joomla templates top joomla templates template joomla

OFF/ON w Kinie Luna

włącz . Opublikowano w Warszawa kulturalne

W dniach od 18 do 23 sierpnia odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja festiwalu OFF/ON w Kinie Luna. 5 Europejski Tydzień Filmowy organizowany przez Federację Niezależnych Twórców Filmowych to spotkanie zarówno z interesującymi dziełami filmowymi, inspirującymi artystami jak i nieznanymi faktami najnowszej historii. Wstęp wolny.

 

W programie festiwalu, jak co roku, warsztaty mistrzowskie – fotograficzne i filmowe (codziennie w godzinach 12-15), konkurs krótkiego kina o Grand Prix OFF/ON (godz. 16-19) – czyli przegląd tego co najlepsze w europejskich produkcjach niezależnych, studenckich i profesjonalnych oraz wieczorne pokazy istotnych europejskich filmów pełnometrażowych (godz. 20).

 

Tegoroczne filmy festiwalowe zostaną pogrupowane zgodnie z ich geograficzną przynależnością, każdy dzień będzie poświęcony innej części Europy. W programie wieczornych projekcji przewidziano pokazy przedpremierowe: Złodzieje Reż. Jaime Marques (Prod. Hiszpania), Free Rainer - Reclaim Your Brain reżyseria: Hans Weingartner (Prod. Niemcy, Austria), Nasza klasa reżyseria: Ilmar Raag (Prod. Estonia); a także dwa filmy nieco starsze Skradzione oczy reż. Radoslav Spassov (Prod. Bułgaria / Turcja) oraz Hotel Ruanda reż. Terry George (prod. RPA, Kanada, Francja. Włochy). Te dwa ostatnie filmy pokazują dodatkowy aspekt tego festiwalu – ambicją organizatorów jest nie tylko pokazywanie interesującego kina, ale także zwracanie nam uwagi na stojące za nimi idee. Skradzione oczy i Hotel Ruanda pokazują niemalże nieznane fakty z najnowszej historii.

 

OFF/ON od lat spotyka się z sympatią widowni i środowiska filmowego. W tym roku do konkursu filmów krótkometrażowych nadesłano 218 obrazów z całej Europy. W poprzednich edycjach festiwalu z publicznością spotkali się m.in. Krzysztof Zanussi, Marek Koterski, Kazimierz Karabasz. Festiwalowi od początku patronuje Katarzyna Figura i jej Fundacja Artistic Vitamin.

 

Festiwal to nie tylko okazja do łyknięcia dużej dawki europejskiego kina, ale także bakcyla twórczego – w programie przewidziano praktyczne warsztaty fotograficzne i filmowe.

 

Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny (na wieczorne projekcje obowiązują zaproszenia, do odbioru w kasie Kinie Luna).

 

OFF/ON realizowany jest ze środków m.st. Warszawa oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerzy: Fundacja Artistic Witamin, Kino Luna, Akademia Fotografii, Fundacja Impact.
Patroni medialni: TVP Warszawa, Życie Warszawy, Przegląd, Onet.pl, Filmweb.pl, Radio Kolor, Aktivist, TVP Kultura, The Warsaw Voice.

 

 

źródło : um.warszawa.pl