joomla templates top joomla templates template joomla

Powstaje kolejna plaża nad Wisłą

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

altNad Wisłą przy ul. Wał Miedzeszyński, na wysokości ul. Krynicznej powstaje plaża. Do jej utworzenia potrzebnych było 300 ton piasku oraz koparko-ładowarka.

- Prace nad plaża rozpoczęliśmy w zeszły czwartek. Mamy zarezerwowane 1900 ton piasku. Plaża ma powierzchnię razem z terenami zielonymi ok. 15 arów. – poinformował Jarosław Matusiak z Zarządu Mienia m.st. Warszawy. - Jej powstanie to właściwie inicjatywa mieszkańców, gdyż w to właśnie miejsce wcześniej uczęszczali. Poprawiona jest także ścieżka dojścia do tej plaży. Ale to nie jedyna atrakcja. W tym miejscu przybija także prom ZTM i można przepłynąć na Czerniaków.


Plaża została wkomponowana w dzikie otoczenie brzegu Wisły. Jedna trzecia plaży została zaplanowania jako naturalne „zatoczki” porośnięte niską roślinnością trawiastą, wkomponowane między istniejące krzewy i drzewa. Pozostała część została wykonana jako plaża piaszczysta. 480 m3 piasku wiślanego pochodzi z piaskarni Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, na wysokości ujęć wody nad Wisłą.