joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy bilet - 14-dniowy

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Pasażerowie komunikacji miejskiej już niedługo będą mogli skorzystać z nowego rodzaju biletu na okaziciela – 14-dniowego. Taką decyzję podjęli dziś (27 sierpnia) warszawscy radni. To nie koniec nowości! Na kartach miejskich pasażerowie będą mogli też kodować nowe rodzaje kontraktów: dobowe, 3-dniowe oraz 7-dniowe.

Bilet 14-dniowy będzie kodowany na zwykłej, niespersonalizowanej karcie miejskiej. Będzie upoważniał do nieograniczonej liczby przejazdów od momentu skasowania, do godz. 23.59 czternastego dnia jego ważności. Za bilet ważny tylko w 1 strefie, będzie trzeba zapłacić 50 zł. Za kontrakt ważny w obu strefach – 74 zł.

Bilet będzie alternatywą dla tych pasażerów, którzy nie wymienią swojej karty na spersonalizowaną. Takie osoby nie będą mogły od przyszłego roku korzystać z biletów imiennych, gdyż od początku roku 2010, kontrakty 30 i 90 dniowe imienne, będą mogły być kodowane tylko na kartach ze zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem właściciela.

Uchwała rady wejdzie w życie po 14 dniach od jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Oprócz tego został podjęta decyzja o tym, że na kartach miejskich będą mogły być kodowane także pozostałe bilety krótkookresowe: dobowe, 3-dniowe i 7-dniowe. Pod warunkiem jednak, że zostaną zakodowane na karcie spersonalizowanej, lub jako kolejny kontrakt na karcie zwykłej.