joomla templates top joomla templates template joomla

Zbiórka krwi dla policjantki z Ostrołęki

D.D./Warszawa.eserwis.info, info/foto: Policja, Warszawa włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Choroba nie wybiera, zawsze przychodzi znienacka. Tak było w przypadku pani Emilii Tomczak, policjantki z Ostrołęki, która niechcianą diagnozę usłyszała przed świętami Bożego Narodzenia. Okazało się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną ALL. Statystki są zatrważające, bo np. w Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę...

Policjantka Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z Policją związana jest już od 11 lat. Nigdy nie była obojętna na cierpienie innych i zawsze niosła im pomoc. Dziś ona sama znalazła się w sytuacji, w której potrzebuje pomocy. Obecnie przebywa w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, na Oddziale Chorób Układu Krwiotwórczego. Bardzo potrzebuje krwi B Rh-, ale jak podkreśla, każda jest na wagę złota, bo niestety w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa są ogromne braki.


Pod koniec grudnia pani Emilia rozpoczęła pierwszą chemioterapię, a ma jeszcze przed sobą przeszczep szpiku, dlatego również pod tym kątem apeluje o rejestrowanie się w Fundacji DKMS.
Podczas styczniowej zbiórki krwi dla Emilii Tomczak, po kilku godzinach akcji, udało się zebrać ponad 22 litry krwi, za co serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy stawili się w krwiobusie przed Komendą Stołeczną Policji.
Zachęcamy wszystkich do przyłączania się do naszych akcji, które ratują życie wielu osobom.

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.