joomla templates top joomla templates template joomla

Jazz na Starówce

włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

We wszystkie soboty lipca i sierpnia, w reprezentacyjnym miejscu stolicy, na Rynku Starego Miasta, odbędzie się plenerowy międzynarodowy festiwal jazzowy. Jest to jeden z najdłuższych festiwali w Europie, którego celem jest promocja różnorodnych nurtów i stylów w jazzie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 

Program XIV Edycji Festiwalu

 

5 lipca
Dino Saluzzi Group
Jazz Top. Premiera. Argentyński mistrz i gwiazda nuevo tango, wirtuoz bandoneonu, największy ambasador muzyki argentyńskiej w świecie, w najnowszym projekcie "Juan Condori".

 

12 lipca
Tony Lakatos - Tribute To Antonio Carlos Jobim
Wydarzenie. Premiera. Wybitny innowator współczesnego, europejskiego jazzu, w specjalnym, rocznicowym (1958-2008) projekcie, z brazylijskimi muzykami dla mistrza bossa novy.

 

19 lipca
Benni Chawes Quintet
Premiera. Po raz pierwszy w Polsce gwiazda skandynawskiego wokalu, o wokalistce porównywanej do Tony Bennetta i Al Jarreau, w premierowym projekcie "Up Close".

 

26 lipca
Archie Shepp Quartet
Jazz Top! Jazzowy gigant i legenda saksofonu, uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców awangardy jazzowej, ideolog "czarnej muzyki" w specjalnym projekcie.

 

2 sierpnia
Andrzej Jagodziński Trio & Lora Szafran & Kwartet Smyczkowy
Premiera. Gwiazdy polskiego jazzu, w specjalnym koncercie "Muzyka Polska" w 64 Rocznicę Powstania Warszawskiego.

 

9 sierpnia
Chico Freeman & Barbara Dennerlein Group
Jazz Top. Legenda amerykańskiego saksofonu, artysta zwišzany z AACM i tradycjš "black jazzu" oraz współczesna mistrzyni organów Hammonda.

 

16 sierpnia
Malene Mortensen Quintet
Wschodząca gwiazda duńskiej wokalistyki, kunsztem wykonawczym, porównywana do Billie Holiday i Joni Mitchell w projekcie "Malene".

 

23 sierpnia
The Avishai Cohen Trio
Premiera. Wydarzenie. Jeden z najbardziej nowatorskich artystów, kreator i mag kontrabasu z najbardziej oczekiwaną, jazzowa płytą roku "Gently Disturbed".

 

30 sierpnia
Marilyn Mazur Group
Wydarzenie. Legendarna mistrzyni instrumentów perkusyjnych, znana ze współpracy z Milesem Davisem, Wayne Shorterem, Janem Garbarkiem w specjalnym projekcie na finał festiwalu.

 

 

 

 

 

źródło : www.kulturalna.warszawa.pl