joomla templates top joomla templates template joomla

Wczasy na działkach

um.warszawa.pl ; Maja Gottesman włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

21 sierpnia (czwartek) o godzinie 15.00 na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rakowiec” przy ul. Żwirki i Wigury 26 (wejście od ul. Rostafińskich) odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu 2008 - wczasów na działkach pt. „Nie jesteś sam”. W zakończeniu weźmie udział Zarząd Dzielnicy Ochota, sekretarz generalny PKPS Ewa Kuruliszwili, prezes Mazowieckiego Zarządu PKPS – Ewa Radziak, dyrektor Biura Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy – Bogdan Jaskołd, przedstawiciele władz Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Rakowiec” i inni.

Zawody we freestylu rolkarskim

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

23 i 24 sierpnia w Parku Szczęśliwickim odbędą się zawody we freestylu rolkarskim. Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Ochota oraz Polskie Stowarzyszenie Freeskate wraz z portalem JaNaRolki.pl. Freestyle Slalom Battle Warsaw 2008 to pierwsze zawody slalomowe w naszym kraju. Zawodnicy konkurować będą w slalomie szybkim oraz w slalomie stylowym – w dwóch klasach: amatorskiej i profesjonalnej. Planowane są również pokazy i warsztaty slalomowe. Będą to zawody o charakterze międzynarodowym, wpisane do kalendarza World Slalom Series....

Będą apartamenty, a był akademik

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na miejscu zburzonego akademika SGGW stanie apartamentowiec.Sześciopiętrowy budynek stanie przy Kazimierzowskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Madalińskiego. Jeszcze dwa lata temu, w tym miejscu, w akademiku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego mieszkali studenci. Sprzedaliśmy budynek, bo postanowiliśmy skupić wszystkie budynki uczelni na naszym kampusie na Ursynowie - tłumaczy Krzysztof Szwejk, rzecznik SGGW. - Mamy tam 11 akademików na ponad cztery tysiące miejsc. Akademiki poza uczelnią były niepopularne, studenci nie chcieli tam mieszkać.

Mieszkańcy przeciwni remontowi ulicy Złotej

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mieszkańcy ulicy Złotej niechętnie patrzą na plany zmian na ulicy: kameralny plac i odnowiony tunel prowadzący do placu Defilad. Projekt budowy placu mieszkańcy zaskarżyli do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Nikt o nas nie pomyślał, kiedy go rysował. Jeśli plac powstanie, to nasza ulica zostanie skrócona o ok. 40 – 50 metrów. Nie będziemy mieli gdzie parkować samochodów – mówi Adam Rokiciński ze wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Złotej 11. Prace remontowe miały ruszyć jeszcze w tym roku. Śródmiejscy urzędnicy chcieli odnowić tunel pod Marszałkowską, łączący ul. Złotą z pl. Defilad.

Zakończenie remontu mostu Poniatowskiego

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Most po tak długim czasie eksploatacji wymagał gruntownego remontu. Zakres projektu był zatem bardzo szeroki tym większe moje zadowolenie, że udało nam się skończyć z pracami przed czasem. Korzyści to przede wszystkim, dzięki nowej nawierzchni, poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz komfortu jazdy – powiedział zastępca prezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podczas spaceru po wyremontowanym wiadukcie i moście Poniatowskiego.

Tydzień Obywatelski w Warszawie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 13 do 20 września 2008 r. w stolicy będzie trwał Tydzień Obywatelski zorganizowany w ramach V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Głównym celem jest spotkanie się organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich, wymiana doświadczeń na temat społeczeństwa oraz miejsca i roli jaką powinni w nim pełnić zaangażowani obywatele. W trakcie Tygodnia Obywatelskiego odbędzie się szereg imprez, spotkań, prezentacji oraz dyskusji, których pomysłodawcami, organizatorami i gospodarzami będą instytucje zarówno pozarządowe jak i miejskie....

