joomla templates top joomla templates template joomla

Święto policji

um.warszawa.pl ; Martyna Pawełczyk włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W sobotę, 2 sierpnia, w godz. 11.00 – 17.00 w Parku Kultury w Powsinie z okazji Święta Policji burmistrz Dzielnicy Ursynów Tomasz Mencina wręczy listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe najlepszym funkcjonariuszom. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji między innymi: pokazy sprzętu policyjnego, techniki obrony, pokazy tresury psów, prezentacja straży miejskiej, występy artystyczne, konkursy i zabawy, malowanie twarzy, zabawy w pianie dla dzieci, jarmark ludowy itd.

 

Koncert "Zakazane piosenki

um.warszawa.pl ; Małgorzata Franaszczak włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W niedzielę, 3 sierpnia, o godzinie 20.30, burmistrz Dzielnicy Wilanów zaprasza na koncert pt.: "Zakazane piosenki". Koncert upamiętni bohaterów Warszawy. Zostaną w nim wykorzystane m.in. fragmenty książki Anny Branickiej - Wolskiej pt.: „Listy nie wysłane” oraz fragmenty filmu "Zakazane piosenki" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. W koncercie kontynuowane będą wątki związku Wilanowa z Powstaniem Warszawskim podjęte w ubiegłorocznym projekcie „..szkło bolesne”.

 

Zbliża się 8. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

kulturalna.warszawa.pl/ włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Od 20 do 31 sierpnia w Teatrze na Woli w Warszawie odbędzie się 8. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, podczas którego prezentowane będą spektakle teatralne z całego świata. W tym roku w programie festiwalu znajdą się przedstawienia teatrów z Japonii, USA, Rosji, Anglii i Polski. Niewątpliwym wydarzeniem będzie premiera spektaklu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu są Teatr Na Woli, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Pamiętamy o Powstańcach - żołnierzach zaplecza

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wzięła udział w uroczystości wmurowania tablicy przy ul. Hożej 51 upamiętniającej największą wytwórnię broni na potrzeby Powstania Warszawskiego – Placówki „Jajczarnia” - Każda kamienica to świadek historii, świadek walki Powstańców. Tutaj mieścił się skład broni "Dysku", kuchnie polowe, poczta harcerską, drukarnia, kilka rusznikarni. Działały punkty medyczne i szpitale polowe. – podkreśliła Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz - Od pierwszych dni Powstania w "Jajczarni" działała największa wytwórnia broni zorganizowana przez kpt. Mariana Buczę - "Mechanika".

 

Historia żoliborskiego powstańca - przeczytałem

warszawa.pl ; Michał Pawlik włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Piętnastoletni młodzieniec wychowany na warszawskim, przedwojennym Śródmieściu, który pochodzi w prostej linii z dynastii założonej przez Czyngis-Chana miał rzeczywiście "Wicher" w swym charakterze... "Historia żoliborskiego powstańca" napisana przez Piotra Badmajewa, nie jest rozprawą historyczną. To wspomnienie napisane pamięcią pietnastolatka, choć pisane po ponad sześciesięciu latach. Dowiedziałem się od pana Piotra wiele o tym jak było w Warszawie przed Powstaniem, jak warszawiacy przygotowywali się do walki i jak wyglądał wybuch Powstania na Żoliborzu, gdzie zostali skierowani Śródmieściaki.

 

Letni Festiwal Młodych Talentów

um.warszawa.pl ; Agnieszka Janicka-Kłos włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Dzielnica Wilanów zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie, gdzie będzie można posłuchać koncertów muzyki poważnej w wykonaniu uczniów mazowieckich szkół muzycznych. Wstęp jest wolny. Koncerty odbędą się w sanktuarium o godzinie 17.00 w następujące letnie niedziele:

Wakacyjne remonty w szkołach

um.warszawa.pl ; Agnieszka Janicka-Kłos włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W szkole podstawowej nr 110 przy ul. Bohaterów zaplanowano remont instalacji elektrycznej. W szkole podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej już rozpoczęto remont kominów oraz części obróbek blacharskich. Modernizacja czeka też szkołę podstawową nr 314 przy ul. Porajów. W zakresie prac remontowych znajdują się: wymiana okien na sali gimnastycznej i klatkach schodowych, montaż daszków nad wejściami oraz modernizacja kuchni. Nowy wygląd zyskają także pomieszczenia modelarni. W gimnazjum nr 123 przy ul. Strumykowej remontowane będą kominy oraz murki, schody etc.

