joomla templates top joomla templates template joomla

Protest kontrolerów lotów na warszawskim Okęciu. "Nie chodzi o pieniądze, ale o warunki pracy"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Kontrolerzy lotów na warszawskim Okęciu protestują przeciwko zmianom w harmonogramie pracy wprowadzanym przez nowego kierownika. Jemu samemu zarzucają, że doprowadza do konfliktowych sytuacji, na które nie ma miejsca w zawodzie wymagającym takiej koncentracji i sprawności psychofizycznej.
 
 
- Kontrolerom nie chodzi o pieniądze, chodzi o bezpieczeństwo, żeby była dobrze zorganizowana praca. Kontroler idąc do pracy musi być zrelaksowany, bo wtedy samoloty dobrze latają – wyjaśnił Piotr Wujec, prawnik Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa.
 
 
- To eskaluje coraz bardziej. Ludzie są zdenerwowani i zmęczeni taką pracą. Psychofizyczność ludzi siada z każdym momentem. To się niestety przekłada z każdą chwilą na bezpieczeństwo samolotów i ludzi, którzy siedzą w tych samolotach zarówno na ziemi, jak i w powietrzu – stwierdził Marcin Jaracz, przewodniczący Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa.
 
Ponadto, jak twierdzą związkowcy, ich przełożeni próbowali wręczyć wypowiedzenie szefowi Związku Zawodowego. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która zatrudnia kontrolerów, zapewnia w oświadczeniu, że mimo protestu bezpieczeństwo operacji na lotniskach w Polsce nie uległo pogorszeniu, a spotkanie ze związkowcami odbędzie się 5 grudnia.