joomla templates top joomla templates template joomla

Huśtawka w Afryce, karuzela w Azji

włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

W Parku Bródnowskim jest już nowy plac zabaw dla dzieci. Otwarto go w ostatni weekend i już cieszy się ogromnym powodzeniem. Sobota na nowoczesnym placu zabaw przy pięknej pogodzie wyglądała rodzinnie i kolorowo. Setki maluchów bawiły się razem z rodzicami na nowoczesnych huśtawkach i karuzelach parkowych. Ławki pojawią się w przeciągu tygodnia natomiast przetarg na ogrodzenie właśnie się zakończył.

W uroczystym otwarciu placu zabaw oprócz licznie przybyłych radnych wraz z przewodniczącym Zbigniewem Poczesnym wzięły także udział przedszkolaki z placówki nr 155, które w asyście burmistrza i przewodniczącego dokonały oficjalnego przecięcia wstęgi.

- Chcemy aby Park Bródnowski był coraz bardziej atrakcyjny dla mieszkańców. Właśnie temu służą nasze inwestycje Park Rzeźby, boisko Syrenka, plac zabaw dla dzieci a w przyszłym roku skate park i stałą estradę na półwyspie. – wylicza burmistrz Dzielnicy Grzegorz Zawistowski.

Inwestycja została zlokalizowana w pobliżu boiska Syrenka. W ramach robót przewidzianych w I etapie inwestycji wykonano przebudowę placu zabaw o powierzchni prawie 700m2. Huśtawki, karuzele oraz zestawy sprawnościowe zainstalowano na edukacyjnej nawierzchni przedstawiającej mapę świata, dzięki której rodzice mogą w trakcie zabawy uczyć swoje pociechy. Koszt inwestycji to ponad 1350 tys. złotych.


Woźniak Robert