joomla templates top joomla templates template joomla

Przyłącz się do największego biegu na świecie - Human Race

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Kolejny raz Miasto Stołeczne Warszawa wspiera największy na świecie bieg jednodniowy. Start w Warszawie: 31 sierpnia, godz. 17.30, park Agrykola. Dziesięciokilometrowy bieg odbędzie się jednocześnie na kilku kontynentach, w 25 miastach, m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Madrycie, Paryżu, Istambule, Melbourne, Szanghaju, Sao Paulo, czy Vancouver. Znalezienie się w grupie tak prestiżowych miast jest dla Warszawy wielkim wyróżnieniem. Świadczy to o docenieniu zaangażowania stolicy w rozwój sportu....

Darmowe parkowanie dla uczestników walk o Warszawę

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Od 1 września uczestnicy Powstania Warszawskiego oraz uczestnicy innych walk o Warszawę w latach 1939-1945 zwolnieni będą z opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt. 2 i 3 uchwały Rady m. st. Warszawy nr XXXVI/1077/2008 z dnia 26 czerwca 2008 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego nr 138 z dnia 13.08.2008) w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania (...) uczestnicy Powstania Warszawskiego oraz uczestnicy (po stronie koalicji antyhitlerowskiej) innych walk o Warszawę w latach 1939-1945 są objęci zerową stawką opłaty za parkowanie.

Wisła - ostatnia taka rzeka w Europie

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniach 15 -31 sierpnia odbędzie się plenerowa wystawa fotografii „Wisła - ostatnia taka rzeka Europy”. Zdjęcia dokumentują piękno i niepowtarzalny urok Wisły oraz jej otoczenia, promują także budowę Wiślanej Trasy Rowerowej - prowadzącej wzdłuż rzeki, drogi wydzielonej wyłącznie dla rowerzystów i pieszych. Ekspozycja prezentowana będzie w dziewięciu miastach położonych nad Wisłą oraz w Bielsku-Białej. W Warszawie wystawę zobaczyć będzie można 22 i 23 sierpnia na Placu Zamkowym - Płyta nad Trasą W-Z.

Jazz na Starówce

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

We wszystkie soboty lipca i sierpnia, w reprezentacyjnym miejscu stolicy, na Rynku Starego Miasta, odbędzie się plenerowy międzynarodowy festiwal jazzowy. Jest to jeden z najdłuższych festiwali w Europie, którego celem jest promocja różnorodnych nurtów i stylów w jazzie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Koncerty Chopinowskie 2008

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Spotkania z twórczością Fryderyka Chopina odbywające się w Łazienkach Królewskich mają już 49-letnią tradycję. Miłośnicy muzyki poważnej spotykają się w letnie niedzielne popołudnia pod pomnikiem kompozytora. Jak co roku Koncerty Chopinowskie rozbrzmiewają w każdą niedzielę dwukrotnie w ciągu dnia - o godz. 12.00 i 16.00. Recitale pianistyczne w Łazienkach Królewskich są wizytówką Warszawy i jedną z najważniejszych imprez kulturalnych odbywających się w kraju. Pianiści światowej sławy....

Po dachu do domu

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Spółdzielnia Służew nad Dolinką zafundowała mieszkańcom podniebną ścieżkę sprawności: aby dojść do mieszkań, lokatorzy bloku przy Wałbrzyskiej wjeżdżają na dach i idą drewnianą kładką. Spółdzielnia w ten sposób radzi sobie z uciążliwościami największej w Warszawie operacji wymiany wind. Dziesięciopiętrowy budynek przy Wałbrzyskiej 19 jest jednym z najstarszych na osiedlu. Zbudowano go na początku lat 70. go na francuskiej licencji.

Czy w Warszawie będzie mniej banków?

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Będą ulgi podatkowe i mniejsze czynsze dla restauratorów i księgarzy - zapowiadają urzędnicy. Ratusz szykuje rewolucyjny projekt, kończący z dotychczasowymi preferencjami dla bankowców. Czy Warszawa wygra z bankami? Na Grójeckiej pełno banków. Tak samo na Puławskiej i Marszałkowskiej. Tylko na odcinku między Al. Jerozolimskimi a pl. Konstytucji jest 17 banków. Od grudnia przybyły cztery nowe. Niektóre banki mają na tym odcinku nawet po dwa oddziały. Z ulic zajętych przez banki uciekają ludzie, wieczorem nie mają tam czego szukać.

