joomla templates top joomla templates template joomla

Montaż rurociągu na Wiśle opóźniony z powodu "Szeregu nieoczekiwanych zdarzeń"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Trwa wciąganie zastępczego rurociągu na most pontonowy na Wiśle. Już dziś miały nim popłynąć ścieki do oczyszczalni "Czajka", jednak szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że stanie się to później.
 
 
- Jeżeli nie zajdą żadne nowe zdarzenia, obie nitki rurociągu, w pełnym wymiarze, rozpoczną działanie jutro [w sobotę - red.] wieczorem, najdalej w niedzielę w godzinach porannych - zapowiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 
Pierwotny plan był taki, że w piątek w godzinach popołudniowych pracę rozpocznie pierwsza nitka rurociągu, a w sobotę druga. Plan ten jednak uległ zmianie. - Warunki techniczne i opinie inżyniera skłoniły nas do zmiany harmonogramu prac. Ponadto wydarzył się szereg nieoczekiwanych zdarzeń, wydłużyła się budowa czerpni, z której będą pobierane te nieczystości, aby trafić do awaryjnego rurociągu - poinformował Dworczyk.
 
- W nocy musieliśmy przerwać prace ze względu na bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo z naszego punktu widzenia jest najistotniejsze – wyjaśnił.