Marzenia się spełniają

warszawa.pl ; Anna Krawczyńska włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, radca w wydziale ruchu drogowego stołecznej komendy, jest zapalonym żeglarzem. Każdy urlop, każdą wolną chwilę spędza na jachcie. Nieraz zdarzyło mu się zaraz po pracy jechać nad zalew, żeby trochę pożeglować, a następnego dnia prosto z łódki wrócić do komendy. Siedzimy przy stole, laptop otwarty, oglądamy zdjęcia. Ocean. Potężne spienione fale. Trzy wieloryby, towarzysze podróży. Pióropusze wody. Upragniony przylądek Horn. A dalej: olbrzymie bloki skalne, foki na krze...

Hostel interwencyjny na Wspólnej stoi pusty

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Po zamknięciu jedynego w Warszawie hostelu interwencyjnego jego podopieczni nie mają gdzie się podziać. Miasto jest bezradne, bo prawo nie przewiduje istnienia takich miejsc. A znajdowali tam schronieni m.in. nieletni, którzy prostytuują się na Centralnym. Mógł tu przyjść każdy, kto znalazł się na zakręcie. Przemoc w domu, problemy w szkole, narkotyki, eksperymenty z seksem w postaci prostytucji - mówi Monika Siuchta, jedna ze streetworkerek, która pracowała w hostelu. - Byli 20-latkowie, ale też osoby młodsze. Uciekinierzy z domów, którzy nie mieli gdzie pójść. Kradli albo prostytuowali się na Centralnym.

Latające piłki golfowe na Polu Mokotowskim

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W samym centrum parku na Polu Mokotowskim działa pole golfowe. Piłki wylatujące z ogromną szybkością poza porwane ogrodzenie uderzają w samochody i przelatują obok ludzi. Kilka dni temu wracałam ze spaceru ulicą Rokitnicką z siedmioletnim dzieckiem. Nagle przeleciała obok nas piłeczka golfowa. Córka bardzo się wystraszyła, ja podobnie – opowiada nasza czytelniczka Anna Maj. – Zdarzyło mi się to nie pierwszy raz. Czy nikt nie kontroluje tam bezpieczeństwa? Jak to się stało, że nie ma odpowiednich zabezpieczeń w miejscu, gdzie spacerują setki warszawiaków?

64. rocznica zdobycia PAST-y

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z okazji 64. rocznicy zdobycia przez powstańców warszawskich budynku PAST-y, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wraz z przedstawicielami środowisk kombatanckich, złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą na budynku przy ul. Zielnej 37/39. Spotykamy się przed budynkiem Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, legendarnej PAST-y, by w 64. rocznicę jej zdobycia oddać hołd Powstańcom, których walkę zdeterminowały pragnienie wolności i wielka odwaga. Przywołajmy w pamięci te wydarzenia....

Kwiaty pod pomnikiem Stefana Starzyńskiego

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z okazji 115. rocznicy urodzin Stefana Starzyńskiego Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła kwiaty na pl. Bankowym pod pomnikiem 29. prezydenta naszej stolicy. Prezydent Starzyński był szczególną postacią, ponieważ był wizjonerem i reformatorem, a także bohaterem. Wiele rzeczy, które zaproponował nie zostały niestety zrealizowane z powodu wybuchu wojny. Niektóre z nich są ponadczasowe, jak np. budowa mostów. Dziś staramy się zbudować most Krasińskiego, zwrócić Warszawę ku Wiśle. Prezydent próbował na Wybrzeżu Kościuszkowskim stworzyć pierwszy deptak nad rzeką.

Zaginiony - poszukiwany

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Policjanci z sekcji kryminalnej bielańskiej komendy poszukują zaginionego Marcela Szymańskiego, który ostatni raz widziany był 27 października 2007 roku około godziny 19:00 w Centrum Handlowym "Arkadia". Mężczyzna wsiadł  do swojego samochodu marki Renault, odjechał w nieznanym kierunku i ślad po  nim zaginął. Jednocześnie 41-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę.

88. rocznica Cudu nad Wisłą

um.warszawa.pl ; Martyna Pawełczyk włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

15 sierpnia 1920 roku Wojsko Polskie pokonało kroczącą ku naszej stolicy Armię Czerwoną, niwecząc tym samym część imperialistycznych planów Rosji Radzieckiej. Uroczystość z okazji 88. rocznicy „Cudu nad Wisłą” rozpocznie się w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101, gdzie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i poległych w historycznej bitwie, po czym nastąpi złożenie wiązanek w Kaplicy Pamięci Narodowej.