joomla templates top joomla templates template joomla

Ruszają remonty pętli

włącz . Opublikowano w Warszawa wiadomości

Rozpoczęły się tegoroczne modernizacje autobusowych pętli. W tym roku wyremontowane będą pętle: Stare Bemowo, Międzylesie, Cm. Północny-Brama Główna oraz Wilanów.

Dziś (15 lipca) ruszyły prace na pętli w Międzylesiu. Lada moment rozpoczną się roboty również na Starym Bemowie. ZTM podpisał już umowę z wykonawcą remontu. Niebawem także zawarta zostanie umowa na przebudowę postoju przy cmentarzu na Wólce Węglowej. Za kilka dni rozstrzygnięty będzie też przetarg na remont pętli Wilanów.

Roboty na wszystkich pętlach skończą się jeszcze w tym roku. W tym czasie wyremontowane zostaną zarówno perony przystankowe, jak i miejsca postojowe dla autobusów. Perony będą obłożone elegancką kostką brukową. Na krawędziach znajdą się płytki z wypustkami, które ułatwią orientację osobom niewidomym lub słabowidzącym. Zmodernizowane zostaną także nawierzchnie pętli, dzięki temu łatwiej będzie manewrować kierowcom autobusów. Wykonawcy robót zadbają również o otaczającą je zieleń.

W tym roku na remonty pętli przeznaczono ok. 3,45 mln zł.

Warto podkreślić, że na pętlach pojawią się także całkiem nowe wiaty przystankowe. Ogłoszony został przetarg na projekt i montaż 100 nowych zadaszeń. Otwarcie ofert odbędzie się 30 czerwca. Co ważne, nowe wiaty staną także na pętlach wyremontowanych w roku ubiegłym (Powsin, Cmentarz Wolski, Szczęśliwice, Żerań i Wiatraczna).