joomla templates top joomla templates template joomla

Koncerty Chopinowskie 2008

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Spotkania z twórczością Fryderyka Chopina odbywające się w Łazienkach Królewskich mają już 49-letnią tradycję. Miłośnicy muzyki poważnej spotykają się w letnie niedzielne popołudnia pod pomnikiem kompozytora. Jak co roku Koncerty Chopinowskie rozbrzmiewają w każdą niedzielę dwukrotnie w ciągu dnia - o godz. 12.00 i 16.00. Recitale pianistyczne w Łazienkach Królewskich są wizytówką Warszawy i jedną z najważniejszych imprez kulturalnych odbywających się w kraju. Pianiści światowej sławy....

Floralia Muzyczne

kulturalna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W niedzielne popołudnia, od połowy maja do połowy września, w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie rozbrzmiewać będzie muzyka fortepianowa w ramach Festiwalu "Floralia Muzyczne - Muzyka w kwiatach". Koncerty jak co roku, odbywać się będą w przepięknej scenerii ogrodu na tarasach pałacyku Fangorów. Przy fortepianie zasiądą światowej sławy mistrzowie klawiatury, jak również młodzi adepci sztuki pianistycznej. Koncert inauguracyjny: 11 maja, godz. 15.00.

 

Panorama Warszawy na barwnej akwareli

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Na artystycznym ujęciu Warszawy Michała Suffczyńskiego wszystko musi się zgadzać: kolory dachów, liczba pięter w malowanych budynkach... Będzie nawet palma z Alej Jerozolimskich czy zaparkowany na środku ronda przy Rotundzie samochód policyjny. Na wielkiej weducie widać zarówno budynki istniejące, jak i te, które dopiero powstaną, np. Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad. Najbardziej cieszy definitywne zniknięcie Kupieckich Domów Towarowych.

Stare lokomotywy pociągną nowe wagony

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Przetarg na wynajem lokomotyw rozstrzygnięto niemal w ostatniej chwili i kupione w Niemczech piętrowe pociągi Kolei Mazowieckich nie będą stać na bocznicy. Od września na trasach do Radomia i Siedlec pociągną je lokomotywy wynajęte od spółki PKP Cargo. Nie wiadomo było do końca, czy wypali, bo zgłosiła się tylko jedna firma. To spółka PKP Cargo, która za dwuletnią usługę chce ponad 35 mln zł - czyli o blisko 10 mln więcej, niż planowały na to przeznaczyć Koleje Mazowieckie. Ich właściciel - samorząd województwa - uznał jednak, że trzeba znaleźć brakujące pieniądze.

Wizyta Mera Lwowa u Prezydent Warszawy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się z przebywającym w stolicy Andrejem Sadowym Merem Lwowa. Podczas spotkania rozmawiano na temat organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku oraz budowie stadionów i organizacji stref dla kibiców a także kwestii połączenia Polski z Lwowem linią kolejową zgodną ze standardami europejskimi. Obie strony zgodziły się, że w Warszawie pod koniec października tego roku powinno odbyć się posiedzenie Rady Merów Miast Euro 2012.

Ratusz inwestuje w komunikację miejską

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W środę, 6 sierpnia, o godz. 10.30, na terenie zajezdni tramwajowej (ul. Woronicza), zostanie podpisana umowa wieloletnia stołecznego ratusza z Tramwajami Warszawskimi na zakup usług. Udział: Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta oraz członkowie zarządu Tramwajów Warszawskich Sp. z o.o. – Joanna Baczewska i Krzysztof Mordziński.

Powstańcza pamięć Strażaków

warszawa.pl ; Michał Pawlik włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

1 sierpnia 2008 na Powązkach Wojskowych Komendanci Państwowej Straży Pożarnej oddali hołd Strażakom poległym w Powstaniu Warszawskim. 1 sierpnia 2008 roku na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbywały się uroczystości poświęcone pamięci tak drogim nam naszytm przodkom, którzy zginęli w czasie Powstania Warszawskiego. I w tym dniu, jak co roku, kwaterę warszawskich Strażaków odwiedzili komendanci Państwowej Straży Pożarnej.

