joomla templates top joomla templates template joomla

"Zatkanie rury" w Warszawie mogło mieć podłoże terrorystyczny. Taką tezę zaprezentował we wniosku do prokuratury warszawski MPWiK

info: TVN24/x-news; fot/info: tvpinfo włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

 
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie złożyło zawiadomienie do prokuratury ws. sabotażu jako ewentualnej przyczyny awarii oczyszczalni Czajka.
 
- Nie lubię teorii spiskowych, natomiast jesteśmy zobowiązani brać pod uwagę wszystkie ewentualności – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 
 
W kancelarii premiera odbywa się spotkanie sztabu kryzysowego, by omówić możliwości pomocy dla stolicy w związku z awarią systemu przesyłu do oczyszczalni Czajka.
 
Tymczasem jak informował na konferencji prasowej Daca, już wiosną pisał „alarmistyczne” pisma do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, że po zeszłorocznej awarii systemu odprowadzania ścieków usunięto tylko skutki, a nie przyczyny, i że może dojść do kolejnej awarii.
 
– Wiemy, że i oczyszczalnia „Czajka” i prowadzący do niej pod Wisłą system są niewydolne – dodał Daca.
 
– Awaria była kwestią czasu, bo ścieków było za dużo i płynęły obydwoma rurami pod Wisłą, tymczasem zgodnie z planami wykorzystywana miała być do tego jedna rura – tłumaczył Daca.
 
Jak zaznaczył, dwukrotnie kontrola Wód Polskich nie została wpuszczona do stołecznego MPWiK.