joomla templates top joomla templates template joomla

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PODEJRZANYCH O POBICIE

D.D./Warszawa.eserwis.info, info/foto: Policja, Warszawa włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Dzięki zdecydowanej reakcji będącego po służbie policjanta z wolskiej komendy doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Z ustaleń wynika, że napastnicy zadawali ciosy w twarz i głowę pokrzywdzonemu. Policjant, widząc całe zdarzenie, natychmiast zareagował. Oddzielił napastników od pokrzywdzonego i zaalarmował patrol Policji. Obaj trafili do policyjnej celi i już usłyszeli zarzuty.

Policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego z wolskiej komendy asp. szt. Andrzej Czaiński, będąc po służbie, zauważył jak w pobliżu sklepu na terenie Bemowa awanturuje się trzech mężczyzn. W pewnej chwili mężczyźni opuścili sklep. Na zewnątrz dwóch z nich rzuciło się na trzeciego i zaczęło go bić i kopać po całym ciele. Policjant,widząc zdarzenie, pobiegł w ich kierunku, przy pomocy pracownika ochrony oddzielił agresywnych napastników od pokrzywdzonego. Na miejsce wezwał patrol Policji oraz z uwagi na widoczne obrażenia ciała pokrzywdzonego, wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Na pomoc funkcjonariuszowi przyszła również kobieta, która oświadczyła, że jest ratownikiem medycznym.

Dwaj mężczyźni w wieku 29 i 22 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się śledczy z Bemowa. Po zebraniu materiału dowodowego, podejrzani usłyszeli zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się w każdej chwili. Udowodnił to asp. szt. Andrzej Czaiński, policjant z 16-letnim stażem służby.

 

ea/ms