Kukiełki pod Barykadą - powstańczy teatr satyryczny

kulturalna.warszawa.pl/; Agnieszka Janicka-Kłos włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Muzeum Powstania Warszawskiego i Grupa Teatralna Bez Ziemi serdecznie zapraszają do udziału w imprezie „Kukiełki pod Barykadą”, która odbędzie się na Powiślu w niedzielę, 3 sierpnia, w ramach obchodów 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Nowe pociągi metra wkrótce dotrą do Warszawy

wirtualna.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Pierwszy z pięciu pociągów metra kupionych w zakładach Wagonmasz w Petersburgu jest w drodze do Warszawy. Od dotychczasowych składów różnić się będzie przede wszystkim wyglądem czoła pociągu. Nowy pociąg w weekend powinien trafić na Kabaty. - Ciągnie go lokomotywa. W czwartek miał być już na granicy Polski. Jedzie jednak dość powoli i musi przepuszczać inne pociągi - mówi Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

 

Warszawa pamięta o Powstańcach

warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

O godzinie 17.00, punktualnie w godzinę wybuchu Powstania ruch uliczny w stolicy zamarł. Zatrzymały się samochody i autobusy. Przystanęli przechodnie. Zawyły syreny. Stolica zadumała się nad swoją historią... O tej samej godzinie na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej, Prezydent RP Lech Kaczyński, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich złożyli wieńce przy pomniku Gloria Victis.

 

PWPW - 64 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

warszawa.pl ; Marcin Kaleta włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

PWPW - 64 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i zdobycia reduty PWPW przez powstańców. 1 sierpnia w PWPW S.A. odbyły się obchody upamiętniające zdobycie przez powstańców warszawskich budynku Wytwórni. Obchodom towarzyszyło otwarcie wystawy powstańczych fotografii na ogrodzeniu firmy przy ul. Sanguszki 1. W piątek, 1 sierpnia, o godzinie 11.15 do siedziby Wytwórni przy ul. Sanguszki 1 przybyli przedstawiciele różnych ugrupowań powstańczych, a wśród nich członkowie oddziału Podziemnej Wytwórni Banknotów PWB/17/S. Uroczystość rozpoczęła się pod pamiątkową tablicą upamiętniającą walki powstańcze w Wytwórni.

Wypożyczalnia rowerów na Pradze

um.warszawa.pl ; Agnieszka Janicka-Kłos włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W ramach akcji „Lato Konesera” przy ul. Ząbkowskiej 27/31 ruszyła bezpłatna wypożyczalnia rowerów. Aby wypożyczyć rower niezbędne jest okazanie dwóch dokumentów ze zdjęciem. Wypożyczenie roweru na jedną godzinę jest bezpłatne, na dłużej lub na następny dzień – wymaga wpłacenia 50 zł kaucji. Rowerzyści, którzy nie ukończyli 18 lat, mogą wypożyczyć rower w towarzystwie osoby pełnoletniej. Wypożyczać rowery można w dni powszednie: w godz. 9.00-21.30, w soboty i niedziele w godz. 11.00 – 21.30.

Nowe projekty aktywizacji zawodowej

um.warszawa.pl ; Daria Porębska włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Już za kilka tygodni w Dzielnicy Włochy rozpocznie się realizacja dwóch projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 1. Ponad 412 tys.zł zdobył w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy na na projekt "Od A do Z - Aktywna Zawodowo". Jest to kolejny już projekt społeczny realizowany przez Urząd Dzielncy. Tym razem skierowany jest do kobiet powracających do pracy po przerwie spowodowanej macierzyństwem.