joomla templates top joomla templates template joomla

Październikowa ewolucja

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Z początkiem października wchodzą w życie zmiany w komunikacji autobusowej. Na udogodnienia mogą liczyć m.in. pasażerowie z Targówka, Wawra, Rembertowa i Pragi Południe.

160 na Trasie

W odpowiedzi na postulaty mieszkańców Targówka, od 1 października dzielnica ta ponownie uzyska bezpośrednie połączenie z centrum poprzez Trasę W-Z. Na most Śląsko-Dąbrowski wraca linia 160. Od ulicy Targowej pojedzie al. Solidarności i al. Jana Pawła II do Dworca Centralnego.

Linia 160 zapewni mieszkańcom Targówka szybki i sprawny dojazd do centrum miasta, w tym do pl. Zamkowego i pl. Bankowego, do linii metra oraz do al. Jana Pawła II. Przejazd Trasą W-Z z wykorzystaniem torowiska tramwajowego wydzielonego z ruchu dla tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej będzie szybszy i sprawniejszy, niż przez most Świętokrzyski i ul. Tamka, gdzie autobus musi utykać w korkach. Zmiana trasy linii 160 spowoduje zmniejszenie natężenia ruchu autobusowego na ul. Tamka, o co występowało wielu mieszkańców tej ulicy. Autobusy będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością – co 7,5 minuty w szczycie i co 15 minut poza szczytem. Linia będzie obsługiwana w całości taborem niskopodłogowym.

Jednocześnie zmniejszona zostanie częstotliwość kursów linii 517 na odcinku od centrum do Targówka.

Na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym znajdzie się miejsce dla „160” dzięki wycofaniu linii Z-2.

Zmiana trasy „160” połączona będzie z korektą trasy linii 102, która od ulicy Świętokrzyskiej pojedzie Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, przez pl. Grzybowski i ulicę Twardą do Emilii Plater i dalej do Dworca Centralnego.

213 z Wawra

Dzięki zapewnieniu przez Urząd Dzielnicy Wawer warunków dla komunikacji autobusowej na ulicach Zagórzańskiej, Izbickiej, Mrówczej i Kadetów (budowa przystanków, zmiany w organizacji ruchu) uruchomiona zostanie linia 213. Kursować będzie na trasie:

BŁOTA – Wał Miedzeszyński – Bysławska – Derkaczy – Młoda – Walcownicza – Bystrzycka – Ochocza – Narcyzowa – Walcownicza – Petunii – Techniczna – Zagórzańska – Izbicka –  Panny Wodnej – Mrówcza – Lucerny – Kadetów – Wał Miedzeszyński – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – GOCŁAW

Linia 213 kursować będzie co 20 minut w szczycie oraz co 30 minut poza nim.

Uruchomienie „213” połączone zostanie ze skróceniem trasy linii 161, która przebiegać będzie następująco: ZBÓJNA GÓRA – ... – Bysławska – Poezji – Jachowicza – OLECKA – Michalinki – Patriotów – ... – ZBÓJNA GÓRA

382 i 415 przez buspas

W związku z wytyczeniem buspasa na Trasie Łazienkowskiej uruchomione zostaną dwie nowe, kursujące nim, linie. Autobusy 382 pojadą w dni powszednie z Dworca Zachodniego do pętli Osiedle Ostrobramska, a linia 415 (zastępująca linię 408) umożliwi mieszkańcom północnego Rembertowa bezpośredni dojazd w dni powszednie, w godzinach szczytu do stacji metra Politechnika.

727 przez Robercin i Bąkówkę

Na wniosek i w porozumieniu z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno w wybranych kursach autobusy linii 727 pojadą przez Robercin i Bąkówkę, tj. ulicami: Lipową – Asfaltową – Gościniec – Rybną – Abramowicza do pętli GŁOSKÓW-SZKOŁA i dalej bez zmian.

Stałe przystanki na Ursynowie
W odpowiedzi na postulaty mieszkańców Ursynowa przystanki przy bibliotece SGGW (SGGW-BIBLIOTEKA 01 - dla linii 148, 166 i 193) oraz przy Instytucie Hematologii (INSTYTUT HEMATOLOGII 01, 02 i 03 - dla linii 148 i 185) będą miały charakter stały.