Elektroniczna Mapa Sytuacji w Warszawie  nagrodzona

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Międzynarodowa nagroda dla Straży Miejskiej za stworzenie „Elektronicznej Mapy Sytuacji w Warszawie”, została wręczona pomysłodawcy przedsięwzięcia - Komendantowi Zbigniewowi Leszczyńskiemu. Spośród kilku tysięcy zgłoszeń z całego świata, wśród wyróżnionych projektów nasz projekt został doceniony i nagrodzony. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie Systemów Informacji Geograficznej (GIS), Stołeczna Straż Miejska otrzymała międzynarodowe wyróżnienie. Nagroda przyznawana jest raz w roku przez Environmental Systems Research Institute (ESRI)....

Teatrzyki dla dzieci w każdą niedzielę sierpnia

um.warszawa.pl ; Małgorzata Franaszczak włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Dzielnica Wilanów zaprasza najmłodszych na Wilanowskie Lato Sztuki. Teatry dla dzieci. Podobnie jak w zeszłym roku na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie (ul. S. Kostki Potockiego 10/16) w sierpniowe niedziele, o godzinie 13.00, dzieci razem z rodzicami mogą oglądać przedstawienia teatralne. Mali widzowie otrzymają także drobne upominki i słodycze. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny.

 

Filmowa stolica lata

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

24 czerwca na Podzamczu rozpoczęła się 10-tygodniowa uczta dla miłośników filmów. Codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w warszawskich parkach odbywać się będą plenerowe projekcje. Zobaczymy łącznie kilkadziesiąt filmów zarówno pełnometrażowych, które stanowią każdego wieczoru główny punkt programu, jak i poprzedzające je pokazy filmów niezależnych i etiudy studenckie. „Filmowa stolica lata” organizowana jest już po raz trzeci. Z każdym rokiem wzrasta popularność i frekwencja festiwalu. W zeszłym roku przyciągnął ponad 40 tysięcy widzów.

Floralia Muzyczne

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W niedzielne popołudnia, od połowy maja do połowy września, w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie rozbrzmiewać będzie muzyka fortepianowa w ramach Festiwalu "Floralia Muzyczne - Muzyka w kwiatach". Koncerty jak co roku, odbywać się będą w przepięknej scenerii ogrodu na tarasach pałacyku Fangorów. Przy fortepianie zasiądą światowej sławy mistrzowie klawiatury, jak również młodzi adepci sztuki pianistycznej. Koncert inauguracyjny: 11 maja, godz. 15.00.

 

Panorama Warszawy na barwnej akwareli

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na artystycznym ujęciu Warszawy Michała Suffczyńskiego wszystko musi się zgadzać: kolory dachów, liczba pięter w malowanych budynkach... Będzie nawet palma z Alej Jerozolimskich czy zaparkowany na środku ronda przy Rotundzie samochód policyjny. Na wielkiej weducie widać zarówno budynki istniejące, jak i te, które dopiero powstaną, np. Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad. Najbardziej cieszy definitywne zniknięcie Kupieckich Domów Towarowych.

Stare lokomotywy pociągną nowe wagony

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Przetarg na wynajem lokomotyw rozstrzygnięto niemal w ostatniej chwili i kupione w Niemczech piętrowe pociągi Kolei Mazowieckich nie będą stać na bocznicy. Od września na trasach do Radomia i Siedlec pociągną je lokomotywy wynajęte od spółki PKP Cargo. Nie wiadomo było do końca, czy wypali, bo zgłosiła się tylko jedna firma. To spółka PKP Cargo, która za dwuletnią usługę chce ponad 35 mln zł - czyli o blisko 10 mln więcej, niż planowały na to przeznaczyć Koleje Mazowieckie. Ich właściciel - samorząd województwa - uznał jednak, że trzeba znaleźć brakujące pieniądze.