joomla templates top joomla templates template joomla

Międzynarodowa konferencja „Europejska Sztuka Ilustracji”

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

W dniach 21-22 maja, w Pałacu Staszica (Nowy Świat 72), odbędzie się międzynarodowa konferencja „Europejska Sztuka Ilustracji”. Celem konferencji jest zainicjowanie dyskusji na temat ilustracji książkowej oraz roli książki w kształtowaniu wyobraźni oraz zmysłu estetycznego i artystycznego młodego pokolenia.

Konferencja podsumuje, stworzony w 2007 roku z inicjatywy Klubu Strasburskiego, projekt Animaliter, którego zadaniem jest nawiązanie współpracy pomiędzy autorami, zwrócenie uwagi na niedocenianą sztukę ilustracji oraz rozwój ilustracji książkowej. W ramach projektu z najciekawszych prac ilustratorskich z wizerunkami zwierząt od XV wieku do współczesności, przygotowano wystawę. Obejrzą ją mieszkańcy Strasburga, Aradu, Brna, Koszyc, Warszawy, Ruse, Pragi i Debreczyna.

Miasto Stołeczne Warszawa, przy realizacji warszawskiej części projektu, współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Fundacją Atelier. Efektem tej współpracy, poza zorganizowanymi już warsztatami i stażami artystów, jest wystawa młodych grafików, pod tytułem „Spychacze”, pokazywana wspólnie z ekspozycją Animaliter. Z inicjatywy stołecznego Ratusza zostało przygotowane wydarzenie towarzyszące wystawie ruchomej i konferencji, skierowane bezpośrednio do szerokiej publiczności, przede wszystkim do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Jest to wystawa najpiękniejszych i najciekawszych polskich ilustracji książkowych, wyeksponowanych w baśniowej scenografii w Teatrze Lalka.

Szczegółowy program konferencji z załączniku.

Terminy wystaw:
1. Wystawa „Zwierzęta i zwierzydła w polskiej ilustracji” – 5-24 maja, Teatr Lalka, Pałac Kultury i Nauki.
2. Wystawy „Animaliter” - 9-22 maja, Akademia Sztuk Pięknych, ul. Krakowskie Przedmieście 5
3. „Spychacze” – 14-23 maja, Akademia Sztuk Pięknych, ul. Krakowskie Przedmieście 5
4. Międzynarodowa Konferencja „Europejska sztuka ilustracji” - 21-22 maja, Pałac Staszica (Nowy Świat 72)