joomla templates top joomla templates template joomla

Klacz źrebna też może pracować

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W związku z „alarmującymi” doniesieniami medialnymi, o rzekomych nieprawidłowościach dotyczących pracy omnibusów konnych oraz obsługujących je koni, Zarząd Transportu Miejskiego informuje:

Przewozy omnibusem konnym realizuje firma PHU MAXI z Grudziądza, która została wybrana w przetargu ogłoszonym przez ZTM. Zgodnie z umową, przewoźnik ma zapewnić 2 pary koni (o podobnym umaszczeniu oraz o cechach fizycznych i psychicznych umożliwiających bezpieczne przewozy). Po jednej parze do każdego z dwóch omnibusów.

Do jego obowiązków należy również dbanie o kondycję i wygląd koni a także o zapewnienie im opieki weterynaryjnej.

Każdy z koni obsługujących omnibusy, ma aktualne badania weterynaryjne oraz wymagane przez prawo paszporty.

Jedna z klaczy – „Warta” jest aktualnie źrebna (oźrebi się na przełomie listopada i grudnia). Nie przeszkadza jej to jednak w pracy. Zgodnie z orzeczeniem, podpisanym przez weterynarza Tomasza Kuszewskiego, „Warta” może bezpiecznie pracować aż do końca września.

Podobnego zdania są inni specjaliści.

 

Ciąża to nie choroba!

Janusz Frydzyński, lekarz weterynarii ze Szpitala Koni na Służewcu:

Klacz która jest źrebna, a stan jej zdrowia jest dobry, może pracować nawet do 8-9 miesiąca ciąży. Należy jednak pamiętać, że intensywność jej pracy powinna być zmniejszana wraz ze zbliżaniem się terminu wyźrebienia.      

Ponadto, w związku z pojawiającymi się sygnałami, że omnibusy kursują przeciążone, informujemy iż omnibus parterowy może zabierać maksymalnie 12 osób + obsługa. Ładowność omnibusu piętrowego wynosi 16 osób + obsługa. ZTM  prowadzi i będzie prowadził kontrole. Sprawdzane również będą wszystkie nieprawidłowości zgłoszone przez pasażerów (do tej pory nie było żadnej skargi!!!) W przypadku stwierdzenie nieprawidłowości, na przewoźnika zostanie nałożona kara finansowa.

Warto również wspomnieć, że wbrew temu co sugerowała jedna ze stacji telewizyjnych, to że omnibusy nie wyjechały wczoraj (poniedziałek 24 sierpnia) na trasę, nie miało nic wspólnego ze śmiercią konia na warszawskiej starówce. Omnibusy kursują tylko od wtorku do niedzieli. Każdy poniedziałek jest tzw. dniem technicznym.