joomla templates top joomla templates template joomla

207 mln zł dla Centrum Nauki Kopernik

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W samo południe na placu budowy Centrum Nauki Kopernik Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisali umowy o dofinansowanie budowy Centrum Nauki Kopernik z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w Warszawie dofinansowana z funduszy europejskich w wysokości 207 mln zł. Jej całkowita wartość wynosi 364 mln zł. Będzie to jedna z wizytówek współczesnej, dynamicznej, stawiającej na kulturę i edukację Warszawy – powiedziała Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

Centrum Nauki Kopernik to nowoczesna komunikacja naukowa realizowana poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń i obserwacji, które rozbudzają zainteresowanie nauką i pokazują jej atrakcyjność wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Od chwili powstania Centrum Nauki Kopernik, mimo braku siedziby, prowadzi bogatą działalność programową, która przyciąga tysiące zainteresowanych. Zainicjowało ono także utworzenie sieci centrów nauki, by wzbogacać ofertę, z którą dzięki współpracy można dotrzeć do mieszkańców całego kraju. Utworzenie Centrum Nauki Kopernik oraz powstająca sieć podobnych inicjatyw pokazuje, że Polska dołącza do rozwiniętych krajów wspierających innowacyjność i doceniających rolę nowoczesnej edukacji.

Inwestycja pod nazwą „Budowa Centrum Nauki Kopernik” znalazła się na Liście Projektów Indywidualnych (zaktualizowanej w lipcu br.) Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013, XI Priorytet Kultura i dziedzictwo kulturowe Działanie 11.2 Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym pod numerem POIiŚ 11.2-6.