joomla templates top joomla templates template joomla

"Opinie psychologiczne wskazują, że było tak, jak one mówią". Były dyrektor Teatru Bagatela stanie przed sądem za molestowanie aktorek

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

 
Były dyrektor Teatru Bagatela stanie przed sądem za naruszanie praw pracowniczych i nietykalność cielesną 9 kobiet. Do Sądu Rejonowego w Krakowie trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko Henrykowi S.
 
- Zarzucono mu naruszenie praw pracowniczych, przestępstwa przeciwko wolności seksualnej oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Te czyny dotyczyły 9 osób pokrzywdzonych. Naruszenie praw pracowniczych polegało na tym, że nie szanowano godności pracowniczej czy nie zapewniano bezpiecznych warunków pracy, czy też dyskryminowano pracowników ze względu na płeć. W odniesieniu 6 osób mówimy o doprowadzeniu do innej czynności seksualnej - poinformował Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
 
 
- Postępowanie przygotowawcze przed prokuraturą zostało zakończone. Zarzuty zostały potwierdzone, że mówią prawdę. Nawet opinie psychologiczne wskazują, że było tak, jak one mówią. W pełni ich opisy zdarzeń i czynów znalazły potwierdzenie właśnie w materiale dowodowym, zweryfikowane przez biegłego psychologa oraz w zeznaniach innych świadków - dodał Wojciech Nartowski, pełnomocnik pokrzywdzonych kobiet.