joomla templates top joomla templates template joomla

Uczyliśmy dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

D.D./Warszawa.eserwis.info, info/foto: Policja, Warszawa włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Policjantki z mokotowskiego zespołu prewencji kryminalnej w ramach programu „ Z Borsukiem Bezpieczniej” odwiedziły tym razem dzieci z Przedszkola przy ulicy Kazachskiej 1. Tematem spotkania z maluchami było ich szeroko pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

To już kolejne spotkanie mokotowskich policjantów z dziećmi w ramach programu „ Z Borsukiem Bezpieczniej ”. Tym razem gościliśmy w Przedszkolu przy ulicy Kazachskiej 1. W spotkaniu uczestniczyło około 20 dzieci.

Tematem pogadanki przeplatanej zabawą i humorem były bezpieczna droga z rodzicami i opiekunami do i z przedszkola. Policjanci tłumaczyli najmłodszym jak zachować się przechodząc przez ulicę i jak unikać sytuacji, które mogą zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu.

Policjanci tłumaczyli także dzieciom zasady działania sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych oraz jak ważne jest to aby stosować się do określonych zasad podczas przechodzenia przez jednię.

Widać było zainteresowanie i radość dzieci z takiej właśnie formy zajęć, a ich aktywność w spotkaniu potwierdziła tylko potrzebę rozmowy z najmłodszymi na tak ważne dla nich tematy.