieniu zaangażowania stolicy w rozwój sportu....

Elektroniczna Mapa Sytuacji w Warszawie  nagrodzona

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Międzynarodowa nagroda dla Straży Miejskiej za stworzenie „Elektronicznej Mapy Sytuacji w Warszawie”, została wręczona pomysłodawcy przedsięwzięcia - Komendantowi Zbigniewowi Leszczyńskiemu. Spośród kilku tysięcy zgłoszeń z całego świata, wśród wyróżnionych projektów nasz projekt został doceniony i nagrodzony. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie Systemów Informacji Geograficznej (GIS), Stołeczna Straż Miejska otrzymała międzynarodowe wyróżnienie. Nagroda przyznawana jest raz w roku przez Environmental Systems Research Institute (ESRI)....

Teatrzyki dla dzieci w każdą niedzielę sierpnia

um.warszawa.pl ; Małgorzata Franaszczak włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Dzielnica Wilanów zaprasza najmłodszych na Wilanowskie Lato Sztuki. Teatry dla dzieci. Podobnie jak w zeszłym roku na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie (ul. S. Kostki Potockiego 10/16) w sierpniowe niedziele, o godzinie 13.00, dzieci razem z rodzicami mogą oglądać przedstawienia teatralne. Mali widzowie otrzymają także drobne upominki i słodycze. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny.

 

Filmowa stolica lata

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

24 czerwca na Podzamczu rozpoczęła się 10-tygodniowa uczta dla miłośników filmów. Codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w warszawskich parkach odbywać się będą plenerowe projekcje. Zobaczymy łącznie kilkadziesiąt filmów zarówno pełnometrażowych, które stanowią każdego wieczoru główny punkt programu, jak i poprzedzające je pokazy filmów niezależnych i etiudy studenckie. „Filmowa stolica lata” organizowana jest już po raz trzeci. Z każdym rokiem wzrasta popularność i frekwencja festiwalu. W zeszłym roku przyciągnął ponad 40 tysięcy widzów.

Floralia Muzyczne

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W niedzielne popołudnia, od połowy maja do połowy września, w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie rozbrzmiewać będzie muzyka fortepianowa w ramach Festiwalu "Floralia Muzyczne - Muzyka w kwiatach". Koncerty jak co roku, odbywać się będą w przepięknej scenerii ogrodu na tarasach pałacyku Fangorów. Przy fortepianie zasiądą światowej sławy mistrzowie klawiatury, jak również młodzi adepci sztuki pianistycznej. Koncert inauguracyjny: 11 maja, godz. 15.00.