joomla templates top joomla templates template joomla

Co przedszkolak wie o bezpieczeństwie?

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Czy warszawskie przedszkolaki znają zasady bezpiecznego i kulturalnego poruszania się po drogach? Czy mają dobre nawyki komunikacyjne? Czy rodzice widzą potrzebę, aby ich tego uczyć? – odpowiedzi na te pytania poznamy dzięki konkursowi jaki Miasto st. Warszawa ogłosiło w stołecznych przedszkolach.

Jeśli najmłodsi znają zasady bezpieczeństwa bez trudu będą mogli wziąć udział w konkursie rysunkowym pt.: „Przedszkolak bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”. Dzieciom pozostawiono dużą swobodę. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, może to być rysunek kredkami, grafika, malarstwo albo kolaż. Pracę może wykonać jedno dziecko albo grupa – o jej wyborze na konkurs i przysłanie do organizatora decydują dyrektorzy placówek, do których Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wysłało zaproszenia. Ważne, aby temat prac związany był z bezpieczeństwem dzieci na ulicy.

Warto walczyć o pierwsze miejsce, bowiem w przypadku rysunku indywidualnego na autora czeka rower, twórcy pracy zbiorowej wywalczą dla swego przedszkola sprzęt elektroniczny. Termin nadsyłania prac upływa 23 kwietnia, a wyniki zostaną ogłoszone 11 czerwca.

Wychowankowie stołecznych przedszkoli już od dwóch lat mogą uczyć się bezpiecznego poruszania po drodze dzięki mini-miasteczkom ruchu drogowego jakie dla placówek zakupiło Miasto. Dodatkowa edukacja na zajęciach przedszkolnych pomaga dzieciom nabycia zasad kulturalnego i bezpiecznego poruszania się po drogach.

Problematyka bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego i kształtowanie prawidłowych zachowań dzieci i młodzieży na jezdni, pozostaje w szczególnym zainteresowaniu władz Warszawy. Jest to jedno z głównych zadań przyjętego uchwałą Rady Miasta w październiku 2008 r. Warszawskiego „Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego.”

Wychowanie komunikacyjne przedszkolaków jest także jednym z założeń „Koncepcji poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie m. st. Warszawy” opracowanej przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież