joomla templates top joomla templates template joomla

Mamy 600 żubrów! To za dużo - będzie relokacja

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W Puszczy Białowieskiej jest coraz więcej żubrów. Jak informuje ministerstwo środowiska, na wolności żyje dokładnie 578 przedstawicieli tego gatunku. To prawie o 10 procent więcej niż w ubiegłym roku. - Jest ich za dużo, nie mieszczą się i wychodzą poza teren puszczy. Pracujemy nad programami relokacji żubrów - mówi wiceminister środowiska Andrzej Konieczny.

Strażacy reanimowali psa. Pożar na warszawskim Bemowie

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W mieszkaniu na parterze bloku na warszawskim Bemowie doszło do pożaru. Nie było poszkodowanych osób. Strażacy udzielili pomocy psu, który schronił się w łazience, gdy w kuchni pojawił się ogień. Przytomnym, choć z trudem oddychającym zwierzęciem zaopiekowali się strażnicy miejscy z ekopatrolu. Konieczne okazało się podanie tlenu. Pies przeżył.

Kajetan Poznański celowo myli tropy? Eksperci analizują zbrodnię

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

- Daje się nagrać na kamery monitoringu, niesie fragmenty zwłok do swojego własnego mieszkania. To ewidentnie wskazuje na to, że popełnił tę zbrodnię - ocenił były rzecznik KGP Mariusz Sokołowski zachowanie Kajetana Poznańskiego, który jest podejrzewany o zamordowanie nauczycielki języka włoskiego. 

"Wielki projekt badawczy", "Transport odpowiedni dla Polaków". W Instytucie Lotnictwa dyskutowano o małych samolotach

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W warszawskim Instytucie Lotnictwa odbyła się konferencja oraz warsztaty Small Air Transport Forum, poświęconego małym samolotom. Spotkanie odbyło się w ramach programu badawczego "Czyste niebo". Jednym z jego celów jest opracowanie małych, ekologicznych samolotów. - To największy program badawczy na świecie z ogromnym budżetem, rzędu kilkunastu miliardów euro.

Sportowy kabriolet wyleciał z jezdni i uderzył w drzewo. Kierowca zmarł

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wieczorem (03.02) kierowca sportowej hondy wypadł z ulicy Raszyńskiej w Warszawie i z dużą siłą uderzył w drzewo. Strażacy musieli rozciąć zmiażdżony samochód, aby wyciągnąć poszkodowanego. Ten w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jak rano poinformowała policja, kierowca zmarł.

Robił petardę, urwało mu obie dłonie. Wybuch w bloku na warszawskiej Pradze-Południe

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

We wtorek w nocy (2.02) do szpitala trafił młody mężczyzna, który stracił obie dłonie. W jego mieszkaniu na Pradze-Południe eksplodowała prawdopodobnie petarda, którą konstruował. Jak twierdzą mieszkańcy, siła wybuchu była tak duża, że zatrząsł się cały budynek. Po przybyciu na miejsce policja zarządziła ewakuacje mieszkańców wszystkich lokali, znajdujących się poniżej piątego piętra bloku. 

"Cały Targówek p****oli uchodźców". Wandale zniszczyli warszawski mural

tvnwarszawa.pl/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Wandale zdewastowali mural przedstawiający dzieci różnych ras trzymające się za ręce, namalowany na rurze ciepłowniczej na warszawskim Targówku. Na malowidle dorysowano krzyże celtyckie i wulgarny napis: Cały Targówek pi****li uchodźców.

Pozbawił ofiarę głowy, a ciało rozczłonkował. Zarzut zabójstwa dla Kajetana P.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Prokuratura postawiła Kajetanowi P. zarzut zabójstwa w związku z makabryczną zbrodnią, do której doszło w środę (3.02) przy ulicy Potockiej w Warszawie. Mężczyzna miał zamordować kobietę, odciąć jej głowę i podpalić mieszkanie w celu zatarcia śladów.

Strażacy odnaleźli zwłoki kobiety pozbawione głowy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Strażacy, którzy przyjechali do pożaru jednego z mieszkań na warszawskim Żoliborzu, znaleźli zwłoki kobiety. Według nieoficjalnych informacji ciało nie miało głowy. Policja nie zdradziła szczegółów dochodzenia. Wiadomo jednak, że na razie nikt nie został zatrzymany w związku ze sprawą.

"Dopalacze, narkotyki." Warszawski ratusz serią filmów ostrzega przed uzależnieniem

m.st. Warszawa/x-news włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Film „Dopalacze. Narkotyki”, którego premiera odbyła się w kinie Muranów, powstał dzięki współpracy m.st. Warszawy i Komendy Stołecznej Policji. Zostanie on przekazany do warszawskich szkół i stanie się kanwą lekcji wychowawczych na temat uzależnień.