joomla templates top joomla templates template joomla

Byli niezadowoleni, że świadczy tańsze usługi prawne. Najpierw zaczęli go znieważać i jego rodzinę, potem wyciągnęli mu z tylnej kieszeni spodni portfel z pieniędzmi

info: Policja, Warszawa; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

 
Dwaj bracia narodowości hinduskiej usłyszeli zarzuty kradzieży pieniędzy w kwocie około 2000 złotych wraz z dokumentami oraz zmuszania do określonego zachowania 27-letniego obywatela Indii. Mężczyźni mieli być niezadowoleni, że pokrzywdzony świadczy tańsze usługi prawne dla swoich rodaków i chcieli go nakłonić do zmiany decyzji. Teraz obaj staną przed sądem, który może ich skazać nawet na 5 lat pozbawienia wolności.
 
27- latek został zaatakowany przez swoich rodaków na warszawskim Śródmieściu. Mężczyźni najpierw zaczęli znieważać jego oraz jego rodzinę, a gdy ten podjął ucieczkę wyciągnęli mu z tylnej kieszeni spodni portfel z pieniędzmi i dokumentami.
 
 
 
Pokrzywdzony o wszystkim powiadomił śródmiejskich policjantów. Sprawa trafiła do wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu.
 
W trakcie dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że przestępstw mogli się dopuścić 28-latek wraz ze swoim o rok starszym bratem. Mężczyźni najpierw mieli wysyłać obelżywe wiadomości za pośrednictwem portali społecznościowych do swojego rodaka zajmującego się prowadzeniem legalnej działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług prawnych dla osób pochodzących z jego kraju. Kiedy ta forma nie odniosła rezultatu postanowili zająć się sprawą osobiście.
 
Po zebraniu wystarczającej ilości dowodów dających podstawy do przedstawienia im zarzutów policjanci dokonali ich zatrzymania. W obecności tłumacza obaj usłyszeli zarzuty kradzieży i zmuszania do określonego zachowania, za co może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.