joomla templates top joomla templates template joomla

Minutą ciszy uczcijmy pamięć...

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z przedstawicielami Związku Powstańców Warszawskich, Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego podpisała „Apel do mieszkańców stolicy” w związku z obchodami Powstania Warszawskiego: Pierwszego dnia sierpnia przypada 64. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach stolicy. Dało ono siłę i motywację następnym pokoleniom walczącym o wolność Polski.

Nowy blask staromiejskich murów

um.warszawa.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Mury obronne Starego Miasta odzyskały swój blask. O zakresie prac remontowych i ich efektach opowiedzieli na spotkaniu z dziennikarzami burmistrz Dzielnicy Śródmieście Wojciech Bartelski oraz dyrektor Zarządów Terenów Publicznych Renata Kaznowska. Dziś wieczorem, o godz. 21.00, odnowione mury staromiejskie rozbłysną światłami. Na pokaz iluminacji zapraszamy wszystkich warszawiaków. Prace remontowe i konserwacja rozpoczęły się 2 listopada 2005r. Prace zlecił i nadzorował Zarząd Terenów Publicznych.

Mazowieckie Klimaty

warszawa.pl ; Maria Moykowska włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Każdego roku w jeden z czerwcowych weekendów Sejmik Województwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców stolicy do Łazienek Królewskich. To czas i miejsce prezentacji dorobku ziemi mazowieckiej. Każdego roku w jeden z czerwcowych weekendów Sejmik Województwa Mazowieckiego zaprasza mieszkańców stolicy do Łazienek Królewskich. To czas i miejsce prezentacji dorobku ziemi mazowieckiej. Już 14 i 15 czerwca zapraszamy całe rodziny do Łazienek Królewskich na Mazowieckie Klimaty - Dni Mazaowsza w Warszawie.

Finał 6 Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich

warszawa.pl ; Monika Mueck włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W najbliższy poniedziałek zakończy się tegoroczna edycja Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich, organizowanego już po raz szósty przez Prywatne Żeńskie Gimnazjum i Liceum im. Cecylii Plater-Zyberkówny przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polskim Towarzystwem Retorycznym. W dwóch pojedynkach półfinałowych dyskutować będą reprezentacje liceów...

Chcesz zbudować robota?

warszawa.pl ; Bożydar Milewski włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wakacyjne warsztaty budowania i programowania robotów z Lego Mindstorms NXT w Warszawie - półkolonie dla dzieci w wieku 8-12 lat. Studenci Politechniki Poznańskiej, z koła naukowego robotyki "CybAiR", przygotowali dla dzieci i młodzieży półkolonie, na których pokażą młodszym kolegom jak budować oraz programować roboty. Nie od dzisiaj wiadomo, że budowanie twórczych konstrukcji rozwija umiejętności wizualno - przestrzenne.