joomla templates top joomla templates template joomla

Udaremniono zamach na komisariat w Warszawie. Trzy osoby zatrzymane

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Trzech mężczyzn wpadło w ręce policji podczas przygotowań ataku na komisariat policji na warszawskich Włochach.

Próbowali podłożyć ładunki wybuchowe pod zaparkowane pod komendą radiowozy.

Policjanci otrzymywali wcześniej ostrzeżenia o planowanym zamachu.

- Nie bagatelizowaliśmy sytuacji. W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci zwrócili uwagę na pojedyncze osoby, które kręciły się wokół obiektu, później jedna osoba stanęła na czatach, a dwie inne osoby podkładały ładunki wybuchowe - powiedział rzecznik prasowy stołecznej policji Mariusz Mrozek.

Według relacji funkcjonariuszy, mężczyźni zaczęli uciekać, ale policjanci ich zatrzymali. Na miejsce wezwano pirotechników, ładunki zostały zabezpieczone.

- Były to ładunki skonstruowane z dwóch butli z płynem zapalającym, w środku był dodatkowy materiał, który wznieciłby eksplozję - relacjonuje Mrozek.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty nielegalnego posiadania materiałów o charakterze wybuchowym i podłożenia je pod policyjne samochody. Zostali tymczasowo zatrzymani na trzy miesiące.

- Podejrzani zostali przesłuchani, nie przyznali się do popełnienia przestępstwa i odmówili złożenia wyjaśnień. Nie znamy na tę chwilę motywu ich działania - zaznaczył prokurator Michał Dziekański.

Zamach przygotowali mężczyźni w wieku 17-35 lat. Byli związani ze środowiskiem anarchistycznym. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

{media load=media,id=6512,width=640,align=center,display=inline}