joomla templates top joomla templates template joomla

Jak właściwie zorganizować wystawę w plenerze?

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

 
Wystawy prezentują prace różnego typu artystów. Eksponaty mogą być pokazywane w pomieszczeniach zamkniętych lub na świeżym powietrzu. W przypadku wystaw plenerowych należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.
 
Imprezy plenerowe to wydarzenia, które mają zazwyczaj charakter lokalny i są organizowane głównie dla mieszkańców danego terytorium – miasta, gminy czy powiatu. Z takimi eventami związane są różne wydarzenia towarzyszące. Do jednych z typów imprez, które mogą być organizowane na świeżym powietrzu, należą właśnie wystawy.
 
Wybór lokalizacji
 
Wystawa na świeżym powietrzu może być zorganizowana w różnych miejscach. Wybór lokalizacji wystawy plenerowej może paść na plac miejskiego rynku, park, stadion czy inne otwarte przestrzenie. Ważne, by taka lokalizacja była dogodna komunikacyjnie, co przełoży się na wysoką frekwencję uczestników. Warto również wybrać miejsce chętnie odwiedzane przez ludzi, by zachęcić do uczestnictwa w wystawie nawet przypadkowe osoby, które akurat znalazły się w konkretnym miejscu i czasie.
 
Pora roku i warunki pogodowe
 
W planach organizacji wystawy należy uwzględnić różne warunki pogodowe. Imprezy na świeżym powietrzu najlepiej organizować w okresie jesiennym, ze względu na odpowiednią temperaturę. Latem wiele osób korzysta z urlopów i wyjeżdża na wakacje, natomiast zimą temperatura jest zdecydowanie zbyt niska. Jesień wiąże się jednak z częstymi opadami deszczu – dlatego, by przyciągnąć wielu uczestników wystawy, warto rozważyć nawiązanie współpracy z producentem namiotów. Organizator musi zapewnić ochronę wszystkich eksponatów, a namioty halowe mogą mu w tym pomóc, zabezpieczając prace artystów przed zniszczeniem. Więcej informacji na temat samych namiotów można znaleźć również na stronie namiotyhalowe.pl.
 
Zapewnienie rozgłosu
 
Każde wydarzenie wymaga promocji, a co za tym idzie – rozgłosu, by przyciągnąć na nie jak najwięcej ludzi. Nie można zapomnieć o materiałach promujących taką imprezę. Bardzo istotne w organizowaniu wystawy jest także zaproszenie ważnych gości, którzy podniosą rangę wydarzenia, a także zachęcą innych do udziału w takim evencie. Pojawienie się na wystawie ludzi ze świata kultury, biznesu czy polityki ma pozytywnie oddziaływanie. Osoby takie często dysponują środkami na zakup dzieła, a niektórzy mogą popisać się wiedzą na temat wystawianych eksponatów i wyrazić o nich opinie.
 
Wystawy plenerowe mogą prezentować różnego rodzaju eksponaty. Często są to prace artystów takich jak fotograficy, malarze, rzeźbiarze, rysownicy, a nawet kolekcjonerzy. Bez względu na to, czy są to osoby rozpoznawalne, czy raczej nieznane, wartość wystawianych obiektów powinna być dla organizatora jednakowa. W takim samym stopniu należy chronić wszystkie prace obecne na wydarzeniu. By spełnić ten warunek, organizator musi zadbać o właściwe przygotowanie wystawy plenerowej.