joomla templates top joomla templates template joomla

Dziecięce Lato Teatralne

um.warszawa.pl ; Eliza Jarmolińska włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W ciągu 7 lat istnienia Dziecięce Lato Teatralne zyskało duże grono małych bywalców i tym samym renomę największego warszawskiego plenerowego wydarzenia dla dzieci. W zaczarowany świat teatru młodzi widzowie mogą wkroczyć co środę, o godz. 11.00, w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. Festiwal trwa do 6 sierpnia.

Inauguracja obchodów 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz, zainaugurowała obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W konferencji prasowej na temat obchodów, która odbyła się w stołecznym Ratuszu udział wzięli - Prezes i Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich – Zbigniew Ścibor–Rylski i Edmund Baranowski, Prezes i Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Czesław Cywiński i Bolesław Hozakowski, a także Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego – Jan Ołdakowski.

Nowy blask staromiejskich murów

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mury obronne Starego Miasta odzyskały swój blask. O zakresie prac remontowych i ich efektach opowiedzieli na spotkaniu z dziennikarzami burmistrz Dzielnicy Śródmieście Wojciech Bartelski oraz dyrektor Zarządów Terenów Publicznych Renata Kaznowska. Dziś wieczorem, o godz. 21.00, odnowione mury staromiejskie rozbłysną światłami. Na pokaz iluminacji zapraszamy wszystkich warszawiaków. Prace remontowe i konserwacja rozpoczęły się 2 listopada 2005r. Prace zlecił i nadzorował Zarząd Terenów Publicznych.

Mazowieckie Klimaty

warszawa.pl ; Maria Moykowska włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Każdego roku w jeden z czerwcowych weekendów Sejmik Województwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców stolicy do Łazienek Królewskich. To czas i miejsce prezentacji dorobku ziemi mazowieckiej. Każdego roku w jeden z czerwcowych weekendów Sejmik Województwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców stolicy do Łazienek Królewskich. To czas i miejsce prezentacji dorobku ziemi mazowieckiej. Już 14 i 15 czerwca zapraszamy całe rodziny do Łazienek Królewskich na Mazowieckie Klimaty - Dni Mazaowsza w Warszawie.

Minutą ciszy uczcijmy pamięć...

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z przedstawicielami Związku Powstańców Warszawskich, Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego podpisała „Apel do mieszkańców stolicy” w związku z obchodami Powstania Warszawskiego: Pierwszego dnia sierpnia przypada 64. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach stolicy. Dało ono siłę i motywację następnym pokoleniom walczącym o wolność Polski.

Finał 6 Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich

warszawa.pl ; Monika Mueck włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W najbliższy poniedziałek zakończy się tegoroczna edycja Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich, organizowanego już po raz szósty przez Prywatne Żeńskie Gimnazjum i Liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polskim Towarzystwem Retorycznym. W dwóch pojedynkach półfinałowych dyskutować będą reprezentacje liceów...

Chcesz zbudować robota?

warszawa.pl ; Bożydar Milewski włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wakacyjne warsztaty budowania i programowania robotów z Lego Mindstorms NXT w Warszawie - półkolonie dla dzieci w wieku 8-12 lat. Studenci Politechniki Poznańskiej, z koła naukowego robotyki "CybAiR", przygotowali dla dzieci i młodzieży półkolonie, na których pokażą młodszym kolegom jak budować oraz programować roboty. Nie od dzisiaj wiadomo, że budowanie twórczych konstrukcji rozwija umiejętności wizualno - przestrzenne.