joomla templates top joomla templates template joomla

To w tym korytarzu nastąpiła awaria. Cały korytarz został wybrzuszony. Tego nie było widać, bo po pierwszej awarii korytarz był zalany.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

– Tutaj działały duże siły, dlatego że ten cały korytarz został wybrzuszony. Tego nie było widać, bo po pierwszej awarii korytarz był zalany – opisywał dziennikarzom prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Do awarii doszło w tunelu biegnącym 11 metrów pod dnem Wisły.
 
 
We wtorek (27.08) doszło do awarii jednego z dwóch kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który w środę też przestał funkcjonować. 
 
 
Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły. Od tego momentu do rzeki trafiają trzy tysiące litrów nieczystości na sekundę.
 
W usunięciu skutków awarii pomaga wojsko, które zbuduje most pontonowy, po którym poprowadzona zostanie rura przesyłająca ścieki z kilku lewobrzeżnych dzielnic Warszawy do oczyszczalni Czajka. Prace mają potrwać do wtorku (3.09).