Po dachu do domu

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Spółdzielnia Służew nad Dolinką zafundowała mieszkańcom podniebną ścieżkę sprawności: aby dojść do mieszkań, lokatorzy bloku przy Wałbrzyskiej wjeżdżają na dach i idą drewnianą kładką. Spółdzielnia w ten sposób radzi sobie z uciążliwościami największej w Warszawie operacji wymiany wind. Dziesięciopiętrowy budynek przy Wałbrzyskiej 19 jest jednym z najstarszych na osiedlu. Zbudowano go na początku lat 70. go na francuskiej licencji.

Czy w Warszawie będzie mniej banków?

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Będą ulgi podatkowe i mniejsze czynsze dla restauratorów i księgarzy - zapowiadają urzędnicy. Ratusz szykuje rewolucyjny projekt, kończący z dotychczasowymi preferencjami dla bankowców. Czy Warszawa wygra z bankami? Na Grójeckiej pełno banków. Tak samo na Puławskiej i Marszałkowskiej. Tylko na odcinku między Al. Jerozolimskimi a pl. Konstytucji jest 17 banków. Od grudnia przybyły cztery nowe. Niektóre banki mają na tym odcinku nawet po dwa oddziały. Z ulic zajętych przez banki uciekają ludzie, wieczorem nie mają tam czego szukać.

Pół miliarda za biurowce Telekomunikacji Polskiej

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Fundusz Baltic Property Trust z duńskim kapitałem kupił trzy warszawskie biurowce Telekomunikacji Polskiej: 120-metrową wieżę przy Twardej, w pobliżu ronda ONZ, 70-metrowy budynek przy ul. Moniuszki na tyłach pl. Powstańców Warszawy oraz pięciopiętrowy biurowiec przy ul. Obrzeźnej na Służewcu. Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu. Fundusz ujawnił, że za wszystkie trzy budynki zapłacił w sumie 168 mln euro, czyli prawie 550 mln zł.

Nowe tramwaje dla Warszawy

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała wieloletnią umowę pomiędzy stołecznym ratuszem a Tramwajami Warszawskimi na zakup nowego taboru i usług. Dzisiejszy dzień oznacza rewolucję w transporcie publicznym, ponieważ pierwszy raz w historii została podpisana umowa, która zabezpiecza Tramwajom Warszawskim funkcjonowanie spółki na lata 2008-2027. Do tej pory takiej umowy nie było. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Oczekujemy bardzo wysokich standardów.

Roboty ciepłownicze na warszawskich ulicach

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W tym tygodniu ciepłownicy przystąpią do wymiany magistrali ciepłowniczych w dwóch miejscach – na ul. Kopernika i ul. Żwirki i Wigury. Od jutra, 6 sierpnia, SPEC rozpocznie prace związane z wymianą magistrali ciepłowniczej (dwie rury o średnicy 60 cm) przebiegającej pod ul. Żwirki i Wigury, w poprzek jezdni w pobliżu ul. 1 Sierpnia (na wysokości Novotelu). Najpierw, do ok. 22 sierpnia, ciepłownicy wybudują dwie tymczasowe jezdnie (w obydwu kierunkach po jednym pasie ruchu) na pasie zieleni dzielącym jezdnie ul. Żwirki i Wigury.

PWPW - 64 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

warszawa.pl ; Marcin Kaleta włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

1 sierpnia w PWPW S.A. odbyły się obchody upamiętniające zdobycie przez powstańców warszawskich budynku Wytwórni. Obchodom towarzyszyło otwarcie wystawy powstańczych fotografii na ogrodzeniu firmy przy ul. Sanguszki 1. W piątek, 1 sierpnia, o godzinie 11.15 do siedziby Wytwórni przy ul. Sanguszki 1 przybyli  przedstawiciele różnych ugrupowań powstańczych, a wśród nich członkowie oddziału Podziemnej Wytwórni Banknotów PWB/17/S. Uroczystość rozpoczęła się pod pamiątkową tablicą upamiętniającą walki powstańcze w Wytwórni.