joomla templates top joomla templates template joomla

Teatrzyki dla dzieci w każdą niedzielę sierpnia

włącz . Opublikowano w Warszawa dzielnice

Dzielnica Wilanów zaprasza najmłodszych na Wilanowskie Lato Sztuki. Teatry dla dzieci. Podobnie jak w zeszłym roku na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie (ul. S. Kostki Potockiego 10/16) w sierpniowe niedziele, o godzinie 13.00, dzieci razem z rodzicami mogą oglądać przedstawienia teatralne. Mali widzowie otrzymają także drobne upominki i słodycze. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny.

 

Program:
10 sierpnia – Szewc Kopytko i Kaczor Kwak
17 sierpnia – Smok wawelski
24 sierpnia – Diabelskie kamienie
31 sierpnia – Baśnie braci Grimm

 

Opis przedstawień:

 

10 sierpnia, godz. 13.00, dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie
„Szewc Kopytko i kaczor Kwak” w wykonaniu Teatr Mer z Łodzi

 

Młody uczeń szewca - Kopytko, skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach - lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Zarówno Kopytko jak i Kwak, nie rozumieją, iż bezmyślne psoty mogą sprawić przykrość i ból. Dopiero napotkany Wędrowiec uświadamia im, że łzy mogą być oznaką smutku. Mądrzejsi o to doświadczenie nie rezygnują z wyszukiwania powodów do śmiechu. Jako najsłynniejsi w okolicy rozśmieszacze, zostają wezwani na dwór do cierpiącego Króla, który od ponad 100 lat pogrążony jest w melancholii. Ale co to dla nich za wyzwanie - rozbawić Króla? Powierzone zadanie wykonują perfekcyjnie. Czy mogło być inaczej? Odpowiedzcie sami.

 

17 sierpnia, godz. 13.00, dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie
„Smok wawelski” w wykonaniu Teatru Domowego z Warszawy

 

To przedstawienie edukacyjno-ekologiczne, oparte na prostym rymowanym tekście i wpadających w ucho piosenkach.
Dekoracja budowana na oczach widza, szybkie zwroty akcji, niekonwencjonalne lalki, gra aktorska oparta na teatrze jarmarcznym i częste interakcje zapewniają widzom świetną zabawę i śmiech.

 

24 sierpnia, godz. 13.00, dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie
„ Diabelskie kamienie” Teatr Wielkie Koło z Poznania

 

Znana legenda o górze św. Doroty stała się kanwą dla barwnej opowieści o wojnie dobra ze złem, jaka rozegrała się podczas budowy kościoła. Legenda ta głosi, że to, co ludzie w dzień zbudowali, w nocy wszystko niszczyły diabły. Trzeciego dnia ksiądz Lipnicki odprawił na górze egzorcyzmy, a nocą anioły wytrąciły diabłom kamienie, którymi niszczyły kościół.
W spektaklu legendę opowiada Stary Zegar wraz z kukułką i sympatycznymi nietoperzami: Maćkiem i Staszkiem. Spektakl grany w planie lalkowym i żywym, pozwala, by dzieci brały czynny udział w zabawie (widownia buduje kościół).
Subtelny język, komizm i łatwo wpadające w ucho piosenki.

 

31 sierpnia, godz. 13.00, dziedziniec Muzeum Plakatu w Wilanowie
"Baśnie braci Grimm" Teatr Stara Wozownia z Elbląga

 

Widowisko oparte jest na motywach trzech klasycznych baśni braci Grimm, w autorskim opracowaniu Bogdana Wąsiela i Grażyny Wydrowskiej. Spektakl utrzymany w konwencji zabawy w teatr. Trójka aktorów - Irena Adamiak, Krzysztof Bartoszewicz i Witold Burakowski - za pomocą bardzo prostych, umownych rekwizytów i zmiany elementów kostiumu tworzą inscenizacje kolejnych opowieści. Każda z bajek ("Królewna zaklęta w chusteczkę", "O wilku i siedmiu koźlątkach", "Czerwony Kapturek") ma inny nastrój - od poetyckiego do żywiołowo - komicznego, a dramatyczne sytuacje budowane za pomocą prostych działań inscenizacyjnych pobudzają wyobraźnię i tej młodszej i starszej widowni. Oprawę muzyczną tworzą sami aktorzy grający na instrumentach.

 

 

 

 

 

źródło : www.um.warszawa.pl