joomla templates top joomla templates template joomla

Sztuka włoskiego ekslibrisu

włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy oraz Warszawska Galeria Ekslibrisu zapraszają na wystawę ekslibrisów i prac graficznych Pietro Paolo Tarasco z Włoch.

Wernisaż odbędzie się w środę, 2 września, o godz. 17.00, w lokalu Wypożyczalni nr 75 przy ul. Grójeckiej 109.

Wystawę można zwiedzać do 21 września 2009 r.Wstęp wolny.

Pietro Paolo Tarasco, grafik i malarz reprezentujący włoskie środowisko artystów zajmujących się twórczością ekslibrisową, urodził się 29 czerwca 1956 roku w Materze.

Bardzo aktywnie uczestniczy w europejskim życiu artystycznym biorąc udział w międzynarodowych wystawach i konkursach na małą formę graficzną i organizując wystawy indywidualne. Od roku 1990 we współpracy literackiej z Marco Marchim opublikował wiele tek i zilustrował szerg tomików poetyckich i innych tekstów literackich.

Nazwisko i twórczość włoskiego artysty jest znana polskim koneserom sztuki graficznej i miłośnikom ekslibrisu dzięki nagrodom i wyróżnieniom, jakie zdobywał w kolejnych edycjach biennale w Krakowie, Malborku i Ostrowie Wielkopolskim. Jego prace oceniane są przez jury tych prestiżowych międzynarodowych konkursów bardzo wysoko. Mistrzostwo warsztatu, poetycka metafora, doskonała kompozycja czynią z jego prac prawdziwe dzieła sztuki graficznej.


Eliza Jarmolińska