joomla templates top joomla templates template joomla

OFF/ON w Kinie Luna

um.warszawa.pl ; Agnieszka Janicka-Kłos włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W dniach od 18 do 23 sierpnia odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja festiwalu OFF/ON w Kinie Luna. 5 Europejski Tydzień Filmowy organizowany przez Federację Niezależnych Twórców Filmowych to spotkanie zarówno z interesującymi dziełami filmowymi, inspirującymi artystami jak i nieznanymi faktami najnowszej historii. Wstęp wolny. W programie festiwalu, jak co roku, warsztaty mistrzowskie – fotograficzne i filmowe (codziennie w godzinach 12-15), konkurs krótkiego kina o Grand Prix OFF/ON (godz. 16-19) ....

Chopin i Jego Europa

um.warszawa.pl ; Eliza Jarmolińska włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

Od 15 do 31 sierpnia odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i Jego Europa”, organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Miasto Stołeczne Warszawę, Filharmonię Narodową, Polskie Radio Program 2 oraz Teatr Wielki - Operę Narodową. Podczas 4. edycji festiwalu pt. „Od Pogorelicia do Czajkowskiego” wysłuchamy 32 koncertów, w tym 9 symfonicznych, 14 recitali fortepianowych i koncertów kameralnych, w wykonaniu ponad 200 wykonawców. Festiwalowi patronuje Prezydent RP....

Dziecięce Lato Teatralne

um.warszawa.pl ; Eliza Jarmolińska włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W ciągu 7 lat istnienia Dziecięce Lato Teatralne zyskało duże grono małych bywalców i tym samym renomę największego warszawskiego plenerowego wydarzenia dla dzieci. W zaczarowany świat teatru młodzi widzowie mogą wkroczyć co środę, o godz. 11.00, w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. Festiwal trwa do 6 sierpnia.

Minutą ciszy uczcijmy pamięć...

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z przedstawicielami Związku Powstańców Warszawskich, Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego podpisała „Apel do mieszkańców stolicy” w związku z obchodami Powstania Warszawskiego: Pierwszego dnia sierpnia przypada 64. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach stolicy. Dało ono siłę i motywację następnym pokoleniom walczącym o wolność Polski.

Finał 6 Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich

warszawa.pl ; Monika Mueck włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W najbliższy poniedziałek zakończy się tegoroczna edycja Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich, organizowanego już po raz szósty przez Prywatne Żeńskie Gimnazjum i Liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polskim Towarzystwem Retorycznym. W dwóch pojedynkach półfinałowych dyskutować będą reprezentacje liceów...

Chcesz zbudować robota?

warszawa.pl ; Bożydar Milewski włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wakacyjne warsztaty budowania i programowania robotów z Lego Mindstorms NXT w Warszawie - półkolonie dla dzieci w wieku 8-12 lat. Studenci Politechniki Poznańskiej, z koła naukowego robotyki "CybAiR", przygotowali dla dzieci i młodzieży półkolonie, na których pokażą młodszym kolegom jak budować oraz programować roboty. Nie od dzisiaj wiadomo, że budowanie twórczych konstrukcji rozwija umiejętności wizualno - przestrzenne.

Letnia Scena Muzyczna 2008

um.warszawa.pl ; Agnieszka Janicka-Kłos włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

21 lipca rozpocznie się 3. sezon muzyczny na scenach Centralnego Basenu Artystycznego, przy ul. M. Konopnickiej 6. Gośćmi będą laureaci 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2008. Klubokawiarnia Naparstek zaprasza na występy uczestników Ogródkowych Debiutów Muzycznych, które będą oceniane przez publiczność, a zwycięzca ma zapewniony recital na głównej scenie Centralnego Basenu Artystycznego.

Inauguracja obchodów 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz, zainaugurowała obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W konferencji prasowej na temat obchodów, która odbyła się w stołecznym Ratuszu udział wzięli - Prezes i Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich – Zbigniew Ścibor–Rylski i Edmund Baranowski, Prezes i Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Czesław Cywiński i Bolesław Hozakowski, a także Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego – Jan Ołdakowski.

Nowy blask staromiejskich murów

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mury obronne Starego Miasta odzyskały swój blask. O zakresie prac remontowych i ich efektach opowiedzieli na spotkaniu z dziennikarzami burmistrz Dzielnicy Śródmieście Wojciech Bartelski oraz dyrektor Zarządów Terenów Publicznych Renata Kaznowska. Dziś wieczorem, o godz. 21.00, odnowione mury staromiejskie rozbłysną światłami. Na pokaz iluminacji zapraszamy wszystkich warszawiaków. Prace remontowe i konserwacja rozpoczęły się 2 listopada 2005r. Prace zlecił i nadzorował Zarząd Terenów Publicznych.

Mazowieckie Klimaty

warszawa.pl ; Maria Moykowska włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Każdego roku w jeden z czerwcowych weekendów Sejmik Województwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców stolicy do Łazienek Królewskich. To czas i miejsce prezentacji dorobku ziemi mazowieckiej. Każdego roku w jeden z czerwcowych weekendów Sejmik Województwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców stolicy do Łazienek Królewskich. To czas i miejsce prezentacji dorobku ziemi mazowieckiej. Już 14 i 15 czerwca zapraszamy całe rodziny do Łazienek Królewskich na Mazowieckie Klimaty - Dni Mazaowsza w Warszawie.