joomla templates top joomla templates template joomla

Praca dorywcza dla aktywnych, czyli jak zarabiać na sporcie

info: eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

 
Osoby aktywne fizycznie, które poszukują pracy, mogą połączyć miłość do sportu z zarabianiem. Sposobów, aby zdobyć pieniądze w ten sposób jest kilka. Przede wszystkim możemy uczyć innych tego, co sami już umiemy. Jako instruktorzy określonej dyscypliny sportu, tańca lub sztuk walki mamy szansę na prowadzenie zajęć indywidualnych bądź zespołowych. Można też pracować jako opiekun podczas obozów sportowych. Z kolei tych, którzy preferują ruch jedynie w formie przesuwającego się kursora na ekranie monitora, z pewnością zainteresuje możliwość zarabiania na grach komputerowych.
 
Kurs na dobry początek
 
Jeśli chcemy czerpać dochód z naszych umiejętności sportowych, musimy zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Trudno bowiem znaleźć dziedzinę sportu, w której moglibyśmy podjąć pracę bez dodatkowych uprawnień. Kurs będzie wymagał od nas pewnych nakładów finansowych, jednak jest to inwestycja, która z pewnością szybko się zwróci.
 
W każdym większym mieście znajdziemy bez problemu szkoły oferujące kurs opiekuna kolonijnego, kurs instruktora fitnessu lub kurs trenera personalnego. Koszt zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu instruktora oscyluje w granicach 1000 - 1500 zł. Szkolenie trwa zazwyczaj kilkanaście godzin, co w praktyce oznacza dwa, trzy spotkania. Mimo, że zdobycie dodatkowych kwalifikacji w dziedzinie sportu nie zajmuje wiele czasu, znacznie zwiększa nasze możliwości na rynku zatrudnienia.
 
Praca na wakacje i przez cały rok
 
Ogłoszenia o pracę dla opiekunów kolonijnych pojawiają się zazwyczaj już pod koniec kwietnia, dlatego warto na bieżąco śledzić oferty w internecie. Nawiązanie kontaktu ze szkołą sportową lub biurem podróży, może zaowocować długoterminową współpracą. Dyrektorzy szkół poszukują kadry, do której mają zaufanie, dlatego chętniej wybierają osoby sprawdzone podczas poprzednich wyjazdów. Podobnie jest w przypadku szkół tańca, fitnessu lub jogi. Jeśli uda nam się znaleźć tam zatrudnienie i zdobędziemy sympatię uczestników korzystających z oferty sportowo-rekreacyjnej, możemy mieć pewność, że pracy nam nie zabraknie.
 
E-sport to też sport
 
Całkowicie odmiennym i dla niektórych z pewnością kontrowersyjnym sposobem zarabiania na sporcie jest pokazywanie swoich rozgrywek z gier komputerowych w sieci. Tak zwane streamowanie gry cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, a co najważniejsze, może być naprawdę dochodowym biznesem.
 
Pierwsze pytanie, na które warto odpowiedzieć brzmi: dlaczego użytkownicy Internetu, zamiast uprawiać sport, wolą oglądać go w sieci i to w dodatku jako grę komputerową. Każdy, kto podpatrywał cudze rozgrywki wie, że mogą one wzbudzać nie mniejsze emocje niż dobry film. Złościmy się, gdy gracz robi coś, czego byśmy nie chcieli i cieszymy, jeśli udało mu się przejść do kolejnego etapu. Obserwowanie gry w futbol może więc być równie ekscytujące, co oglądanie meczu na stadionie. Bardzo ważnym elementem streamowania są komentarze samych graczy. Dzięki nim można się dowiedzieć, co poszło nie tak oraz jakie tricki wykorzystuje streamer. Jest to wiedza, która przydaje się we własnych rozgrywkach, a nie można jej zdobyć w żadnym innym miejscu. Jak widać w dobie internetu i nowych mediów sport przestaje być kojarzony wyłącznie z wylewaniem potu na sali gimnastycznej, a to oznacza, że można zarabiać na sporcie, nie wychodząc nawet z domu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież