joomla templates top joomla templates template joomla

Dziecięce Lato Teatralne

włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W ciągu 7 lat istnienia Dziecięce Lato Teatralne zyskało duże grono małych bywalców i tym samym renomę największego warszawskiego plenerowego wydarzenia dla dzieci. W zaczarowany świat teatru młodzi widzowie mogą wkroczyć co środę, o godz. 11.00, w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. Festiwal trwa do 6 sierpnia.

 


Kolejne spotkania z dziećmi odbędą się:

 

16 lipca - spektakl "Morskie opowieści kapitana Guliwera", Teatr Gry i Ludzie
23 lipca - spektakl "Pieśń lasu", Państwowy Teatr Lalki Tęcza
30 lipca - spektakl "Opowieść o dobrym sercu", Teatr Conieco (premiera)
6 sierpnia - spektakl "Wesoła korrida", Teatr Wariacja

 

W przypadku niepogody spektakle odbędą się Domu Wojska Polskiego (al. Niepodległości 141).

 


16 lipca
„Morskie opowieści Kapitana Guliwera”
Teatr Gry i Ludzie

 

Kapitan Guliwer, na czele swej, niezbyt rozgarniętej załogi, wyrusza w daleki rejs, aby sprzedać bezcenny ładunek – marchewki. Po drodze spotyka ich wiele dziwnych przygód. Spektakl wykorzystuje plan żywy oraz różne formy lalkowe (pacynki, maski) a także wesołe piosenki, śpiewane na nutę znanych szant.
Czas trwania spektaklu 50 minut.
Dla widza: 5-9 lat.

 


23 lipca
„Pieśń lasu”
Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk

 

Spektakl ekologiczny - w przedstawieniu Mały Zajączek oraz jego przyjaciele, leśne zwierzęta, są smutni, bo ludzie zaśmiecili ich polanę. Ma tam też powstać wielka fabryka, która z pewnością zatruje powietrze. Zajączek bezskutecznie namawia przyjaciół do wspólnej walki o las. Z pomocą przychodzi mu dziewczynka imieniem Marysia. Czy uda się uratować las? A co stanie się z żyjącymi tam zwierzętami?
Czas trwania spektaklu 1 godz. z przerwą.
Dla widza: od 5 lat

 


30 lipca
„Opowieść o dobrym sercu” (premiera)
Teatr Conieco
(Spektakl w trakcie prób i realizacji)

 

Strach na wróble zostaje samotny na pustym jesiennym polu. Wyśmiewany przez wróbla, że przestał być potrzebny gospodarzowi, postanawia wyruszyć w świat. Wiatr pomaga mu wyrwać nogi i Strach rusza na spotkanie przygodom. Spotyka Lisa i razem trafiają na sejmik bociani. Młody bocian Kuba, ranny w skrzydło nie może odlecieć. Okrutne prawo bocianów każe pozbawić go życia, żeby nie męczył się umierając z głodu. Strach prosi, żeby nie robili mu krzywdy, bo on chce zaopiekować się Kubą. Lis, który chętnie zjadłby bociana, pomaga wyciągnąć kamień z chorego skrzydła, a potem opuszcza ich obrażony. Strach i Kuba spędzają zimę w dziupli wielkiego drzewa. Wiosną dowiadują się, że Lis wpadł w sidła. Uwalniają nieszczęśnika. Na niebie pojawiają się bociany. Zdrowy, silny Kuba dołącza do stada, a Strach zostaje smutny po stracie przyjaciela. Jednak Kuba nie zapomniał o swoim dobroczyńcy, bo następnego roku z Afryki przynosi mu Małego Straszka.
Czas trwania spektaklu 50 minut.
Dla widza: 5-9 lat.

 


6 sierpnia
„Wesoła korrida”
Teatr Wariacja

 

To bajka o „Byczku Fernando” Munro Leafa do muzyki z baletu „Byk na dachu” Dariusa Milhaud. Wesoły byczek to główny bohater. Nie jest wojowniczy jak jego rodzeństwo. Lubi taniec, muzykę i zabawy na łące, w które włącza dzieci. Gdy znajdzie się na arenie w czasie korridy także chce się bawić, a nie walczyć. We wszystkim widzi radosną zabawę. Zaprasza dzieci do tańca flamenco. A korrida czyli rytualna walka z bykiem, w bajce zamienia się w wesołą hiszpańską fiestę.

 

 

źródło : um.warszawa.pl