joomla templates top joomla templates template joomla

Filmowa stolica lata

włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

24 czerwca na Podzamczu rozpoczęła się 10-tygodniowa uczta dla miłośników filmów. Codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w warszawskich parkach odbywać się będą plenerowe projekcje. Zobaczymy łącznie kilkadziesiąt filmów zarówno pełnometrażowych, które stanowią każdego wieczoru główny punkt programu, jak i poprzedzające je pokazy filmów niezależnych i etiudy studenckie.

 

„Filmowa stolica lata” organizowana jest już po raz trzeci. Z każdym rokiem wzrasta popularność i frekwencja festiwalu. W zeszłym roku przyciągnął ponad 40 tysięcy widzów.

 

Tegoroczne cykle:
- swojskie wtorki, Podzamcze
- środowe hity, muszla koncertowa Parku Sowińskiego
- romantyczne czwartki, ArtPark na Frascatti
- straszne piątki, Ogród Saski
- sobotnia akcja, muszla koncertowa Parku Skaryszewskiego
- komediowe niedziele, muszla koncertowa Park Praski

 

Festiwal zainaugurowała projekcja współczesnego obrazu niemego pt.: ”Antena” w reż. Estebana Sapira (start: godz. 21.30). Filmowi towarzyszyła muzyczna narracja na żywo w wykonaniu zespołu „Lady Aarp”. Jest to muzyka łącząca grę na harfie z nowoczesnym sprzętem komputerowym. Niezapomnianych wrażeń dostarczył widzom również olbrzymi ekran, na którym odbyła się projekcja. Znajdujący się na Podzamczu ekran jest największym w Polsce ekranem plenerowym o rozmiarach 23x14 m.

 

 

 

 

 

źródło : www.kulturalna.warszawa.pl